Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Marcelka napisała

możesz to rozwinąć? My za obudowę zapłacimy ok. 1500 za samą robotę + turbina i ropzprowadzenie - 1500, + materiały (granity) ok. 3000 + wkład ok. 4900.

 

 

2 tyś to cena za montaż i wykończenie kominka, razem z materiałem wyjdzie około 10tyś, w zależności na jaki wkład się zadecydujemy.Kominek bedzie używany wyłącznie do celów rekreacyjnych, więc turbina i rozprowadzenie nie wchodzi w grę, tak przynajmniej mi sie wydaje

 

Nitka poczerwieniałem z zazdrości patrząc na Twoją łazienkę, też chce taką. Super dobrane kafle ułożone w poziomie i ta kolorystyka, miodzio. Płytki w kuchni także ekstra, dokładnie takie podobają się mojej żonie. Ze zdjęć wynika , że planujesz wysepkę w kuchni. Ciekawe rozwiązanie,z niecierpliwością czekam na zdjęcia.

Miło, że pyasz o Majeczkę.Nasza Pszczółka miewa się po prostu świetnie, gaworzy i potrafi już zrobić „kosi kosi” :D .Może przy okazji wrzucę jakieś jej zdjęcie, przekonasz się wtedy jaka jest słodziudka.

Dwa dni temu był u mnie na budowie Avensis.Ffajnie było spotkać sie osobiście z budowniczym Afrodyty i podzielić się spostrzeniami .Mam nadzieję że kiedyś uda się zorganizować spotkanie całej grupy miłośników tego projektu .

pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitka poczerwieniałem z zazdrości patrząc na Twoją łazienkę, też chce taką. Super dobrane kafle ułożone w poziomie i ta kolorystyka, miodzio. Płytki w kuchni także ekstra, dokładnie takie podobają się mojej żonie. Ze zdjęć wynika , że planujesz wysepkę w kuchni. Ciekawe rozwiązanie,z niecierpliwością czekam na zdjęcia.

Miło, że pyasz o Majeczkę.Nasza Pszczółka miewa się po prostu świetnie, gaworzy i potrafi już zrobić „kosi kosi” .Może przy okazji wrzucę jakieś jej zdjęcie, przekonasz się wtedy jaka jest słodziudka.

Dwa dni temu był u mnie na budowie Avensis.Ffajnie było spotkać sie osobiście z budowniczym Afrodyty i podzielić się spostrzeniami .Mam nadzieję że kiedyś uda się zorganizować spotkanie całej grupy miłośników tego projektu .

pozdrawiam

Mateusz

 

Matti, będzie półwysep - tylko nie wiem kiedy :-? Co do płytek, to masz już podgląd, jak to wygląda po ułożeniu. Gres to Fiorano, jakiś włoski, nie mam pojęcia jakiej firmy - Damro pytała, miałam sprawdzić :oops:

My też mieliśmy gości na budowie w sobotę. Wspaniali ludzie - pozdrawiam :p Może dołączą do nas kolejni miłośnicy Afrodyty :wink:

 

Mateusz,pochwal się swoją córcią :wink: Czekam z niecierpliwością na zdjęcia Waszego Skarba. Pozdrów ją ode mnie no i oczywiście mamę Majeczki :wink:

 

Zlot budowniczych jest jak najbardziej wskazany :wink:

My teraz jedziemy za Wrocław, więc nie w tę stronę :(

Może kiedyś uda nam się spotkać :D

 

Miłego weekendu dla Wszystkich

Pozdrawiam

Nitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie;

 

Marcelka mam pytanie ad. styropianu.

Jaki i ile styropianu zużyłaś na elewację, ile i jakiej grubości poszło na ocieplenie podłóg itd.

 

TS147, a u Ciebie ile poszło Hydromaxu,a ile folii ?

 

Z tego co się orjętuję to na podłogi grubość 6cm(to podobno mało), a na elewacji?

Ja nie będę kładł tak jak jest w projekcjie klinkeru na elewacji, ale zdałoby się ocieplić domek. Czy położennie 10cm na elewację nie spowoduje że artemida zmieni swój wygląd?

Teraz "styro" jest w dobrej cenie więc warto byłoby go kupić.

 

Dzięx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS147, a u Ciebie ile poszło Hydromaxu,a ile folii ?

 

Z tego co się orjętuję to na podłogi grubość 6cm(to podobno mało), a na elewacji?

Ja nie będę kładł tak jak jest w projekcjie klinkeru na elewacji, ale zdałoby się ocieplić domek. Czy położennie 10cm na elewację nie spowoduje że artemida zmieni swój wygląd?

Teraz "styro" jest w dobrej cenie więc warto byłoby go kupić.

 

Dzięx

 

Jeśli chodzi o Hydromax, to poszło 75m2, grubość 10cm, a folii 80mb.

 

W projekcie w Artemidzie jest już ocieplenie elewacji (12cm chyba) - więc dlaczego miałoby to wpływać na wygląd?

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem nową miłośniczka afrodyty. Cieszę sie,że wreszcie Was znalazłam. :lol: Bardzo prosze wszystkich, którzy kończa budowę tego pięknego domu, aby napisali mi ile kosztuje budowa. Mam wątpliwości czy rozpoczynac budowę. Obecne ceny są znacznie wyższe niż 1,5 roku temu

.

. Proszę napiszcie ile kosztuje całość Waszej budowy. Będę bardzo wdzięczna. Może nie na moje nogi te progi? Dziekuję za wszelkie informacje. Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też sie przyłączam do pytania RoboRob- a ad. ceny hydromaxu.

Przymierzam się do kupna styro + cała reszta (kołki, siatka, profile,klej tp) na cały dom i zastanawiam się czy zmieszczę się w 10 000. Styropian 12 na elewację kupuję za 118 m3 (w tamtym roku mój ojciec kupował po 190). Patrzyłem na cenę hydomaxu na allegro i aż uklęknąłem z wrażenia.

A więc proszę o jakiś cennik u Was do porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :wink:

 

Adam ile płaciłeś za hydromaxa, a ile za folię??

 

Cena za styropian to około 100zł za 2,5m2, czyli około 400zł/1m3. Hydromax 10cm. Akurat taką cenę miała najblizsza hurtownia (w innym miejscu było to 430zł/1m3) i odpadał mi koszt transportu (wykonawca we własnym zakresie się tym zajął :wink: ).

 

Folia kubełkowa rolka 20mb koszt około 100zł.

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie;

 

Marcelka mam pytanie ad. styropianu.

Jaki i ile styropianu zużyłaś na elewację, ile i jakiej grubości poszło na ocieplenie podłóg itd.

 

Na elewację użyliśmy styropian 10 cm grubości, przy słupach na podciągach (czy nadciągach, cholera wie :) ) 5 cm, słupy różnie 2, 5, 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitka, , tynki, jak tynki, narazie wykończamy kotłownie. Ogólnie mam porażkę na budowie, bo miało być odwodnienie terenu, ale przez te pieprzone ulewy, jest tylko straszne bajoro i nic więcej :(

 

Ze zdjęć wynika , że planujesz wysepkę w kuchni. Ciekawe rozwiązanie,z niecierpliwością czekam na zdjęcia.

Też to chciałam, ale podobno strasznie nie praktyczne. Ładnie wygląda, ale jak się używa kuchni to się nie sprawdza... Mam nadzieję, że Nitka poużywa i zweryfikuje moje poglądy...

Ffajnie było spotkać sie osobiście z budowniczym Afrodyty i podzielić się spostrzeniami .Mam nadzieję że kiedyś uda się zorganizować spotkanie całej grupy miłośników tego projektu .

 

Oj, bardzo miło, z Nitką przegapiłąm termin, może teraz się jakoś zorganizujemy... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy o kosztach piszecie to może ja też coś dopisze:

1. tynki gipsowe maszynowe 22 zł/m2 - 500 m2 - 11 tys.

2. Wylewki 11 zl/m2 x 200 m2

3. Siatka stalowa pod wylewki - 4,80 za 2 m2

4. dyletacja 50 m2 - 20 zl

5. hydraulika: szambo ekologiczne 7500, dom, podłogówki, piec i kotlownia zewnetrzna - 23000

6. welna na strop drewniany 200 m2 - 20 cm i 5 cm - 5000

7. masakra cenowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Nitka, , tynki, jak tynki, narazie wykończamy kotłownie. Ogólnie mam porażkę na budowie, bo miało być odwodnienie terenu, ale przez te pieprzone ulewy, jest tylko straszne bajoro i nic więcej

 

U nas po świerzo po rozwiezieniu ziemi też było bajoro po deszczach, teraz po kilku tygodniach jest nieco lepiej, ale w niedzielę po deszczu zapadłam się po kostki w pięknej brei :lol:

 

Oj, bardzo miło, z Nitką przegapiłąm termin, może teraz się jakoś zorganizujemy...

Pomachałam Ci chusteczką dwa razy, przejeżdżając przez Twoje miasto :wink:

Adama też miałam w zasięgu ręki :)

Pięknie tam u Was :p

 

 

 

Też to chciałam, ale podobno strasznie nie praktyczne. Ładnie wygląda, ale jak się używa kuchni to się nie sprawdza... Mam nadzieję, że Nitka poużywa i zweryfikuje moje poglądy...

 

Niestety będziesz musiała troszkę zaczekać na moją opinię, czy takie rozwiazanie jest praktyczne w kuchni czy nie. Raz, że zabudowa kuchni jest bardzo kosztowna :-? a dwa, że bardzo długo czeka się na realizację. Narazie chyba pójdziemy mieszkać z tymi szafkami co mamy w bloku.

Obecnie jesteśmy na etapie malowania ścian i sufitów, no i jednocześnie prace na działce. Trzeba wykorzystać deszczową pogodę do zrobienia trawników, przesadzenia krzewów - teraz wszystko pięknie się przyjmuje i szybko rośnie :p .

 

Pozdrawiam

Nitka_31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie widać postępy u Was.. a u mnie...

Projekt Afrodyty już mam w rękach :lol: :lol: :lol:

ale wciąż czekam na WZ, właśnie w dniu wczorajszym przyszło pisemko z Urzędu Gminy, że projekt warunków gotowy i został wysłany dalej do akceptacji.. hmm ciekawe jak długo jeszcze (czekam już 2,5 m-ca :evil: )

W mojej Afrodycie nie będę nanosiła wielu zmian, bo jest piękna taka jaka jest. Podobnie jak RoboRob planuję zlikwidować strop nad salonem (ale wciąż się zastanawiam czy oby napewno?), dodać drzwi z garażu do pomieszczenia gospodarczego i kosztem kawałka kuchni wydzielić małą spiżarkę. Już się doczekać nie mogę kiedy ruszę z budową.

 

PS. Czy Wy równiez dostaliście projekt w takiej pięknej teczuszce ze zdjęciem Afrodytki? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...