Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Stan na dziś:

 

http://img89.imageshack.us/img89/1777/2292960xh9.jpg

 

http://img145.imageshack.us/img145/3265/2292965au7.jpg

 

To co mnie zdziwiło, to KOMPLETNIE suchutkie wykopy pod ławy. Działka jest zdrenowana (pewnie jeszcze poniemieckie dreny) i ma spadek w kierunku rowu (jest wylot drenu) ale myślałem, że dren opaskowy będzie koniecznością. A teraz sam już nie wiem czy jest sens go robić - przecież teraz jest najwyższy stan wody i dodatkowo ostatnie dni były mokre?

 

Pytanie też o sens robienia uziomu - mój dom będzie jednym z najniższych na polanie pod lasem (mój 7,6m, 60m dalej 9-9,5m domy). Dodatkowo wokół jest las i drzewa po kilkadziesiąt metrów wysokości (60m od domu) - jest sens robić w takim przypadku uziemienie?

 

Jutro chudziak z B15 żeby się szybko związał a w sobotę/poniedziałek ławy :) .

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie też o sens robienia uziomu - mój dom będzie jednym z najniższych na polanie pod lasem (mój 7,6m, 60m dalej 9-9,5m domy). Dodatkowo wokół jest las i drzewa po kilkadziesiąt metrów wysokości (60m od domu) - jest sens robić w takim przypadku uziemienie?

 

Pzdr

 

TS147 Pytasz o instalacją odgromową?

Wszystkiemu pewnie winne zmęczenie :wink:

 

Ps. Fajne fotki, ale długieeee te wykopy :p

Piękna działka i w pięknej okolicy :D

Pozdrawiam

Nitka_31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :wink:

 

TS147 gratuluję rozpoczęcia przygody z budową domku. Ja zaczynam pod koniec kwietnia i już nie mogę się doczekać. Mam tylko dylemat z pochyłą działką, nie wiem czy równać ją przed wykopami pod ławy czy po wymurowaniu fundamentu. (może ktoś z forumowiczów coś mi doradzi :-? )

Ja na Twoim miejscu mimo wszystko uziom bym robił, nie takie straszne to koszty a jednak śpisz spokojnie.

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do rzeczy, Artemida jest dla nas trochę za duża i za droga, dlatego zdecydowaliśmy się na Afrodytę z częściowym zaadoptowaniem poddasza i tu pytanie DO WSZYSTKICH KTÓRZY robili (lub robią) adaptację poddaszy w swoich Afrodytach, czy moglibyście podesłać rzuty waszych domów, nie mam pojęcia jak się zabrać za zmiany, może ktoś z Was podrzuci mi wersje, która wpadnie mi w oko.

Zastawiam się również czy mógłbym się zgłosić do architekta, który dokonywał wam zmian i kupić już poprawiony projekt czy wszystko musi powstawać od początku.

 

Witaj,

My adoptujemy poddasze a Afrodycie ale robi to nasz architekt po kupnie projektu, w Dobrych Domach długo sie na to czeka i drogo kosztuje. Jeszcze nie wiemy jalk to wyjdzie bo 2 tyg temu dalismy projekt to zmian, chcemy na górze 2 sypialnie, lazienke i garderobe. Długo myslelismy i przerabialismy rozne wersje ulokowania schodow i stanelo na tym ze beda w korytarzu gdzie szafy(czyli tam gdzie w Artemidzie) jednobiegowe.

Artemida tez dla nas za duza, góra po

+dól to łoooo

Afrodytka w sam raz, gore mnarazie zostrawim jak nasz Jasiek podrosnie i rodzenstwo sie pojawi to wykonczymy.

 

Witam :wink:

 

Mam tylko dylemat z pochyłą działką, nie wiem czy równać ją przed wykopami pod ławy czy po wymurowaniu fundamentu. (może ktoś z forumowiczów coś mi doradzi :-? )

Ja na Twoim miejscu mimo wszystko uziom bym robił, nie takie straszne to koszty a jednak śpisz spokojnie.

 

U nas działka tez pochyła i opinie co z tym robić różne, architekt radzi zeby nei wybierac tylko fundamenty podniesc i zachowac naturalny poziom zeby nie miec problemow z woda, ze nie powinno sie wypierac wiecej jak 0,5 od najwyzszego punktu dzialki. Jakis tam fachowiec mowi ze sie zrobi odwodnienie i już. Samo nie wiemy co z tym, ale narazie skladamy dopiero o pozwolenie i pewnie w wakacje ruszymy wiec jeszcze chwila do namyslu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS moje gratulacje. "Niech się mury pną do góry....". Będę śledził twoje postępy. A propos to faktycznie coś długie te wykopy. Jakie masz wymiary działki?

 

Dzieki :) . Działka ma 85-90m długości i 25-35 szerokości (rozszerza się).

 

Ten najdłuższy bok w Artemidzie ma 20,56m - moze stąd takie wrażenie?

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :wink:

justka9 niżej podaję Ci link z tematem o Afrodycie. Na czwartej stronie wklejałem fotki z rzutami zmian jakie wprowadziłem do projektu.

W razie pytań pisz śmiało :D

 

http://forum.muratordom.pl/poszkuje-zdjec-z-realizacji-projektu-afrodyta-dobre-d,t78257-180.htm?highlight=afrodyta

 

Pozdrawiam

Robert :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...