Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

Aga,

szkoda, że tak długo musisz czekać na ekipę, współczuję.

Już w ubiegłym roku co niektórzy mieli na rok do przodu zarezerwowane terminy.

W taki sposób i nam się budowa opóźniła o kilka miesięcy,

ponieważ umówiona ekipa zrezygnowała, bo stwierdzili, że się nie wyrobią.

Szkoda tylko, że przez to wydłuża się czas zamieszkania w wymarzonym domku :( .

Zapewne, gdybyś była na miejscu, może udałoby Ci się znaleźć kogoś, kto ma wolny termin. Ale coś za coś. Czasem warto poczekać.

Pozdrawiam

Nitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Marcelka masz domek jak z bajki :D Mi tez podoba sie Afrodyta -czesto podgladam Wasze poczynania ale u mnie plan zagospodarowania wymaga min nachylenia dachu 35 stopni wiec musialam "odpuscic" Wybralam podobny dom Natalke z mgprojekt.com.pl i przerabiam go na zewnatrz na wzor Afrodyty i Melodii z http://www.krajobrazy.com.pl

W zwiazku z tym mam pytanie o Twoje slupy-jak one sa wykonane?Ja w projekcie mam zwykle proste ale u was chyba tez tak bylo a potem wystarczy oblozyc je styropianem czy lepiej od razu wylewac "forme"

Po poszezeniu i wydluzeniu mojego domku tez uzyskalam powierzchnie na parterze 134 metry a na pietrze 90 uzytkowej( po podlodze 150)-czym jestem razczej przerazona przy dzisiejszych cenach :-?

Aga Pjestem w podobnej sytuacji jak Ty-tez nie jestem na miejscu i moja budowe bedzie prowadzil tata ktory raczej nie jest dobry w budowlance.Rowniez bedziemy stawiac domek w malopolsce ale dopiero najwczesniej na wiosne lub lato przyszlego roku i mialabym prosbe o podanie namiarow na twoja ekipe.Moze po twojej budowie beda miec jeszcze wolne terminy no i zorientowalabym sie wogole w wycenie mojego domku.Bardzo prosze o kontakt-moze byc na priv i z ciekawosci gdzie dokladnie bedziecie budowac? bo my 35 km na poludnie od Krakowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w projekcie mam zwykle proste ale u was chyba tez tak bylo a potem wystarczy oblozyc je styropianem czy lepiej od razu wylewac "forme"

W projekcie wylewka betonem jest "na prosto", potem obłożenie styropianem. Roboty od cholery, ale efekt mistrzowski :D

 

Jeśli "wyprofilowanie" styropianem zajmuje tak dużo czasu, to nie wyobrażam sobie jak mieliby szalunki pod beton ułożyć idealnie pod formę. A "gzymsy"? Nierealne :-? No i oczywiście trzeba by było tak wylać tak słupy, żeby były idealnie symetryczne. Wydaje mi się, że prościej->taniej zrobić to styropianem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info.Pewnie prosciej styropianem ale tez trzeba miec jakiegos aryste do tego-sami to wymyslali czy im dokladny rysunek z wymairami dalas?Ja widzialam ze kilka osob wylewalo z betonu taki slup ale oni nie robili tych gornych gzymsow-to w sumie mozna pozniej dosztukowac ze styro.Z betonu o tyle fajniej ze jest mocniejszy ale masz racje-moga wyjsc krzywo.

A dawaliscie cos pod ten klinkier na parapety?Czy to mzona tak swobodnie ulozyc czy trzeba dawac jaks izolacje?Jeszcze nie wiem jakie bede miala u siebie ale twoje mi sie bardzo spodobaly i kto wie czy nie podgapie :oops: -moge?Wymiary okien zachowalas jak w projekcie?Jezeli tak to ja tez takie bede miec bo mam 150X150 a w kuchni 180X150 :D

Mam nadzieje ze bedziesz zamieszczac zdjecia rowniez z wewnatrz bo spodziewam sie ze i tam bedzie nie standardowo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.., to długo Marcelka, ponad pół roku, ja tyle nie wytrzymam :wink:

Mam nadzieję, że przed wakacjami zamieszkamy, a najlepiej byłoby w maju.

 

Wiesz, od początku budowy mieliśmy plan zamieszkania na jesień, jak dzieci już do szkoły pójdą. Także nie musimy się strasznie spieszyć. W zeszłym roku terminowo było średnio i tylko się stresowałam, a teraz luz, mamy gdzie mieszkać, chatka puchatka niech się kończy robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Jestem w przdedniu wyboru projektu budowlanrgo, a zarazem gorącym miłośnikiem projektu - AFRODYTA.Jest ona jak dotąd naszym(z żoną) faworytem i wygrywa z setkami innych projektów, które oglądaliśmy..

Mamy jednak pewien problem, w warunkach zagospodarowania przestrzennego naszej działki budowlanej jest wymóg zabudowy domkami z kątem nachylenia dachu 40 stopni. Tutaj właśnie pojawia się problem i zarazem nasza obawa - czy AFRODYTA może po takiej zmianie, czy adaptacji, stracić na tak atrakcyjnym wyglądzie( obecny jej kąt nachylenia dachu to 30 stoni)???

Stąd moje pytanie, czy ktoś przeprowadzał może taką adaptację, widzę że pojawiał się ten temat na forum,jeśli tak to proszę o jakąś podpowiedź, rysunek, bądź zdjęcie po tej zmianie, będę ogromnie wdzięczny.

 

Pomogłoby to nam podjąć ostateczną decyzję i napewmo pozwoliłoby uniknąć w przyszłości ewentualnych rozczarowań po takiej zmianie, już z zakupionym projektem.

Pozdrawiam

wiela64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info.Pewnie prosciej styropianem ale tez trzeba miec jakiegos aryste do tego-sami to wymyslali czy im dokladny rysunek z wymairami dalas?

 

Ja widzialam ze kilka osob wylewalo z betonu taki slup ale oni nie robili tych gornych gzymsow-to w sumie mozna pozniej dosztukowac ze styro.Z betonu o tyle fajniej ze jest mocniejszy ale masz racje-moga wyjsc krzywo.

A dawaliscie cos pod ten klinkier na parapety?Czy to mzona tak swobodnie ulozyc czy trzeba dawac jaks izolacje?Jeszcze nie wiem jakie bede miala u siebie ale twoje mi sie bardzo spodobaly i kto wie czy nie podgapie :oops: -moge?Wymiary okien zachowalas jak w projekcie?Jezeli tak to ja tez takie bede miec bo mam 150X150 a w kuchni 180X150 :D

Mam nadzieje ze bedziesz zamieszczac zdjecia rowniez z wewnatrz bo spodziewam sie ze i tam bedzie nie standardowo :D

 

Fakt, z betonu będzie "twardziej", jednak siatka+klej+tynk mineralny "twardy"+tynk właściwy załatwi sprawę. Fachowcy robili wszystko z projektu, pod czujnym okiem męża :D

 

Co do parapetów z klinkieru: swobodnie ułożyć to średnio, bo cegła będzie wtedy praktycznie większą częścią leżeć tylko na styropianie. Postawisz coś ciężkiego, albo wejdziesz na parapet i zonk. :-?

Ja mam wzmocnienia na grubych kątownikach i profilach, poza tym pod spodem styropian 2 cm, od strony wewnętrznej też 2 cm (mostek cieplny, czy przemarzanie), dodatkowo parapet jest dozbrojony drutami 6mm. I patrząc jak to wyszło, wydaje mi się, że zda egzamin, będzie się trzymać i nie odpadnie :D :D

 

Okna są w typowe, takie jak w projekcie i w sumie nie było co zmieniać.

W środku będzie "w miarę" normalnie :lol:, tylko kominek wymyśliliśmy mistrzowski, jak zrobią wg planu, to będzie wyjątkowo cieszył oczy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na zmiane kata na 40 stopni w tak rozlozystym domku nigdy bym sie nie zdecydowala.Wiadomo ze sa rozne gusta ale wg mojego domek bedzie bardzo glupio wygladal.Bedzie mial bardzo spiczasty dach i wyjdzie duzo wyzszy.(nie mowiac o metrazu)Druga sprawa ze powstanie tam tak spore poddasze ze szkoda byloby go nie wykorzystac ale wtedy i metraz domku wzrosnie niemalo.Tak wiec decyzja nalezy do Ciebie ale dobrze a przemysl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na zmiane kata na 40 stopni w tak rozlozystym domku nigdy bym sie nie zdecydowala.Wiadomo ze sa rozne gusta ale wg mojego domek bedzie bardzo glupio wygladal.Bedzie mial bardzo spiczasty dach i wyjdzie duzo wyzszy.(nie mowiac o metrazu)Druga sprawa ze powstanie tam tak spore poddasze ze szkoda byloby go nie wykorzystac ale wtedy i metraz domku wzrosnie niemalo.Tak wiec decyzja nalezy do Ciebie ale dobrze a przemysl

 

No, aż tak tragicznie to chyba nie będzie.......

Jest wiele projektów parterówek z takim dachem, z dołem trochę większym niż Afrodyta i głupio nie wyglądają- mi jednak chodzi o ten konkretny - Afrodyta.

Zdaję sobie sprawę, że metraż sie zwiększy, rozważam jakieś dwa pokoje na górze(byłoby to królestwo moich dzieci), może kosztem jednego na dole(zrezygnowałbym z jednej sypialni).

Jednak chciałbym zobaczyć ta zmianę, zanim cokolwiek postanowię - jeśli będzie to możliwe, może znajdzie sie jakaś osoba po takiej adaptacji.

dzięki za odzew i opinię

Pozdrawiam

wiela64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiela64 ja nie spotkalam sie z parterowkami o takim nachyleniu dlatego tez takie jets moje zdanie a nie inne .

Kiedys pisalam do pracowni DobreDomy z prosba o rzuty i wlasnie o zmiane dachu na 35 stopni i o to odpowiedz architekt cyt:

 

Odpowiadam na pytania w związku ze zmianami w projekcie Afrodyta:

 

- Zmiana kąta nachylenia dachu o 5 stopni jest możliwa. Prawdopodobnie nie zmieni to przekrojów elementów drewnianych tj. krokwi, słupów. Jest to jednak zmiana dość pracochłonna i wymagająca sprawdzenia statyki więźby dachowej. Osobiście uważam, że zwiększenie stromizny dachu do 35 stopni wpłynie na przerost kubatury dachu w proporcjach całego domu – dach może stać się zbyt wysoki i masywny.

 

Moze w pracowni beda w staie zrobic Ci symulacje z takim nachyleniem abys zobaczyl jak to bedzie wygladalo?

 

 

Marcelka bede czekac z utesknieniem na kominek ale i tak jestem pewna ze nie tylko on bedzie super w Twoim wnetrzu :wink:

Z tymi parapetami bylo troche zabawy ale efekt jest tego wart :wink:

Nitka1 patrzac na fotki to salon macie tak ogromniasty ze weseliska w

domku mozesz wyprawiac :D Jaki planujecie kominek?narozny czy prosty?

Naprawde super domki stawiacie-GRATULACJE!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitka, ile płaciłaś za ułożenie sufitu? mam wstępną wycenę na 30zł/m2 + pewnie drugie tyle materiał. Ile wełny położyłaś?

 

Fachowców mam zgodzonych za godzinę.

Przykręcenie płyty wyniosło nas 4 zł/ m kw.

Ostateczna cena robocizny za sufit z gips kartonu wyjdzie,

jak skończą wszystko. Ale napewno dużo taniej, niż 30 zł/m kw.

Na materiał wydaliśmy ok. 2 000.- (70 płyt x 23 zł/szt + wkręty + taśma + szpachla).

Wełna grubości 20 cm.

Pozdrawiam

Nitka_31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiela64

Nitka1 patrzac na fotki to salon macie tak ogromniasty ze weseliska w

domku mozesz wyprawiac :D Jaki planujecie kominek?narozny czy prosty?

Naprawde super domki stawiacie-GRATULACJE!!

 

Hi hi hi..., na weseliska to jeszcze za wcześnie,

ale święta, urodziny, komunia - będzie w sam raz :wink:

 

Kominek ma być prosty, usytuowany pod ukosem w stosunku do salonu.

Nie potrafię tego dokładniej wytłumaczyć :oops:

Pozdrawiam

Nitka_31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Marcelka.Chciałbym Cię zapytać jaki masz rozmiar okna w kuchni,150x150?Bo w Artemidzie jest 180x120.Wygląda trochę nieproporcjonalnie,jest po prostu za niskie.A dach masz I klasa.Czy to jest grafit?Tak wyglada na zdjęciu.W takim kolorze właśnie będę krył.Czekam na kolor elewacji bo tu jeszcze nie mam planu.No i zastanawiam się nad kolorem okien.Bedzie to plastik i myślałem o ciemnych ale nie wiem jak to będą wyglądały odcienie drewna z grafitem.Widziałem taki dach z białymi i nawet nawet.Pozdarwiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Marcelka.Chciałbym Cię zapytać jaki masz rozmiar okna w kuchni,150x150?Bo w Artemidzie jest 180x120.Wygląda trochę nieproporcjonalnie,jest po prostu za niskie.A dach masz I klasa.Czy to jest grafit?Tak wyglada na zdjęciu.W takim kolorze właśnie będę krył.Czekam na kolor elewacji bo tu jeszcze nie mam planu.No i zastanawiam się nad kolorem okien.Bedzie to plastik i myślałem o ciemnych ale nie wiem jak to będą wyglądały odcienie drewna z grafitem.Widziałem taki dach z białymi i nawet nawet.Pozdarwiam.

 

Okno jest 180x150.

Kolor dachu to ciemny brąz, okna - orzech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcelka twój domek wyglada rewelacyjnie.

:D :D :D :D M

Mam do ciebie pytanie co do okna kuchennego.

Zmieniliscie jego wymiary ( w projeckie jest 180x120) czy zmiana ta nie wpłynie na zabudwe kuchni czy nie obnizy to blatu??? Bo my tez zastaniawamy sie nad tym oknem wydaje nam sie ze propozycja projektanta nie jest dobra i podobnie jak wy chcielismy je wydłużyć ale powiedziano nam ze moze nam to utrudnic zabudwe kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po kolejnej przerwie (dzieci to fajna sprawa, ale... :lol: :o :oops: :evil: :lol: )

 

Mam 2 pytania?

 

1. Marcelka napisz nam wszystkim ile wyniosło cię postawienie afrodyty w obecnym stanie? w jednej kwocie.

2. Masz blachodachówkę brąz, jakiej firmy,chyba matowa, a jeśli matowa to dlaczego?

 

Ja zaczynam za 59 dni. Z jednej strony nie mogę się już doczekać, z drugiej mam obawy, gdyż (nie wiem jak inni ale ja) w sporej części stawiam afrodytę na kredyt, a waluta skacze :-?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...