Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Witam Wszystkich serdecznie. Przekopałem ten temat i muszę Wam przyznać że piękne są Wasze AFRODYTY. Kupiliśmy z żoną właśnie takowy, w okolicy Radomia. Pozostało zamontować grzejniki, wyposażyć kotłownie, zrobić posadzki, malowanie i można mieszkać. Z zewnątrz w drugim etapie, pewnie po nowym roku bo chcemy się wprowadzić na Boże Narodzenie.

 

Mam do Was prośbę:

1. chce piec na eko-groszek, jaki polecicie, jakie grzejniki do tego? (podłogówkę mam w łazienkach, kuchni i wiatrołapie)

2. szambo - jakie? ile m3? Jest nas 4 (2 dzieci naturalnie, wszyscy lubimy się pluskać ;))

 

Jak macie wykończone sufity, chodzi mi dokładnie o narożniki (relacja sufit / ściana)

 

Będę Wam bardzo wdzięczny za wszelakie sugestie.

Pozdrawiam

Andrzej

 

 

Nasz dom:

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AndrzejRadom - w sprawie kotła - ja posiadam LING DUO Klimosz 25kW, moja Afrodyta jest częściowo podpiwniczona i ogrzewana stąd ta moc pieca. Uzytkuję go 4 sezony - same zalety, trzeba tylko dbać, czyścić, przesmarować a będzie służył lata. Szkoda, że podłogówki nie pociągnąłeś w salonie i reszcie pomieszczeń oprócz sypialnii, ale ok. Ja piec zniosłem do piwnicy - nie wyobrażam sobie kotłowni na ekogroszek na poziomie mieszkania, ale każdy buduje wg swojego uznania.

Co zaś się tyczy wykończeń narożników, to u mnie gościu powykańczał delikatnymi narożnikami styropianowymi i generalnie nie widać ich a wygląda estetycznie. Do pozostałych tematów nic nie dodam bo w kwestii grzejników wszystko zależy od zasobności portfela, wiem tylko tyle - nie kupować w marketach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
teraz czas na wasze postępy :-)

 

jeszcze troszkę mamy do zrobienia tzn zbieramy na płot i jeszcze troszkę porządków i w 100 % skończony :-)))

 

Witam Serdecznie,

gratuluję skończenia budowy. Bardzo mi się

Podoba jak wykończyliście dom z zwewnątrz. Mam pytanie odnośnie murków. Znalazłem że zrobiliście je z terra cotta. Czy te przy samym domu robiliście z płytki czy połówki. Czy robiliście fundament do nich.

Pozdrawiam Jarek ze Świnoujścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam Serdecznie,

gratuluję skończenia budowy. Bardzo mi się

Podoba jak wykończyliście dom z zwewnątrz. Mam pytanie odnośnie murków. Znalazłem że zrobiliście je z terra cotta. Czy te przy samym domu robiliście z płytki czy połówki. Czy robiliście fundament do nich.

Pozdrawiam Jarek ze Świnoujścia.

 

Witaj

Murki były robione z całej cegły i nie było do nich specjalnego fundamentu.

A te ułożone dookoła domu czyli na elewacji były cięte

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów ;)

Niedawno zakupiłem projekt afrodyta i jestem na etapie jego adaptacji

Planuje wprowadzić kilka zmian w projekcie takich jak np: w miejscu garażu będzie pokój a strop będzie wykonany z cegły dziurawki lub techniką teriva...

Postaram się w miarę postępów dodawać zdjęcia .Niestety na razie zatrzymałem się na etapie biurokracji ;)

 

Chciał bym korzystając z niższych cen materiałów budowlanych zakupić pustaki na cały dom i tu mam pytanie do was ... Czy ktoś z was stawiał afrodytę z pustaków tzw ,Max'' o wymiarach 288x220x188 ???? jeśli tak to ile szt zużył do budowy domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...

Witam

Mam w planach rozpoczac budowe tego domu, czytalam troszke opini i zdarzaja sie takie, gdzie pisza niektorzy ze pokoje sa za male? Czy faktycznie sa az tak malutkie? Prosze o odpowiedz osob ktore juz maja dom wybudowany i zamieszkany.I wogole o opinie czy dom jest funkcjonalny. Ciezko sie wziasc za cos o czym nie ma sie pojecia... :) no ale od czegos rzeba zaczac.. ;) a I czy jeszcze jest mozliwosc zrobienia poddasza uzytkowego i czesciowego podpiwniczenia

z gory dziekuje za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam czy buduje ktoś jeszcze afrodyta?. My mamy fundamenty. I dalej bedziemy budowac na wiksne. zastanawiam się czy dach nie zmienic na grafit. Czy moze ktos ma afrodyte w takiej kolorystyce

 

Jeżeli podoba się Wam kolor grafitowy to jak najbardziej na taki zmieńcie. Kolorystyka w projekcie to tylko przykładowa realizacja, każdy robi tak jak się mu podoba. U nas dach jest miedziany ale widziałam te domy w różnych "kolorach" :) i każdy wyglądał bardzo korzystnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam w planach rozpoczac budowe tego domu, czytalam troszke opini i zdarzaja sie takie, gdzie pisza niektorzy ze pokoje sa za male? Czy faktycznie sa az tak malutkie? Prosze o odpowiedz osob ktore juz maja dom wybudowany i zamieszkany.I wogole o opinie czy dom jest funkcjonalny. Ciezko sie wziasc za cos o czym nie ma sie pojecia... :) no ale od czegos rzeba zaczac.. ;) a I czy jeszcze jest mozliwosc zrobienia poddasza uzytkowego i czesciowego podpiwniczenia

z gory dziekuje za odpowiedz :)

 

My co prawda mieszkamy w Artemidzie ale domy są prawie identyczne więc jeśli mogę coś doradzić, to pokoje są troszkę małe i jak dla mnie nieustawne poza tym dom jest praktyczny i funkcjonalny, bardzo dobrze się w nim mieszka. U nas wprowadziliśmy kilka zmian.

Oczywiście można zrobić poddasze użytkowe jak i podpiwniczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 months później...

Pozdrawiam wszystkich budujących Afrodytę, jesteśmy z mężem w trakcie kupna projektu, czy ktoś z Państwa pokazałby na żywo

ten dom wybudowany lub w trakcie budowy i podzielił się swoim zdaniem. Idealny byłby taki z poddaszem ale nie Artemida. Mieszkamy w woj. małopolskim, a konkretnie Tarnów i możemy dojechać nawet 200 km, mój email [email protected]. Z góry bardzo dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...