Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Drogi Kamilu, musisz wiedzieć o tym że kosztorysy podawane przy projektach na stronach różnych pracowni nijak się mają do rzeczywistości. Wydaje mi się że celowo sa zaniżane aby tylko kupić dany projekt. Na przykład koszt budowy Afrodyty na stronie DobrychDomów: "w zakresie robót do stanu pod klucz (nie obejmuje instalacji wewnętrznych) 350 000 zł". Więc jak znajdziesz jakiś inny projekt to lepiej zapytaj tych co budowali dany domek, podobnie jak zapytałeś tutaj nas.

A tak wogóle to w mojej ocenie koszt budowy każdego takiego domku o powierzchni 120-140 metrów kwadratowych będzie się wahał w przedziale 500-600 tysięcy.

Jak to mówił mój znajomy jak zaczynał budowę to myślał że starczy mu kasy na dwa domy, a z ledwością jeden wykończył. Niestety taka prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że człowiek pomyślał i postanowił zaczerpnąć wiedzy na temat tego projektu. Jak dla mnie to biura projektowe nie powinny podawać zaniżonych kosztów bo wprowadzają nas w błąd i dopiero jest zonk jak nam się kasa skończy a my jesteśmy dopiero w połowie drogi... Liakon a powiedz mi jak wygląda rozkład kosztów pomiędzy SSZ a stan pod klucz. To się jakoś równoważy czy któryś z tych etapów jest droższy. Powiedz proszę za kwotę 350tyś da radę coś sensownego postawić czy lepiej sobie mieszkanie kupić na jakimś ładnym osiedlu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za około 200 tysięcy będziesz mieć SSZ, czyli mury z dachem i oknami. Za kolejne 150 tys. myślę że sporo powinno się udać zrobić, instalacja elektryczna plus spora część CO, do tego tynki i wylewki, na zewnątrz może ocieplenie i ocieplenie stropu, także całkiem dużo, ale wtedy usiądziesz, popatrzysz na wszystko i zdasz sobie sprawę jak sporo pracy i kasy do wydania jeszcze zostało.

 

Aaahh no i jak chcesz mieć domek, to nie rezygnuj z tego marzenia. Żadne mieszkanie nie da Ci tego co własny dom bez sąsiadów za ścianą, sufitem i podłogą.

Edytowane przez Liakon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PeeN - komin systemowy wys. 6m kupisz do 1,5k, stawiasz go w narożniku tarasu, rurka do środka i kominek wg uznania. Ja kupiłem w necie za 3,5k narożny, szyba z dwóch stron. Powiem tak - na jesień i na wczesną wiosnę gdy piec nie chodzi, wrzucam 3 klocki bukowe i mam ciepło w całej części ogólnej domu. Poza tym nic nie zastąpi palącego sie kominka. Pozdrawiam.

 

Ile trzeba doliczyć za robocizne? Do kosztów komina, o którym pisałeś trzeba doliczyć jeszcze, przynajmniej na początku, wykończenie go nad dachem. Jeszcze jedno pytanie. Jak doprowadzić powietrze do kominka, jeśli nie ma specjalnego kanału w posadzce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi KamiluN!

Projekt Afrodyta to naprawdę bardzo kosztowny projekt, jednak nie rezygnuj z budowy domu. Za 350 tyś. spokojnie możesz postawić i wykończyć bardzo ładny budynek. Uważam, że dom o prostej bryle prostokątnej lub kwadratowej i z mniejszym dwuspadowym dachem wyniesie o jakieś 100 tyś. mniej. Warto zdecydować się na projekt indywidualny lub dostosować jakikolwiek wybrany do własnych potrzeb. My budujemy Artemidę...pieniążki idą i idą a końca nie widać. To jest mój wymarzony projekt. Jednak teraz zdecydowałabym się na coś prostszego i teraz pewnie już bym mieszkała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź :) z domku na pewno nie zrezygnuje tylko wybiore coś prostszego co by przynajmniej w tych 400tys się zamknąć:) poza tym dowiedziałem się że mogę liczyć na hydraulika oraz elektryka po kosztach z dużymi rabatami na zakup osprzętu więc powinno być dobrze :) teraz tylko znaleźć jakiś projekt który będzie się nam podobał co wcale łatwe nie będzie i ruszamy z tą całą zabawą ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

 

nie było mnie tutaj pół wieku ! sporo ciekawych wątków się pojawia,szczególnie zainteresował mnie ten ostatni, co do kosztów budowy.

jak dla mnie koszty o których pisze KamilN są realne!!! Ważne jest też gdzie budujecie swój dom. Na pewno za ta kwotę nie jesteście w stanie go zrobić w okolicach dużych miast, gdzie ceny materiałow i robocizny są 100 proc droższe.

W naszym przypadku dom w 85 proc był budowany w systemie gospodarczym, zaznaczam również ze materiały z wysokiej półki, ale ceny wypracowane przez kilka lat współpracy z hurtownią materiałów budowlanych. Tak wiec koszty budowy pod klucz + całe wykończenie i umeblowanie (wg tego co nam się podobało, a nie tanie było ) wyniósł nas około 600 tys. Efekt już pokazywaliśmy na forum kilka miesięcy temu.Lada moment minie dwa lata od zamieszkania i nigdy w życiu bym nie zamieniła tego domu na nic innego.

w tym roku dokończyliśmy kostke i ruszyliśmy z ogrodem- efekty przedstawie za kilka dni, jak tylko znajdę czas na fotki.

Pozdrawiamy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Darasek,pięknie wykończony masz ten domek gratuluje!!!!! Mam pytanie,wcześniej pisałeś ,że dachówka u ciebie to nelskamp f12,jestem również nią zainteresowany,więc prosze Cie o krótką opinie i czy tą dachówkę masz z północnych czy południowych niemiec,bo z tego co wiem to różnią się kolorem i właściwościami,pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zewnątrz bardzo ładnie, w środku trochę nie moja bajka, ale każdy robi tak jak mu się podoba.

Fajnie, że mogę podejrzeć jak wygląda czarny dach z czarną podbitką i czarnym cokołem i murkami i czarnymi rynnami, też mamy coś takiego w planach, tyle że troszkę inny kolor elewacji.

Macie sporą działeczkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...