Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

KoBu,

okna Jezierski, PCV, okleina obustronna dąb bagienny (profil barwiony w masie). Koszt 17400,- zł (drzwi na taras: 2x suwanka - 2 środkowe części, po bokach fixy), zrezygnowaliśmy z jednego okna w salonie.

Gdzie się budujesz KoBu? Afrodytka czy Artemida :wink: ?

Pozdrawiam

 

Nie wystraszyli Was suwanymi drzwiami? Bo co gdzie się pytam to wszyscy odradzają takie drzwi, mało trwałe itd.

Pewnie jak uzytkujesz tak masz, ale może coś w tym jest że tak odradzają? A co Wam mówili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hanacolor witamy na forum

 

 

 

Marcelka,

 

kupiliśmy suwankę, żeby nie tracić powierzchni przed drzwiami. Nikt nam nie odradzał tego zakupu. W sklepie firmowym zobaczyliśmy suwankę w kolorze, który wybraliśmy, zapoznano nas z obsługą takich drzwi i to utwierdziło nas w tym, że dokonaliśmy dobrego wyboru. Ja jestem zadowolona, i mam nadzieję że powiem tak za rok i dłużej... :wink:

A w razie co to jest serwis :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

Wiem, że sporo mnie nie było - sorki!!! Od kiedy pojawiła się naszym życiu córeczka Majka, naprawdę ciężko wygospodarować mi czas na cokolwiek. Poza tym to trzeba zarabiać pieniążki i załatwiać mnóstwo spraw związanych z budową, a co najważniejsze to niezły ze mnie leniuch. Przyznaję, że jestem pod wrażeniem postępów, nie tylko na budowie, ale też na forum. Nie spodziewałem się że kiedy wrócę do tematu zastanę tu tyle postów do przeczytania. Powiększyło się grono fanów, ale też pojawili się kolejni budowniczy. Co więcej, mamy już nawet pierwszą gotową afrodytę ( Garmir gratuluję, Twoja bogini jest po prostu boska!!). Prace na mojej budowie oczywiście trwają. Przed świętami dekarze w końcu skończyli pokrycie dachu (dachówka cementowa Brass ),a obecnie czekam na okna ( Vetrex - jasny dąb, profil Veka), drzwi zewnętrzne oraz bramę garażową ( Interflex).Jestem więc tylko krok za Nitką, Celebre i Marcelką.Zaraz jak zamontują okna ( 25 stycznia) ruszam z elektryką, a następnie chudziak i tynki ( wapienno-cementowe ).Jeżeli chodzi o wprowadzone przeze mnie zmiany, to podobnie jak Garmir zrezygnowałem z garderoby na poczet łazienki, oraz wprowadziłem drzwi z garażu do kotłowni. Poza tym reszta zgodna jest z projektem. Jeszcze dziś postram się wrzucić fotki.

Pozdrawiam wszystkich

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matti

Nareszcie jesteś!!!

Już się martwiliśmy o Ciebie.

Cieszę się, że jesteśmy prawie na tym samym etapie budowy.

U nas właśnie robią elektrykę, w poniedziałek wchodzą tynkarze.

Potem zaczekamy, aż troszkę przeschną tynki i można ruszać z C.O.

Tarasy już zasypane, zostały schody do zrobienia i na wiosnę wylewki.

Cieszę się, że powoli zbliżamy się do prac wykończeniowych.

Czekamy na Twoje foto-relacje.

 

Ps. Gratulacje i pozdrowienia dla córeczki

 

Nitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim wielbiciela Afrodyty

Wracamy do waszego grona. Już mielismy projekt Artemidy w domu ale po paru tyg. zastanawiania wymienilismy go na Afrodyte. :lol:

Poprostu jest zgrabniejsza i piekniejsza :D zamiany

teraz projekt jest u architekta ktory nanosi nam zmiany.

Mamy nadzieje ze uda nam sie zalatwic wszelkie papierzyska do konca czerwca i wtedy wkoczymy do roboty.

Czy mozecie nam podac koszty robocizny wieźby????

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Muszę się Wam pochwalić, że z grupy "sympatyków Afrodyty" przechodzę do grona "budowniczych Afrodyty" ponieważ po bardzo długim okresie oczekiwań otrzymałem wczoraj (NARESZCIE) pozwolenie na budowę :D

Teraz pozostało mi tylko uprawomocnić decyzję, założyć dziennik budowy i mogę ruszać do boju.

 

Matti wreszcie się pokazałeś :wink:

Gratuluję córeczki i postępów na budowie. Domek imponująco wygląda.

Jeśli to nie tajemnica napisz ile wyniósł Cię obecny stan budowy.

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rafał napisałeś że będziesz montował u siebie rolety chowane w nadprożach.

Możesz podać producenta takich nadproży? jak możesz wstaw fotkę takiego nadproża. Ja się zastanawiam nad takim rozwiązaniem ale jak na razie znalazłem tylko nadproża Leiera i zastanawiam się czy są one dobre.

http://www.leier.pl/malbork/katalog/3510_dorolet.php

 

Pozdrawiam

Robert :wink:

 

Ja mam zamontowane takie nadproże-z malborka własnie...niewazne zreszta czy to tej czy innej firmy...w kazdym razie juz raz mielismy awarie rolet i wiecie co wtedy? nic innego jak kucie od srosdka i naprawa,czy tez poprawka jakas! :evil: :evil: a teraz czeka nas druga rozbiorka ,gdyz roleta na innym oknie wysuneła sie z walka gdy ocieplalismy dom, zdemontowali blokady pod oknem i za nisko zjechala roleta..i znowu rozwalanie zabudowy od srodka-tudzież w salonie! juz nigdy w zyciu bym nie zdecydowala sie na takie nadproza,mysle ze fajniejszym rozwiazanie są te podokienne czy jakoś tak.Nie masz chyba za złe ze wtrąciłam sie ?przeczytałam jak RoboRob pytał...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rafał napisałeś że będziesz montował u siebie rolety chowane w nadprożach.

Możesz podać producenta takich nadproży? jak możesz wstaw fotkę takiego nadproża. Ja się zastanawiam nad takim rozwiązaniem ale jak na razie znalazłem tylko nadproża Leiera i zastanawiam się czy są one dobre.

http://www.leier.pl/malbork/katalog/3510_dorolet.php

 

Pozdrawiam

Robert :wink:

 

Ja mam zamontowane takie nadproże-z malborka własnie...niewazne zreszta czy to tej czy innej firmy...w kazdym razie juz raz mielismy awarie rolet i wiecie co wtedy? nic innego jak kucie od srosdka i naprawa,czy tez poprawka jakas! :evil: :evil: a teraz czeka nas druga rozbiorka ,gdyz roleta na innym oknie wysuneła sie z walka gdy ocieplalismy dom, zdemontowali blokady pod oknem i za nisko zjechala roleta..i znowu rozwalanie zabudowy od srodka-tudzież w salonie! juz nigdy w zyciu bym nie zdecydowala sie na takie nadproza,mysle ze fajniejszym rozwiazanie są te podokienne czy jakoś tak.Nie masz chyba za złe ze wtrąciłam sie ?przeczytałam jak RoboRob pytał...Pozdrawiam

 

 

Wielkie dzięki za przestrogę. Już podjąłem decyzje o rezygnacji z takich nadproży, poczytałem trochę na forum na ten temat i jeśli chciałbym rolety tylko do ochrony przed włamaniem to ponoć lepiej jest wstawić mocniejsze szyby i okucia antywłamaniowe.

Z roletami tak jak piszesz różnych firm jest dość dużo kłopotów, więc jednak nie będę ryzykował.

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co :) My roletki raczej przed ochrona szyb montowalismy... wiecie jak to jest takie wielkie okna, szyby azkusza małolatów zeby kamieniem rzucić!Nie ma co mowic rolety super rzecz! samopoczucie lepsze siedzac w srodku wieczorem,nie zamienilambym ich na lepsze okna..tylko ten system -walek w nadprozu-nie jest to praktyczne rozwiązanie, ładne owszem no ale ... Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Na poczatek udanego nowego 2008 roku abysmy wszyscy wykonczyli te nasze Afrodyty

U mnie niewiele sie dzieje czekam na strop drewniany i wiezbe

oraz dachowke i cale orynnowanie i obrobki nie jest to tanie

Wiezba i strop ok 13000

Dachowka Rupp ceramika komplet z rynnami itp 30000

Dla wykonawcy jeszcze 20000 za strop i dach

okna komplet ok 16000

A na budowie niewiele sie dzieje jak sie wyrobi ze stropem to wejda 15 lutego

Pozdr

Roman http://img87.http://img87.imageshack.us/img87/6154/dsc07242cz8.th.jpgimageshack.us/img87/6154/dsc07242cz8.th.jpghttp://img87.imageshack.us/img87/6154/dsc07242cz8.th.jpghttp://img87.imageshack.us/img87/6154/dsc07242cz8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...