Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

Witaj Melczak!

 

Tez przymierzam sie do wykonania Afrodytki z piwnicami! Możesz mi zdradzić czy wiesz już jaki jest koszt ich wykonania, w p[orownaniu do tradycyjnej konstrukcji bez piwnic?!

P.S. czy mnie oczy nie mylą, czy tam w piwnicy planujesz basenik?

pozdrawiam

tatunka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam TATUNKA

docelowo planujemy mały basen w piwnicy naszej Artemidy a co do kosztów to trudno mi powiedzieć ponieważ my trochę oszczędniej robimy w sensie takim ze częśc maszyn mamy swoich (np koparka, maszyna do robienia betonu, maszyna do tynków) i częśc towaru (żwir, piasek mamy też swoje) a murarz będzie dzisiaj dzwonił ile za robotę do zera... wstępnie wyliczyliśmy iż ok 60-70 tyś do zera ale czas pokaże - w tym tygodniu kopiemy dziurę, musi dojechać hydraulik i murarz za 2-3 tygonie wchodzi - okaze się wszystko - będę skrupulatnie liczyć ....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afrodyta77 Ty już daleko jesteś w porównaniu do nas :-)

Michap10 czy można prosić o wymiary okien w wykuszu bo u mnie zaprojektowali 3 x 90 po szerokości i wydaje mi się iż to srodkowe mogłoby być większe.

Agiko najgorzej zacząć - u Was już ten etap jest więc już z górki ;-) - muy zanim wyjdziemy z piwnicy do zera to minie szmat czasu i wypłynie masę kasy - no ale cóż wiedziały galy co chciały....

Tak, bez problemu zmierzę i Ci powiem, ale dopiero w niedziele jak w końcu zobaczę na "żywo" afrodytkę, a nie tylko na zdjęciach :yes:

Edytowane przez michap10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu doczekałem się zdjęć z budowy mojej Afrodytki, więc od razu chwalę się postępami :D[/QUO

 

Gratuluję rozpoczęcia budowy,ja jestem na etapie ukończenia tynków wewnętrznych,mam do Ciebie pytanie odnośnie tarasów:

jak głęboko kopaliście fundament pod tarasy i ile bloczków poszło,ewentualnie jaki był koszt wylania i wymurowanie tarasów i czy wytyczał je wykonawca czy też geodeta?

 

pozdrawiam serdecznie:yes:

 

Do tego etapu jeszcze mi trochę brakuje ;) Co do tarasów z tego co wiem to wytyczał je wykonawca, a za samo ich wymurowanie nie wiem ile policzył, bo uzgadniałem z Nim cenę za całość bez wyszczególniania ile za co. Na jaką głębokość były kopane fundamenty i ile bloczków poszło to nie mam pojęcia bo, niestety nie ma mnie przy budowie... A co do wylewanie ich to też nie wiem jaki jest koszt, bo ja zdecydowałem się na ułożenie kostki na tarasach :yes:

Edytowane przez michap10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zaczeli układać kostkę :rotfl:[ATTACH=CONFIG]125795[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]125796[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]125797[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]125798[/ATTACH]

 

Przepiękna Wasza Afrodyta:)

chyba zacznę budowę od nowa :yes:

 

u mnie czerwona karpiówka na dachu,no chyba że przemaluję ją na czarno,co myślicie???;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale numer:)

a gdzie budujesz swoją Afrodytkę?ja w budowaniu domów jestem weteranką bo to już moja trzecia budowa,ale ta mnie najbardziej ekscytuję:)

 

pozdrowienia

 

witam

ja z drugiej strony Leszna - gm. Lipno.

co do budowania od podstaw to nasz pierwszy dom, ale ten w którym teraz mieszkamy przerabialiśmy i dobudowywaliśmy (więc coś tam już wiemy- często przeróbki staroci sa gorsze niz budowa na nowo)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już prawie wszystko przygotowane do wylania stropu, o ile pogoda pozwoli to już w sobotę :D Mam pytanie do budujących, ponieważ obecnie nie mam możliwości sprawdzenia w projekcie jak jest faktycznie. Mam na myśli słupy które są na zewnątrz, murarz twierdzi, że w projekcie jest tylko uwzględnione ich zalanie tak jak on to zrobił i nic więcej. Natomiast mi się wydaje, że powinien je obmurować cegłami. Jak jest naprawdę??

d.jpg

dd.jpg

ddd.jpg

dddd.jpg

Edytowane przez michap10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie słupy oszalowali i wylali pod wymiar prawie - potem tylko tynk przyszedł. Mieli trochę zabawy z szalunkami (jeden im nawet się rozleciał w czasie zalewania) ale dali radę. Ostatnio skończyłem taras - wyłożyłem go deską tarasową - wyszedł przepiękny. Pozdrawiam wszystkich budowniczych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...