Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

RobRob , ja też zaczynam pod koniec kwietnia!!! dzięki za fotkę!!! i do tego jeszcze pod koniec czerwca mamy wesele( swoje) :) także stres co najmniej podwójny:)

 

TS ja mam tak samo jak Ty działkę opadającą ku ogrodowi i też przyjdzie mi nasypać troszkę ziemi, żeby nie było Klifu do ogrodu jak w Irlandii:)

 

NITKA chciałam pochwalić Twoje okna i drzwi - rewelacja ten kolor!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nitka, drzwi fajne. Co do koloru, to też myśleliśmy nad dębem od Jezierskiego, ale wydawało nam się, że wyjdą prawie czarne.

Ale myliliśmy się, wygląda superowo. Masz już położone podłogi?

 

Aranea i Marcelka dzięki za opinie.

 

Marcelka, podłogi w trakcie. Panowie mówią, że na 2 maja powinni skończyć. Narazie wszystko w rozsypce. Ściany zagruntowane i pobiałkowane - można zaczynać malowanie :wink: ale zaczekamy, aż skończą się pylące prace. Jeszcze jest ich trochę :-?

Pozdrawiam

Nitka_31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Mam pytanie do Damila - czy masz projekt zmiany stropu z drewnianego na Terive. Z Twoich zdjęć wynika że dokonałeś takiej zmiany. Jeśli tak to proszę o info na PW.

 

Nitka, Ty jak zwykle dodajesz adrenaliny każdemu z nas. Twój kolor okien i drzwi bardzo nam się podoba (szkoda że u nas jeszcze nie ten etap).

 

Marcelka, Twój dom zmienia się takze w niewiarygodnym tempie, a klinkierowe parapety zrobiły na mnie duże wrażenie.

 

Cały czas obserwuję wasze poglądy i wymiany zdań. Tak jak pisałam wczesniej ruszamy w maju.

 

Pozdrawiam

Beata z Kielc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jutro będę rozmawiał na ten temat,bo majster chce zrobić widoczna belke (nadciąg) a ja uwżam ,że równie dobrze może być niewidoczna(czyli w stropie ).

Według planu ,chyba dobrze to rozszyfrowałem jest niewidoczna o wymiarach 24cm na 35cm a w niej 7 drutów 12mm i tej wersji chcę sie trzymać,zobacze co z tego wyjdzie! :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damil 1 oryginalny projekt jest bez scianki kolankowej i widze ze kilka osob tak wlasnie wybudowalo ten dom (rafalek ,celebre 24) Nie wydaje mi sie abys mial ciemno w salonie gdyz masz tam przeciez bardzo duze przeszklenia.Jezeli chodzi o samo podnoszenie to z reguly osoby podnosza aby uzyskac wiekszy metraz na poddaszu.Nalezy jednak pamietac o wydluzeniu krwokwi aby dom nie stracil na wygladzie.(proporcje).Musisz sie z tym jednak liczyc ze wyjdzie wieksza powierzchnia dachu i szerszy okap.Jezeli mialabym robic tam scianke kolankowa to maksymalnie na jednego pustaka plus wieniec-taka jest moja opinia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem ja mam pytanie czy na stropie należy przemurować jedną a moze dwie szychty cegły i dopiero wieniec??,bo więźba na samym stropie to chyba nisko,obawiam się ,że dach przysłoni mi okna?? proszę o info.

 

Moim zdaniem jedna szychta musi być, bynajmniej tak ja będę robił. Jeśli dobrze mi się wydaje to z fotorelacji np. Nitki czy Mattiego wynika że też tak robili. Ale może niech się lepiej sami wypowiedzą :wink:

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damil1 napisał:

Tym razem ja mam pytanie czy na stropie należy przemurować jedną a moze dwie szychty cegły i dopiero wieniec??,bo więźba na samym stropie to chyba nisko,obawiam się ,że dach przysłoni mi okna?? proszę o info.

 

 

Moim zdaniem, zmiana proporcji budynku jest poważnym błędem. Dotyczy do np. podnoszenia ścianki kolankowej. Rok wcześniej budowałem dom Emanuela II tej samej firmy. Murarz namówił mnie na podniesienie poddasza o jeden pustak ( 25 cm). Dom stracił całkowicie swój urok. Co prawda pomieszczenia na poddaszu znacznie się powiększyły ( aż za bardzo) lecz dach wydawał się nieproporcjonalnie mały w stosunku do reszty budynku. Był to jeden z ważniejszych powodów dla których postanowiłem pozbyć się tej budowy. A potem trafiłem na projekt Artemidy.

Wracając do tematu.

W moim domu przez błąd murarza a moje niedopatrzenie góra okien jest oddalona od sufitu 0 30 cm. ( trochę mało) ale dach nie przesłania okien. Myślę że jest OK.

 

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem ja mam pytanie czy na stropie należy przemurować jedną a moze dwie szychty cegły i dopiero wieniec??,bo więźba na samym stropie to chyba nisko,obawiam się ,że dach przysłoni mi okna?? proszę o info.

 

Damil1, u mnie jest tak: 10 warstw suporeksu + wieniec + 1 suporeks, na to murłata itd. /myślę, że nic nie pomyliłam/.

W domu jest widno, mimo, że zamurowałam 1 okno w salonie - przy wyjściu na taras. Moim zdaniem dach jest super.

Ja mam strop drewniany.

Zobacz jak Celebre zbudowała (3 i 4 str. forum).

Pozdrawiam

Nitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich symapytków Afrodyty.

Sam należę do nich od zeszłego roku, a dwa tygodnie temu zacząłem budowę.

Ja osobiście wieniec będę wylewał zgodnie z planem, ale na wieńcu podciągnę ścianę kolankową na ok. 30 cm tak aby w razie czego mieć kiedyś w miarę wygodne poddasze.

Nie wiem czy na tym forum, czy innym była wypowiedź kogoś z biura architektonicznego i stwierdzi, że 20-30 cm nie zmieni wyglądu budynku.

Mam tylko nadzieję, że tak będzie i domek wyjdzie taki jak na rysunku :)

Pozdrawiam wszystkich budujących i przymierzających sie do budowy tego "pałacu" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...