Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

Witajcie;

 

JOHANSEN - dzięki za foto- jest super :lol:

 

 

Podpowiedzcie mi jeszcze ad. fundamentów i stanu zero

 

ile muszę kupić i jakiej papy(firma, grubosć, szer.) - (na ławy)

ile muszę kupić czarnej izolacji w wiadrach (fundamenty)?

Będę izolował styro 10 + folia kubełkowa jak Adam.

Czy styro na fundamenty przyklej a się na?:

klej i kołki , a może tylko jakiś izolbet?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanko do Nitki.

Czy po zamurowaniu okna w salonie tego obok drzwi balkonowych nie jest za ciemno. Zrobiłem tak samo jak ty, aby salon był bardziej ustawny. Oglądałem jednak fotki z tego forum nie pamiętam czyje i wydaje mi się że w salonie jest jakoś ciemno. Czy możesz coś napisać na ten temat, bo jest jeszcze szansa to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do Nitki.

Czy po zamurowaniu okna w salonie tego obok drzwi balkonowych nie jest za ciemno. Zrobiłem tak samo jak ty, aby salon był bardziej ustawny. Oglądałem jednak fotki z tego forum nie pamiętam czyje i wydaje mi się że w salonie jest jakoś ciemno. Czy możesz coś napisać na ten temat, bo jest jeszcze szansa to poprawić.

 

robunio, nie masz o co się martwić, jest wystarczająco dużo okien w tym domu, zeby doświetlić wszystkie pomieszczenia :wink: Salon wygląda o wiele lepiej po zamurowaniu okna, a wcale nie brak światła. Będziesz zadowolony :wink:

Popatrz na nasze zdjęcia z wewnątrz - jest wystarczająco widno.

Pozdrawiam

Nitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do Nitki.

Czy po zamurowaniu okna w salonie tego obok drzwi balkonowych nie jest za ciemno. Zrobiłem tak samo jak ty, aby salon był bardziej ustawny. Oglądałem jednak fotki z tego forum nie pamiętam czyje i wydaje mi się że w salonie jest jakoś ciemno. Czy możesz coś napisać na ten temat, bo jest jeszcze szansa to poprawić.

 

robunio, nie masz o co się martwić, jest wystarczająco dużo okien w tym domu, zeby doświetlić wszystkie pomieszczenia :wink: Salon wygląda o wiele lepiej po zamurowaniu okna, a wcale nie brak światła. Będziesz zadowolony :wink:

Popatrz na nasze zdjęcia z wewnątrz - jest wystarczająco widno.

Pozdrawiam

Nitka

 

Dzięki serdeczne za odpowiedź. Uspokoiłaś mnie, bo bałem się, że zrobi się za ciemno. W przyszłym tygodniu zaczynają u nas robić więźbę dachową, potem blacha i zabieramy się za środek. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robunio, nie masz o co się martwić, jest wystarczająco dużo okien w tym domu, zeby doświetlić wszystkie pomieszczenia :wink: Salon wygląda o wiele lepiej po zamurowaniu okna, a wcale nie brak światła. Będziesz zadowolony :wink:

Popatrz na nasze zdjęcia z wewnątrz - jest wystarczająco widno.

Pozdrawiam

Nitka

 

Ja takze myślę o likwidacji tego okna, ale rozważam jednocześnie powiększenie/wydłużenie o około 30-40cm okien w wykuszu - czy ktoś z Was zrobił/zamierza zrobić coś takiego? Czy przez to elewacja nie traci na urodzie?

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników Afrodyty i Artemidy:-) Niestety nasza działka jest zbyt wąska i zdecydowaliśmy się na przerobienie garażu! Chcemy swobodnie wjeżdżać i wyjeżdżać z niego a przy tym zaoszczędzić działki na piękny ogród. Projektantka zaproponowała nam taka zmianę! Napiszcie co o tym sądzicie??? Pozdrawiamy z Rzeszowa :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuje z wsunieciem sypialni 1/6 w srodek domu dlatego chcialam sie Was doradzic jak sadzicie czy salon zwezony do 546 cm czyli sciana salonu bylaby przedluzeniem sciany sypialni ktora w tym momencie jest wysunieta na tyl domu (nie byloby tej wneki w salonie) bylby nadal przestronny i dosc duzy?Prosze o opinie osoby ktore maja juz postawione swoje domki i moga to ocenic wizualnie.

Zalezy mi na zmniejszeniu metraza parteru bo nie potrzebuje tam 3 sypialni wiec zrobie tylko 2.

Nie wiem jak bedzie to wygladalo tez od strony wejscia z wiatrolapu ale moze da sie tez jakos przesunac w strone garazu drzwi wejsciowe(oczywiscie trzeba by bylo tez zwezic podcien :( )

Bede wdzieczna za rade :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie odwiedzałem tej strony ponieważ moja Afrodytka dzielnie rosła. Postaram się dołączyć zdjęcia z budowy.

Widzę że chcecie podnosić ściankę kolankową aż o 30 cm. Ja podniosłem o 7cm i na górze uzyskałem 2 duże pokoje oraz łazienkę prawie 17 metrów.

 

Czy możesz wstawić rzut swojego poddasza? My też planujemy je adoptować i mamy juz pomysł ale może zobaczymy coś ciekawszego. Czym się podnosi ściankę kolankową na 7 cm? Cegłą?

 

Mam pytanko. Jaka macie wysokość od chudego betonu do góry wieńca. U mnie jest 2,90, bo założyłem że dam 10cm styropianu na spód wylewka 5 cm no i jakaś podłoga ok. 2 cm. A od góry założyłem 5 cm na płyty gipsowe.

Nie wiem czy dźwigać ok. 30 cm. ścianę kolankową czy może mniej i czy przy więźbie zgodnej z projektem wyjdzie jakieś pomieszczenie mieszkalne na poddaszu?

Ponad wieńce wystają mi te pierońskie podciągi więc parę cm ucieknie.

 

U nas architekt przeprojektował strop tak, że część będzie mieć 20cm a część 15cm. Różnica będzie ukryta w środkowym podcięgu i wtedy nie będzie tych nadciągów na górze. ściankę kolankową będziemy robić min 35 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damil1 sliczna ta Twoja Afrodytka rosnie-kurcze ale zazdroszcze :oops: Powiedz mi jakie masz wrazenia odnosnie dlugosci kuchni i salonu?Czy salon nie ejst zbyt krotki patrzac od strony kuchni?Ja mam projekt Natalka i on tez cala sciane zewnetrzna kuchni wykuszu i salonu ma wlasnie 10 metrow i chce wlasnie tak przesunac wykusz (w strone kuchni) aby uklad byl taki sam jak w Afrodycie(tylko salon bedzie wezszy).Na Twoich fotkach wyglada to na dosc spore ale w rzeczywistosi jak wymierzylam te 330 cm to nie jest jakos powalajaco duzo :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...