Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

Witam w nowym roku 2008, życząc wszystkim wszelkiej pomyślności , szczęścia i wytrwałości w budowaniu swoich domków. Szczególne gratulacje dla rodziców swoich pięknych nowonarodzonych pociech.

Nitko!,

Ponawiam prośbę mojego męża Wojtka w sprawie obejrzenia Twojej Afrodtki. Daj znać czy można będzie Cię odwiedzić. Mamy wolny każdy weekend i zabralibyśmy Wam niewiele czasu. Widzieliśmy już domek Marcelki (jesteśmy pod wielkim wrażeniem) i chcielibyśmy jeszcze skorzystać z rad innych budowniczych.

 

Pozdrawiam

Beata z Kielc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Wszystich

 

W Nowym Roku chciałbym życzyć wszystkim Forumowiczom dużo zdrowia i samych trafnych decyzji.

Od paru miesięcy buduję Atremidę i przyglądam się temu forum.

Pragnąc się przyłączyć do dyskusji przesyłam parę zdjęć z placu boju

 

http://img112.imageshack.us/img112/5631/obraz246ef4.jpg

http://img80.imageshack.us/img80/5808/obraz232bw9.jpg

http://img242.imageshack.us/img242/9184/obraz228sp5.jpg

http://img242.imageshack.us/img242/8528/obraz225nj0.jpg

 

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałem również życzyć Wszystkim wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :) .

 

Od paru miesięcy buduję Atremidę i przyglądam się temu forum.

Pragnąc się przyłączyć do dyskusji przesyłam parę zdjęć z placu boju

 

Pozdrawiam

Rafał

 

Super! W koncu pojawila sie osoba majaca juz czesc budowy

Artemidy za soba :D . Mozesz sie podzielic wrazeniami z budowy do tego momentu?

-Moze jakies uwagi co do projektu, etc?

-Budujesz tak jak w projekcie z silki?

-Nie wstawiles okien dachowych - zamierzasz robic poddasze w poźniejszym okresie, czy po prostu nie chciales wstawiac okien na zime?

-Garaze zostawiles tak jak w projekcie czy poszerzales?

-Ile kosztowal Cie stan surowy z dachenm jesli to nie tajemnica?

 

Sporo pytan, wiem :wink:, ale niedlugo zaczynam swoja Artemide i to ostatni dzwonek na wprowadzenie zmian.

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli chodzi o pytanie TS147to:

Buduję z gazobetonu bo stawiając ściany z Silki muszą być one idealnie proste, a ja znałem mojego murarza i nie ryzykowałem.

Okien w dachu nie wstawiałem, bo nie zabezpieczałem budowy na zimę, a znajomemu skradziono wkłady. Ja w zeszłem roku budowałem Manuelę II i po wstawieniu okien wyciągnąłem wkłady a ramy zabezpieczyłem folią. Niestety silne wiatry zrywały ją i co parę dni musiałem w zimie jeździć na budowę i naprawiać ją. Ostatecznie i tak ramy się pogięły od wody, więc w tym roku nie popełniłem tego błędu.

Garażu nie powiększałem bo jest wystarczająco wielki. VW Touareg wejdzie bez problemów a to już coś.

Co do mprojektu to mam parę uwag:

1. na podłodze zaprojektowano 6 cm. styropianu - to trochę za mało. Jednak zwiększając jego grubość zmniejszamu wysokość ścianki pomiędzy podłogą a oknem - powinno być blisko 80 cm. bo w przeciwnym razie może głupio wyglądać. Więc ostatecznie zmiejszamy wysokość okna.

2. schody na poddasze - długie bez zabiegów - ponoć bardzo źle się z nich korzysta ( jednak odsyłam do opinii architektów).

3. na poddaszu słupy wychodzą w pokojach,

4. przesunąłem komin w kuchni bo nijak nie pasuje do okapu,

5. w projekcie co każdy grzejnik zasilany jest z oddzielnego obwodu, taniej jest część w nich połączyć,

6. elektryk wspominał, że w projekcie instalacji elektrycznej pokoje zabezpieczone są róznicówką - zbędny wydatek,

A tak pozatym to naprawdę ładny domek.

 

Koszty:

Stan surowy z dachem bez okien: 260 000,

okna - obustronny dąb 15 500,

bramy - 12 000,

rolety chowane w nadprożach z silnikami 14 000

 

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli chodzi o pytanie TS147to:

Dzieki za odpowiedzi!

 

Okien w dachu nie wstawiałem, bo nie zabezpieczałem budowy na zimę, a znajomemu skradziono wkłady. Ja w zeszłem roku budowałem Manuelę II i po wstawieniu okien wyciągnąłem wkłady a ramy zabezpieczyłem folią. Niestety silne wiatry zrywały ją i co parę dni musiałem w zimie jeździć na budowę i naprawiać ją. Ostatecznie i tak ramy się pogięły od wody, więc w tym roku nie popełniłem tego błędu.

Myślałem o podobnym rozwiązaniu - bezpieczniej i chyba mniej problemów jeśli domek zimuje w stanie SO/SZ.

Garażu nie powiększałem bo jest wystarczająco wielki. VW Touareg wejdzie bez problemów a to już coś.

No własnie ja się ciagle waham czy 2 bramy po 2,5m szerokosci czy jedna 5m.

Co do mprojektu to mam parę uwag:

1. na podłodze zaprojektowano 6 cm. styropianu - to trochę za mało. Jednak zwiększając jego grubość zmniejszamu wysokość ścianki pomiędzy podłogą a oknem - powinno być blisko 80 cm. bo w przeciwnym razie może głupio wyglądać. Więc ostatecznie zmiejszamy wysokość okna.

A czy nie da sie tego zrobic na etapie fundamentów? Ja planuję zrobienie podłogówki i 12cm styro w posadzce. Czy nie można po prostu wylać chudziaka i ogolnie zrobić wszystkich warstw te 10cm niżej niż w projekcie?

4. przesunąłem komin w kuchni bo nijak nie pasuje do okapu,

U mnie z racji rekuperacji nie ma tego komina.

A tak pozatym to naprawdę ładny domek.

 

Super :D . A jak wychodzi góra? Pokoje są obszerne czy skosy je przytłaczają?

Koszty:

Stan surowy z dachem bez okien: 260 000,

okna - obustronny dąb 15 500,

bramy - 12 000,

rolety chowane w nadprożach z silnikami 14 000

 

Rozumiem, że te koszty zawierają już robociznę/etc? Jaką dachówkę wybrałeś na dach?

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj TS147

 

Garaż w Artemidzie ma prawie 7 metrów, wstawiając bramę 5 m. pozostaje z każdej strony po mettrze luzu + grubość ściany. Narysuj sobie w skali elewację od strony garażu i oceń czy podoba Ci się taka zmiana proporcji. A poza tym bezpieczniej chyba mieć troczę luzu pomiedzy samochodami ( wjeżdżanie , otwieranie drzwi w garażu itp. )

Co do styropianu i wysokości fundamentu to proponuję pogadać z kierownikiem budowy.

Górę trochę zmieniłem pozostawiam tylko pomieszczenia 2/5 i 2/1 ( oczywiście w innych wymiarach) a reszta to otwarta powierzchnia - naprawdę duża.

Podane ceny to całość wydatków materiał + robocizna .

Dachówka Pfleiderer (Creaton) - prezentuje się napradwę ładnie na dachu ( dachówka jest troszkę większa od zwykłej - ale na tak dużych powierzchniach dachu wygląda ekstra).

 

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rafał napisałeś że będziesz montował u siebie rolety chowane w nadprożach.

Możesz podać producenta takich nadproży? jak możesz wstaw fotkę takiego nadproża. Ja się zastanawiam nad takim rozwiązaniem ale jak na razie znalazłem tylko nadproża Leiera i zastanawiam się czy są one dobre.

http://www.leier.pl/malbork/katalog/3510_dorolet.php

 

Pozdrawiam

Robert :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem nadproże Leier'a jest bardzo słabo ocieplone. Przed

wybraniem rozwiązania dotyczącego sposobu montażu rolet, poszukałem

troszkę informacji na ten temat. Okazuje się, że wewnętrzna część kasety ( tam gdzie znajduje się cały mechanizm rolety) od strony muru oraz klapa rewizyjna muszą być konicznie ocieplone. W przeciwnym przypadku powstaje mostek cieplny.

Ja zdecydowałem się na nadproża Tytan wraz z roletami

http://www.tytan-nadproza.pl

Jest to w mojej ocenie najlepsze rozwiązanie, choć niestety nie najtańsze.

 

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

MAm pytanie do budujących: czy macie już wycenę (albo może całość już zrobioną) instalacji hydraulicznej i elektrycznej?

Wiadomo, że każdy ma jakieś widzimisie (całość w ogrzewaniu podłogowym, albo kilka grzejników, a podłoga tylko w kuchni i łazienkach) ale jakiś pogląd na kwoty robocizny to przybliży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcelka,

instalację C.O. wyceniono nam na 21 000,- zł brutto (z VAT 22%)

+ robocizna 90 zł od punktu (+_ 27 punktów). W tej wycenie ujęte zostało ogrzewanie podłogowe w wiatrołapie, holl`u, kuchni i 2 łazienkach. W pozostałych pomieszczeniach grzejniki. Do tego należy doliczyć około 2 000.- zł za grzejnik, który ma być zamontowany w podłodze przed wyjściem na taras. Piec Żywiec na ekogroszek z podajnikiem. (Niestety nie ma u nas gazu ziemnego).

Instalację elektryczną mamy robić w przyszłym tygodniu, ale nie znam jeszcze całego kosztu, ponieważ część instalacji będzie robił mąż. Mam nadzieję, że 3000.- zł wystarczy na początek.

Narazie nadal jeszcze czekamy na okna- już ponad miesiac po terminie :evil:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Oto moje wyceny:

1. Instalacja CO + woda + kanalizacja (materiał i robocizna), inst. podłogowa

w kuchni, łazienkach i wiatrołapie, piec Viessmann dwufunkcyjny z

zbiornikiem stojącym 120-150 l. - cena 32 000 zł.

2. Instalacja elektryczna, alarmowa, TV, internet cena jednego majstra 12 000

a drugniego 16 000.

3. Okna plastikowe, osbustonny dąb, trzwi tarasowe - Patio , cena 15 500,

4. Bramy - 12 000

 

Wyceny elektryków wydają mi się zawyżone, ale może się mylę.

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KoBu,

okna Jezierski, PCV, okleina obustronna dąb bagienny (profil barwiony w masie). Koszt 17400,- zł (drzwi na taras: 2x suwanka - 2 środkowe części, po bokach fixy), zrezygnowaliśmy z jednego okna w salonie.

 

 

Gdzie się budujesz KoBu? Afrodytka czy Artemida :wink: ?

 

 

Pozdrawiam

Artemida :lol:

narazie, dzisiaj dostałem decyzję o warunkach o zabudowę, w tym roku chce chociaż funbdamenty zrobić, bo pozwolenie na budowę 65 dni, a po tym terminie starostwo płaci karę 500zł/dzień :)

bardzo się cieszę, że znalazłem to forum i ten konkretny wątek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artemida :lol:

narazie, dzisiaj dostałem decyzję o warunkach o zabudowę, w tym roku chce chociaż fundamenty zrobić, bo pozwolenie na budowę 65 dni, a po tym terminie starostwo płaci karę 500zł/dzień :)

bardzo się cieszę, że znalazłem to forum i ten konkretny wątek :D

 

Jeśli będziesz składał wniosek o pozwolenie w starostwie w Trzebnicy, to przygotuj się na max długość oczekiwania. Mi projekt dodatkowo wysyłali do Wrocławia do Konserwatora zabytków (graniczenie z lasem), co jeszcze bardziej wydłużyło całą procedurę.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...