Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nitaka_31 sliczna psina.Tez obiecalam swoicm pociechom czwroronogiego gdy bedziemy miec juz domek :D

Mam pytanie do tych osob ktore juz postawily swoje Afrodyty -czy kosztorys pracowni z zeszlego roku duzo odbiega od realiow?Jak myslicei w jakiej kwocie "zamkniecie sie" aby moz zamieszkac w wykonczonym domku?

U mnie moze zmienia warunki zabudowy i bede mogla budowac rowniez Afrodyte ale chcialabym wykonczyc tez poddasze jednak kwota 600 tys (wycena Artemidy) lekko mnie zdolowala :(

Bede wdzieczna za zdradzenie tajemnicy-nie jestem z Urzedu Skarbowego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj TS147;

Gratuluję!!!

 

Ja właśnie się do tego przymierzam.

Jeśli nie sprawi Ci to problemu to napisz ile jakiego materiału poszło.

No i ile wyniósł Cię te stan zero. Czy tak jak w projekcie 52 000?

 

Pozrawiam

 

Ok, jak będę miał chwilę to zrobię zestawienie :wink: . Tak na teraz to z tego co pamietam:

- 1600 bloczków betonowych (5 warstw),

- 546t piasku do zasypania fundamentów,

- 75m2 Hydromaxa 10cm,

- zbrojenie - około 4000zł,

- Beton - 9m3 na chudziak pod ławy, 27m3 na ławy, 25m3 na podłogę/chudziak wszystko w zasadzie b20,

- 4m3 zaprawy murarskiej z opóźniaczem,

- do tego folie, kanaliza, etc.

 

Ogólnie w kosztorysie Artemidy stan zero to 53,3 tys. zł materiały i 16,7 tys. zł robocizna. Do tego Vat czyli 7% lub 22%. Z wstępnych obliczeń u mnie już z vatem 22% nawet na część materiałów Stan 'O' wyszedł trochę ponizej 70tys. Same materiały na poziomie 45tys.

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitaka_31 sliczna psina.Tez obiecalam swoicm pociechom czwroronogiego gdy bedziemy miec juz domek :D

Mam pytanie do tych osob ktore juz postawily swoje Afrodyty -czy kosztorys pracowni z zeszlego roku duzo odbiega od realiow?Jak myslicei w jakiej kwocie "zamkniecie sie" aby moz zamieszkac w wykonczonym domku?

U mnie moze zmienia warunki zabudowy i bede mogla budowac rowniez Afrodyte ale chcialabym wykonczyc tez poddasze jednak kwota 600 tys (wycena Artemidy) lekko mnie zdolowala :(

Bede wdzieczna za zdradzenie tajemnicy-nie jestem z Urzedu Skarbowego :D

 

Kakusek, fajnie, że Ci się podoba nasz owczarek niemiecki, ma być długowłosy :wink:

Jak narazie to tak łobuzuje, że niewiele można z nią zrobić :lol:

Kładzie się na kwiaty, trzeba ją bardzo pilnować i uczyć, żeby nie niszczyła naszej pracy :-?

 

Koszty wysłałam Ci na PW

 

Pozdrawiam

Nitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie odwiedzałem tej strony ponieważ moja Afrodytka dzielnie rosła. Postaram się dołączyć zdjęcia z budowy.

Widzę że chcecie podnosić ściankę kolankową aż o 30 cm. Ja podniosłem o 7cm i na górze uzyskałem 2 duże pokoje oraz łazienkę prawie 17 metrów.

 

Czy możesz wstawić rzut swojego poddasza? My też planujemy je adoptować i mamy juz pomysł ale może zobaczymy coś ciekawszego. Czym się podnosi ściankę kolankową na 7 cm? Cegłą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie odwiedzałem tej strony ponieważ moja Afrodytka dzielnie rosła. Postaram się dołączyć zdjęcia z budowy.

Widzę że chcecie podnosić ściankę kolankową aż o 30 cm. Ja podniosłem o 7cm i na górze uzyskałem 2 duże pokoje oraz łazienkę prawie 17 metrów.

 

Czy możesz wstawić rzut swojego poddasza? My też planujemy je adoptować i mamy juz pomysł ale może zobaczymy coś ciekawszego. Czym się podnosi ściankę kolankową na 7 cm? Cegłą?

 

Mam pytanko. Jaka macie wysokość od chudego betonu do góry wieńca. U mnie jest 2,90, bo założyłem że dam 10cm styropianu na spód wylewka 5 cm no i jakaś podłoga ok. 2 cm. A od góry założyłem 5 cm na płyty gipsowe.

Nie wiem czy dźwigać ok. 30 cm. ścianę kolankową czy może mniej i czy przy więźbie zgodnej z projektem wyjdzie jakieś pomieszczenie mieszkalne na poddaszu?

Ponad wieńce wystają mi te pierońskie podciągi więc parę cm ucieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :wink:

 

Po pierwsze chciałem pogratulować efektów prac wykończeniowych Nitce super łazienka!!! Bardzo przypadła mi i żonie do gustu, no i ten wasz fajowy psiaczek...

Rzucę też dobre słowo Adasiowi i Johansenowi, chłopaki miło popatrzeć jak Wam chałupki pięknie rosną :D

Johansen z tego co pamiętam miałeś robić, a raczej nie robić stropu w salonie - prawda? Jeśli to nie kłopot dla Ciebie to trzaśnij fotkę salonu z widokiem na sufit (raczej jego brak :D ) i wstaw ją na forum. Będę bardzo wdzięczny. Sam chcę porwać się na taki bajer ale po wykopach trochę przeraziłem się przestrzeni jaka ma być w Afrodycie i zastanawiam się czy nie pożre zbyt wiele kasy ogrzewanie takiego wysokiego salonu :-?

 

W sumie nie mam jeszcze czym się Wam pochwalić ale skoro przygoda z Afrodytą i u mnie się zaczęła na dobre to chociaż te moje wykopy Wam pokażę :wink:

 

 

http://img119.imageshack.us/img119/24/panorama1cs7.jpg

 

Pozdrawiam gorąco :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johansen

 

Gratuluję!!!

 

Przepiękna budowa! Gdzie Tyś znalazł takich fachowców, że tak czysto budowę prowadzą??? Nie to co moi, sterty blachy, desek itp. jak na wysypisku śmieci :-?

Super pomysły na aranżację terenu wokół domu :p

Ten klombik po lewej stronie nieco podobny do mojego :wink: Ale tylko troszeczkę, u mnie nie jest murowany.

Przepiękny domek i teren wokół :p

Powodzenia w dalszych postępach przy budowie :p

Pozdrawiam

Nitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...