Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

Zmieniliscie jego wymiary ( w projeckie jest 180x120) czy zmiana ta nie wpłynie na zabudwe kuchni czy nie obnizy to blatu???

Tak, mamy zmienione na 180x150. Miała być doświetlona kuchnia i jest ;)

A blatem będziemy się później martwić :D

A poważnie, to nie będzie parapetu wewnętrnego przy tym oknie i blat wejdzie bezpośrednio pod okno, po to aby nie tworzyć dodatkowego "schodka" -> parapet-blat.

1. Marcelka napisz nam wszystkim ile wyniosło cię postawienie afrodyty w obecnym stanie? w jednej kwocie.

2. Masz blachodachówkę brąz, jakiej firmy,chyba matowa, a jeśli matowa to dlaczego?

Ja zaczynam za 59 dni. Z jednej strony nie mogę się już doczekać, z drugiej mam obawy, gdyż (nie wiem jak inni ale ja) w sporej części stawiam afrodytę na kredyt, a waluta skacze :-?

 

1. jak podliczę to napiszę.

2. brąz, blachotrapez, mat wygląda znacznie lepiej, nie świeci się jak na festynie ;) Taki już mój gust.

 

3. nie jesteś sam :) A jakiej walucie masz kredyt? Frank tak nie powariował za mocno, no chyba, że masz w dolarach to powinieneś być szczęśliwym człowiekiem :) Przy obecnym kursie USD to nic tylko materiały ze stanów ściągać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja w końcu zaczynam swoją Artemidę :). Na razie wytyczony teren do ścignięcia humusu. Male, a cieszy :lol: .

 

http://img222.imageshack.us/img222/37/16374562gs2.jpg

 

Ja zaczynam za 59 dni. Z jednej strony nie mogę się już doczekać, z drugiej mam obawy, gdyż (nie wiem jak inni ale ja) w sporej części stawiam afrodytę na kredyt, a waluta skacze :-?

 

Pozdrawiam

 

Ja też buduję na kredyt i docelowo kredyt bedzie w CHF. Ale wlasnie z racji ruchu na na kursach, do momentu wykorzystania ostatniej transzy kredyt mam w PLN i dopiero na koncu przewalutuje go na CHF. W ten sposob nie bedzie ryzyka ze kolejne raty beda mniejsze niz prognozowalem.

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS trzymam kciuki. Będę śledził twoje postępy. My niestety czekamy na wyprostowanie sprawy z terenem. Potraw to gdzieś do czerwca. Więc do tego czasu nici z budowy. Stanęło w końcu na Artemidzie. Choć Afrodyta też jest piękna.

Ponawiam pytanie, czy jest ktoś z okolic W-wy kto mógłby nam zaprezentować swój domek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcelka,

ale piękna elewacja - ja też tak chcę.

Fajnie byłoby mieć już elewację, ale nie da sie wszystkiego naraz :-?

 

Kocioł mamy Żywiec KDO Economic 25 KW na ekogroszek,

z zasobnikiem 150 kg.

O taki:

 

http://img245.imageshack.us/img245/7839/parterpodogicentralnesuvz3.jpg[/

 

Pozdrawiam

Nitka_31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim budowniczym życzę wesołych i zdrowych Świąt Wielkanocnych.

 

P.S.

Postępy Waszy są niesamowite. W maju dołączę do Was pełną parą - wtedy wchodzi murarz - już nie mogę się doczekać. Zazdroszczę Nitce i Marcelce bo chyba przyszłe Święta spędzicie już we własnych domkach.

 

Gorąco pozdrawiam z zimnych Kielc

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

btw. piecyk też mam mieć 25 kW, ekogroszek. Podaj mi na pw koszt instalacji (robocizny) bo negocjuje z hydraulikiem, a chce zedrzeć ze mnie 3700 za robotę.

 

Marcelka, poszło na P.W. :wink:

U Ciebie też nie ma gazu z sieci?

 

Ja dzisiaj doświadczyłam, jak bardzo miło wejść do domu, w którym jest ciepło - odczuliśmy to wreszcie. Nie ma nic piękniejszego od ciepłych grzejników :p

Pozdrawiam

Nitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju dołączę do Was pełną parą - wtedy wchodzi murarz - już nie mogę się doczekać. Zazdroszczę Nitce i Marcelce bo chyba przyszłe Święta spędzicie już we własnych domkach.

 

Gorąco pozdrawiam z zimnych Kielc

Beata

 

Beata, cieszę się, że już w maju ruszasz z budową.

Trzymam za Ciebie kciuki, aby wszystko szło sprawnie :wink:

 

Mam nadzieję, że wakacje już będziemy spędzać w domku.

A tak wogóle, to też zaczęliśmy w maju.

Pozdrawiam

Nitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników Afrodyty i Artemidy, od dwóch miesięcy poszukiwałem projektu na swój pierszy dom, przewertowałem 5000 projektów i nic... aż do chwili gdy trafiłem na Artemidę. Teraz nie ma opcji, żebym zdecydował się na inny projekt.Co prawda odstraszała mnie cena wykonania, ale zarówno moja żona, jak i ja nie wyobrażamy sobie innej chatki.

 

Ale do rzeczy, Artemida jest dla nas trochę za duża i za droga, dlatego zdecydowaliśmy się na Afrodytę z częściowym zaadoptowaniem poddasza i tu pytanie DO WSZYSTKICH KTÓRZY robili (lub robią) adaptację poddaszy w swoich Afrodytach, czy moglibyście podesłać rzuty waszych domów, nie mam pojęcia jak się zabrać za zmiany, może ktoś z Was podrzuci mi wersje, która wpadnie mi w oko.

Zastawiam się również czy mógłbym się zgłosić do architekta, który dokonywał wam zmian i kupić już poprawiony projekt czy wszystko musi powstawać od początku.

 

Z góry dziekuję za wiadomości.

Adam :-?

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich w ten piękny, zimowy dzień :p .

 

U nas znowu zima zaskoczyła drogowców:

 

http://img142.imageshack.us/img142/1720/zimadrogadomiasteczkacn3.jpg[/

 

A tak wygląda droga do naszego domku:

 

http://img152.imageshack.us/img152/6076/zimadroganadziakcv1.jpg

 

 

 

 

A to zasypana śniegiem Afrodyta:

 

http://img46.imageshack.us/img46/9889/zimafrontvg9.jpg

 

 

 

http://img187.imageshack.us/img187/2994/zimataraswf5.jpg

 

Aby do wiosny :wink:

 

Pozdrawiam

Nitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...