Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

Witam u mnie zaś robiłem z gotowych elementów, wykonali mi w firmie gdzie wyrabiają styropian, pomiary im podałem szerokość wysokość i pasowały jak ulał. Zostały wykonane z twardego styropianu.

http://img210.imageshack.us/img210/5693/picture715c.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img607.imageshack.us/img607/6716/budowa025.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a jak murowali od razu to nie popowstawały zęby z cegieł na tych skosach bo tak myśle ze to jest raczej niemożliwe tak wymurować by byly zlicowane cegly

No tam nie byly jakies duze przesuniecia miedzy ceglami, juz nie pamietam ile centymetrow wyszlo roznicy miedzy dolem a gora slupa. Byly zęby ale to sie zniewlowalo klejem od styropianu poprostu.

Edytowane przez Liakon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulca Ty byłeś tu bardzo aktywny, co teraz u Ciebie słychać? Mieszkasz? Co teraz robisz przy domu?

Cóż, domek skończony i zamieszkany od czerwca 2011 roku, z robót jak tylko finanse będą pozwalały została tylko kostka na podjeździe i grill na tarasie do skończenia..

Mieszka się super, w sumie tylko słup w salonie mnie drażni, jakbym budował drugi raz to by go nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PeeN ja robiłem te kolumny jakieś 3 lata temu i pamiętam +- cenę coś około 1800 zł za 5 sztuk ale podstawa twardy styropian, nałożyłem 2 razy siatkę i naprawdę są bardzo twarde musisz trochę ponegocjiować tą cenę po 400 zł za szt to moim zdaniem będzie ok i wykonanie ich będzie super. Pamiętaj że kolumny nadają całego uroku to jest podstawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie Panowie :yes:. Gdybym o tym nie wiedział to nie zawracalbym sobie głowy żeby szukać sposobu na nadanie im kształtu.

Poprzedni właściciel chyba nie przykładal do nich tak dużej uwagi. Ten projekt bez tych filarów to już żadna rewelacja.

Na dzień dzisiejszy nasz dom nie wyróżnia się z tłumu budynków, chce to w tym sezonie letnim zmienić właśnie poprzez filary, rynny, podbitke. Oczywiście jest jeszcze cała działka do zagospodarowania więc roboty co nie miara :), ale w sumie to się już doczekać nie mogę.

 

Zrobi się trochę cieplej to porobie kilka fotek bo trochę przeróbek było w naszej chałupce np powiększenie sypialni kosztem łazienki. Powiększenie łazienki głównej kosztem jednego z pokoi. No i schody, które są wmurowane w ścianę i prowadzą po dwóch ścianach, tej przy której jest wejście i tej od łazienki.

Nie mamy wykusza, ale za to na tej ścianie trzy pojedyncze, wysokie okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...