Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzien dobry!

 

Mam kilka pytan dotyczacych projeku Artemida:

1.Jaka jest wysokosc pmieszczenia na poddasu numer 2/3 (pom. gospodarcze)

2.Jaka jest wyskokosc pomieszczenia na poddaszu numer 2/2 (lazienka)

 

Zainteresowany jestem projektem Artemida, jednak chcialbym go zmodyfikowac:

1. Wyciac kawal stropu nad salonem.

2. Poddasze tak przeprojektowac, zeby byly tam 2 pokoje i lazienka.

 

Juz widzialem takie posty - opisujace wyciety strop. Czy mogby ktos umiescic rzut parteru z naniestonym poddaszem?

 

Bardzo prosze o jakies cenne rady.

 

Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Adaś fajnie już te Twoje ściany zaczynają wyglądać :wink:

 

Ja Was teraz zaskoczę!!

Robię pod afrodytą PODPIWNICZENIE!!!!! :o :D

 

Zdecydowałem się na piwnice ponieważ wykopy mam mieć na 180 cm, a szkoda mi to wszystko później zasypać piachem więc wykopy zrobię nieco głębsze i wyjdzie mi piwnica (oprócz garażu pod całym budynkiem). Dodatkowo ziemia z wykopów przyda się na zrównanie działki. Oczywiście cała piwnica również okna będą pod ziemią tak aby całość nie wystawała ponad stan zero. Dziś wchodzi geodeta a w poniedziałek wykopy :D

 

Co Wy na to??

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, ja jeszcze nie buduję, ale zamierzam Artemidę i też będę robił piwnicę. Ale tylko pod częścią budynku. A po co piwnica, a choćby po to, żeby sobie zrobić tam pralnię i suszarnię z prawdziwego zdarzenia, żeby postawić w niej piec i hydrofor i dodatkowo jakieś małe pomieszczenie na graty. Patrząc na znajomych, którzy pobudowali sobie bez piwnic i teraz mają zgryz gdzie mają pewne rzeczy powrzucać dochodzę do wniosku, że przy własnym domu jest niezbędna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, ja jeszcze nie buduję, ale zamierzam Artemidę i też będę robił piwnicę. Ale tylko pod częścią budynku. A po co piwnica, a choćby po to, żeby sobie zrobić tam pralnię i suszarnię z prawdziwego zdarzenia, żeby postawić w niej piec i hydrofor i dodatkowo jakieś małe pomieszczenie na graty. Patrząc na znajomych, którzy pobudowali sobie bez piwnic i teraz mają zgryz gdzie mają pewne rzeczy powrzucać dochodzę do wniosku, że przy własnym domu jest niezbędna.

 

Witam :wink:

Ja również jestem zdania że piwnica to praktyczna i przydatna rzecz. Nie planowałem jej ale skoro warunki na działce do tego nakłaniają to czemu nie. Choćby na pralnię, kotłownię, miejsce na drzewo do kominka, czy choćby na swój azyl :D .

Ja również myślałem nad częściowym podpiwniczeniem ale trochę się obawiałem tych fundamentów schodkowych i dlatego decyzja padła na pełne podpiwniczenie. Teść, kierownik i mój majster również polecali pełne, wolnego miejsca nigdy za wiele :wink:

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Od dłuższego czasu do Was zaglądam i uważnie czytam wszystkie posty. Mamy dopiero projekt Afrodyty, właśnie jest u architekta, mamy parę zmian. Z tego co teraz przeczytałam wynika, że jednak podpiwniczenie to dobra rzecz. U mnie jest spadek terenu i praktycznie piwnice "same wychodzą" :roll: Szkoda, że taras będzie ze schodkami (i to ileee). Podpiwniczam cały dom łącznie z garażem. Wiem, wiem koszty, ale to lepsze od postawienia budynku gospodarczego- taki mamy plan. Z budową chcielibyśmy ruszyć około lipca.

Trzymam kciuki za budujących no i marzących o tym domu.

Pozdrawiam serdecznie. kukułka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po kolejnej długiej przerwie!!

Przede wszystkim gratuluję postępów wszystkim budowniczym. Niestety u mnie mało się działo przez ostatnie miesiące. W chwili obecnej jestem na etapie tynków ( planowo miały być wykonane w lutym :evil: ) , w maju kładę podłogówkę i wylewam jastrych. Potem kolejna przerwa i od lipca ruszam z wykończeniówką. Majster planuje skończyć w przeciągu dwóch miesięcy, także jeśli tylko pojawi się w umówionym terminie, we wrześniu będę wieszał firanki :D :D :D . Poniżej przedstawię wam cennik robocizny mojej ekipy, na który przystałem.

Sufit podwieszany wraz ociepleniem na gotowo 35zł/m2

Położenie płytek 35zł/m2

Położenie paneli podłogowych 20zł/m2

Cekol 12zł/m2

Łazienki na gotowo 4000 zł

Wykonanie kominka 2000zł

Elewacja zewnętrzna materiały(ocieplenie 12cm oraz tynk) + robocizna = 120zł/m2

Napiszcie co myślicie o tych cenach. Osobiście wydaje mi się trochę drogo, ale jest to firma godna zaufania, jestem pewien, że nie odstawią mi fuszerki, a na tym etapie budowy jest to naprawdę ważne.

Nie pisałem wcześniej, ale zdecydowałem się zaryzykować i zamówiłem wykonanie szprosów w oknach zgodnych z projektem. Niestety firma nie podołała zadaniu. Błędnie odczytali wymiar i zamiast małych prostokątów wyszły kwadraty. Zorientowałem się dopiero po montażu. Miałem dwa wyjścia, wymiana okien + czas oczekiwania około dwóch tygodni lub 3000zł, wybrałem wariant drugi z kilku powodów. Gdybym ponownie zamawiał okna, zrezygnowałbym ze szprosów, nawet gdyby miały być wykonane poprawnie. Dołączam zdjęcia, możecie sami ocenić te nietypowe szprosy.

Pozdrawiam

 

Zdjęcie przerobiłem w photoshopie, by pokazać jak powinien wyglądać prawidłowo wykonany szpro- druga szyba od lewej.

http://img178.imageshack.us/img178/2285/img8961du3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po kolejnej długiej przerwie!!

Sufit podwieszany wraz ociepleniem na gotowo 35zł/m2

Miałam oferte na 30 zł. także ok.

Położenie płytek 35zł/m2

tutaj to różnie. nikt nie poda ceny ostatecznej, bo płytki teraz są od kilku cm do metra. Ale też cena oscylowała ok. 30 zł za m.

 

Wykonanie kominka 2000zł

możesz to rozwinąć? My za obudowę zapłacimy ok. 1500 za samą robotę + turbina i ropzprowadzenie - 1500, + materiały (granity) ok. 3000 + wkład ok. 4900.

 

Elewacja zewnętrzna materiały(ocieplenie 12cm oraz tynk) + robocizna = 120zł/m2

Ja płaciiłam 18 zł/m za klej+styropian+siatka+klej. Jeśli miałabym robić wyprawę to + 10 zł, ale to przyszły rok.

Ile materiały Ci wycenili, bo 120 zł to trochę drogo.

 

A o co chodzi z tym oknem? Ramka za mała? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem wcześniej, ale zdecydowałem się zaryzykować i zamówiłem wykonanie szprosów w oknach zgodnych z projektem. Niestety firma nie podołała zadaniu. Błędnie odczytali wymiar i zamiast małych prostokątów wyszły kwadraty. Zorientowałem się dopiero po montażu. Miałem dwa wyjścia, wymiana okien + czas oczekiwania około dwóch tygodni lub 3000zł, wybrałem wariant drugi z kilku powodów. Gdybym ponownie zamawiał okna, zrezygnowałbym ze szprosów, nawet gdyby miały być wykonane poprawnie. Dołączam zdjęcia, możecie sami ocenić te nietypowe szprosy.

Pozdrawiam

 

Witam

Matti te szprosy w kwadracie źle nie wyglądają. Jeśli dobrze zrozumiałem to zostałeś przy takich tak? Ja bym tu nic nie zmieniał moim zdaniem jest ok, a 3 patyki zwrotu za pomyłkę to dobra motywacja by przy takich oknach pozostać :D

 

Majster planuje skończyć w przeciągu dwóch miesięcy, także jeśli tylko pojawi się w umówionym terminie, we wrześniu będę wieszał firanki :D :D :D

No to czekam na fotki :D zobaczymy jak firanki przy tych szprosach będą się prezętować :D :D :wink:

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matti, fajnie, że wreszcie zawitałeś do nas. Jak Twoja Majeczka?

 

Matti, nie przejmuj się tymi szprosami. Mój mąż powiedział, że z kwadratowymi okna wyglądają ładniej niż z prostokątnymi, a on ma zawsze rację :wink:

Nie da się chyba zbudować domu, bez potknięć i wpadek. Przynajmiej mnie to się nie udało :-?

Jeśli chodzi o ceny, to u nas: za elewację średnio 25,- zł/m2, sufit z gk od 20 zł/m2, układanie płytek średnio 35 zł/m kw.

Uważam, że za łazienki bardzo tanio zgodziłeś. Ja do tej pory zapłaciłam dużo więcej za układanie posadzek, 1 łazienkę i wc. Aż się boję, jak będę w maju rozliczać drugą łazienkę :-? Ale teraz nie mam wyjścia, musimy skończyć to co zaczęte.

Pozdrawiam

Nitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitka gratuluję! Piękne masz te płytki w łazience- dokładnie takie jakie mi się podobają, trafiłaś w mój gust :-) zazdroszczę bardzo, że niedługo juz bedziesz wybierać firanki :lol: . Powodzenia!

 

Witajcie,

fajnie, że Wam się podoba dzieło glazurników,to miłe.

 

Istana, ja sama sobie zazdroszczę :lol: :lol: :lol:

Część firanek już mam :p Dobór ozdób okiennych w pokojach, nie sprawia mi trudności. Nie wiem tylko co "powiesić" w salonie :-? Chcieliśmy drewniane żaluzje, ale jest mały problem: cena ponad 350 zł/m kw :o A tych metrów trochę jest. No i jesteśmy w kropce. A pieniądze topnieją jak śnieg :cry: Zostawię to na później, może coś wymyślę :-? Narazie wybieramy kolory farb do malowania ścian.

 

Marcelka, myślałam nad tym słupem w salonie. Najlepiej byłoby "stworzyć" jakieś półeczki - wnęki w tej wątpliwej ozdobie salonu. Mąż ma urlop w maju, wiec będzie okazja, żeby coś stworzyć :wink: On ma wspaniałą wyobraźnię, wiec może uda nam się połączyć mój pomysł z jego wizją. Efekty oczywiście pokażę. Marcelka, pokaż swoje tynki.

 

W sobotę i dzisiaj posadziłam trochę "krzaczków", żeby przyjemnie było wyjść na taras.

Wieczorem zrobiłam sobie przerwę na kawę z sąsiadką,

i wiecie co - żaby już rechoczą :p Coś pięknego, jak w bajce...

Miłej nocki

Nitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitka wnętrza przecudne,możesz zdradzić co to kafl w łazience i jaki masz położony gres polerowany?

 

Damro, płytki CALLE z Tubądzina, bez dekorów, dlatego może trudno je zidentyfikować na zdjęciach :wink: . Gres, jak nie zapomnę, to sprawdzę jutro na opakowaniach, i dam znać.

Gresu nie impregnowałam. Glazurnicy powiedzieli, że nie ma takiej potrzeby i że wystarczy go porządnie umyć i wypolerować. Zrobiłam próbę zostawiając na noc kawę, herbatę itp. - pięknie się zmyło, nie zostawiając plam. Zaimpregnuję tylko fugi.

Pozdrawiam

Nitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...