Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

Dodam jeszcze że adaptacja poddasza w Afrodycie bez podnoszenia ścianki kolankowej, której w Afrodycie niema, bez zmiany kąta nachylenia dachu jest trudnym zadaniem. Nawet w Artemidzie nie usunięto tak dużej ilości słupów. By otrzymać jak najwięcej miejsca gdzie płatwie są na wysokości powyżej 2 metrów rozciągnięto w tym celu budynek wszerz i wzdłuż przy zachowaniu tego samego kąta nachylenia dachu i braku ścianki kolankowej. A w miejscu gdzie stoją słupy starano się usytuować ścianki działowe aby owe słupy ukryć.

Informacje te posiadam z pracowni Dobre Domy

pozdrawiam :wink:

Czyli zostawiają w Afrodycie 30 stopni kąt pochylenia dachu? Z jednej strony to dobrze, bo bryła zachowa urok, z drugiej większy kąt to bardziej użyteczne poddasze - Diana II ma 35 stopni, a Elate nawet 38 stopni, co i tak jest małym kątem w porównaniu z większością projektów z użytkowym poddaszem, czyli 38-44 stopni. Ja raczej nie będę podnosił ścianki kolankowej - zbyt duże ryzyko zmainy bryły domu na minus :(.

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam

 

W Artemidzie ma być taki sam kąt nachylenia dachu jak w Afrodycie. Wydłużyli połacie i żeby kąt nachylenia dachu został taki sam to wydłużyli i poszerzyli cały budynek.

 

Powiedzieli mi również że przy adaptacji poddasza w Afrodycie można wykorzystać 30m poddasza użytkowego ale i tak trzeba nieco przeprojektować więźbę, a schody najlepiej usytuować tak jak w Artemidzie.

 

Architekt który ma wprowadzać zmiany u mnie chciał zmieniać mi kąt nachylenia dachu w celu wydłużenia połaci ale nie zgodziłem się. Jestem z nim umówiony na poniedziałek i zobaczę czy coś innego wymyślił.

 

A jak jest u Ciebie TS?

Czy twój Architekt nie widzi problemu z przeprojektowaniem więźby bez zmiany nachylenia kąta dachu i bez podnoszenia ścianki kolankowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

W Artemidzie ma być taki sam kąt nachylenia dachu jak w Afrodycie. Wydłużyli połacie i żeby kąt nachylenia dachu został taki sam to wydłużyli i poszerzyli cały budynek.

Ciekawe czy wydłużyli i poszerzyli, czy tylko wydłużyli, bo słyszałem juz różne wersje :wink: .

Powiedzieli mi również że przy adaptacji poddasza w Afrodycie można wykorzystać 30m poddasza użytkowego ale i tak trzeba nieco przeprojektować więźbę, a schody najlepiej usytuować tak jak w Artemidzie.

Czyli ostatecznie jak? Wzdłuż ściany na kórej jest TV?

Architekt który ma wprowadzać zmiany u mnie chciał zmieniać mi kąt nachylenia dachu w celu wydłużenia połaci ale nie zgodziłem się. Jestem z nim umówiony na poniedziałek i zobaczę czy coś innego wymyślił.

A jak jest u Ciebie TS?

Czy twój Architekt nie widzi problemu z przeprojektowaniem więźby bez zmiany nachylenia kąta dachu i bez podnoszenia ścianki kolankowej?

 

Mój architekt bardziej szykuje się na Artemidę, więc na razieżadnych konkretów nie mam - jedynie koszt adaptacji :wink: .W Artemidzie tak jak napisałem nie będę podnosił ścianki kolankowej, chociaż rzeczywiscie martwi mnie że pomimo tego, że ma większy dół od Elate, to górę ma znacznie mniejszą :( .

 

Ciągle się łudzę, że Artemida pojawi się na dniach :(. Jeżeli nie, będę musiał albo adaptować Afrodytę, albo zrobię Artemidę z Elate :wink: :lol: .

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roborob,

ok, czekam z niecierpliwoscia na poprawione szkice.

 

My na na pietrze chcielibysmy wygospodarowac miejsce dla dwoch pokoi, ale nie chcialbym robic scianki kolankowej badz zmieniac kata nachylenia dachu. Kazda taka zmiana musi sie odbic na bryle budynku, a nam sie podoba taka jaka jest.

I bez tego dom juz jest stosunkowo wysoko jak na parterowke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych projektem Afrodyta. To jest mój pierwszy post na tym forum. Więc po krótce.

W tym roku zamierzamy ruszyć z budową i prawdopodobnie wybierzemy projekt Afrodyta. Z żoną szukaliśmy domu parterowego z 3 pokojami, dużym salonem, garażem i po przeglądnięciu i przeanalizowaniu setek projektów na 99% mozemy powiedzieć, że wybieramy afrodytę. Mamy zamiar wybudować dom w okolicach Rzeszowa, więc do Nitka_31 (z tego co czytam pionierów w Polsce niniejszego projektu) będzie całkiem blisko. Za parę lat jak już wszyscy się pobudują może zrobimy zlot "miłośników afrodyty"? :p .

 

Projekt ten zainteresował nas parę tygodni temu, jednak trudno mi z tych rzutów jakie są w katalogu wyciągnąć dokładnych wniosków dotycących wymiarów poszczgólnych pomieszczeń. Dobre Domy narazie mi nie odpisują, więc zwracam się do "Miłosników Afrodyty" może ktoś z osób posiadających już projekt w rękach mógłby udostępnić na maila [email protected]://[email protected] dokładnie zwymiarowany rzut tego cuda?. Z góry dziękuję i mam nadzieję, że w przeciągu kilku tygodni/miesięcy rozpocznę inwestycję.

 

Co do naszych modernizacji projektu, to:

1. Chcemy wyjście z kotłowni przenieść do wiatrołapu i dorobić przejście do garażu.

2. Z łazienki 1/8 chcemy zrobić pomieszczenie gospodarcze na narzędzia ogrodnicze z wejściem z zewnątrz.

3. pomiędzy wiatrołapem a kuchnią mamy zamiar zaaranżować spiżarkę (super sprawa dla osób chcących mieć porządek w szafkach)

4. Zastanawiamy się jeszcze nad pomysłem przesunięcia kominka do środka salonu zgodnie z Waszymi sugestiami.

 

Już dzisiaj dziękuję za wszystkie sugestie dotyczące Afrodyty i jeszcze raz proszę o pomoc w zdobyciu zwymiarowanych rzutów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

ponieważ Artemida pojawi się na dniach, a czasu na zmiany w porjekcie nie będzie praktycznie w ogóle (jeśli ktoś chce zacząć w tym roku), otworzyłem też temat na podforum Projekty i Architektura http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=98646 .

 

Może pojawią się jakieś ciekawe opinie/rady/sugestie/etc ;).

 

Pozdrawiam,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

od dłuższego czasu "podglądam" Wasze komentarze dotyczące Artemidy, sam z niecierpliwością czekam na projekt, niestety dzisiaj po kolejnym telefonie do Pracowni Dobre domy (vel Odległe domy) dowiedziałem się, że planowana finalizacja projektu na połowę kwietnia przesuwa się do drugiej połowymaja, no cóż. Tyle jesli chodzi o projekt na dniach, Podobnie jak wam udało mi się zdobyć projekt rzutów, zależy mi również jednak na rzutach bocznych (elewacje), dysponujecie może takimi rysunkami?

 

Pozdrawiam

 

Artkas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam,

od dłuższego czasu "podglądam" Wasze komentarze dotyczące Artemidy, sam z niecierpliwością czekam na projekt, niestety dzisiaj po kolejnym telefonie do Pracowni Dobre domy (vel Odległe domy) dowiedziałem się, że planowana finalizacja projektu na połowę kwietnia przesuwa się do drugiej połowymaja, no cóż. Tyle jesli chodzi o projekt na dniach, Podobnie jak wam udało mi się zdobyć projekt rzutów, zależy mi również jednak na rzutach bocznych (elewacje), dysponujecie może takimi rysunkami?

Pozdrawiam

Artkas

 

Niestety potwierdzam tą informację - mi również w pracowni powiedziano, że projekt ma byc gotowy w 2 tygodniu maja, czyli pewnie zrobi sie 2 polowa maja... :evil: Zaczynam sie mocno denerwowac, bo chce w tym roku zrobic stan surowy lub nawet zamkniety :( . A w Artemidzie wszystko mi pasuje i nie musialbym robic duuuuzej ilosci zmian jak w Afrodycie.

 

Nie mam rzutow bocznych, jedynie wizualizacje boków:

http://img99.imageshack.us/img99/7717/artemidaanimka0240tp7.jpg

http://img99.imageshack.us/img99/7342/artemidaanimka0090ch8.jpg

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich milusio;)

Bardzo długo się nie odzywałam, bo wreszcie ruszyłam z budową Afrodyty :p

To jest dopiero początek, z jednej strony bardzo się cieszę, że już jest dziura w ziemi a z drugiej strony zaczynają się schody pod górę i poważne koszty. Jestem przerażona cenami materiałów, które z dnia na dzień rosną :o Poświęciłam trochę czasu na znalezienie stali na zbrojenie fundamentów w przyzwoitej cenie /czytaj najniższej jaką znalazłam/ :wink:

Jak patrzymy z mężem na fundamenty, to domek nie wydaje sie zbyt duży, a sąsiedzi mówią, że budujemy pałac :-?

Jutro zaczynamy zbrojenie fundamentów, a na 9 maja jestem zapisana w kolejce po beton o ile nie zmniejszą limitu, bo brakuje cementu i nie mają z czego robić betonu - co za czasy - wszystkiego brakuje a jak się uda coś kupić to za taaaaaką kasę, że szok :o

Ale mimo wszystko cieszę się bardzo, że już widać, że się coś dzieje na działce :p

Widzę Rob, że nadal się męczysz ze zmianami w Afrodycie - współczuję, tak długo już Ci się to ciągnie. Byłam w niedzielę w Mławie i obrazu przypomniałam sobie o Twoich pięknych stronach.

Pozdrawiam wszystkich sympatyków Afrodyty i nie tylko :p Miłego wypoczynku w długi majowy weekend.

Nitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Nitko :D

Dobrze Cię znów tu widzieć!

Gratuluję postępów w budowie domku. Choć czasy na budowanie są rzeczywiście tragiczne to trzymam za was kciuki.

Ja wreszcie znalazłem odpowiednich ludzi do zmian w projekcie i gotowy projekt mam otrzymać jutro albo we czwartek. Wtedy wstawię rzuty parteru i poddasza jak to ostatecznie ma u mnie wyglądać. Po długim weekendzie jeden Pan z urzędu ma zająć się wreszcie uzbrojeniem mojej działki i uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Nitko jeśli znajdziesz chwilę czasu to opisz proszę jakie zmiany ostatecznie wprowadziliście do projektu.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia!!!

RoboRob :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :p

Robo, poza przesunięciem kominka (+ zlikwidowaniem grilla na tarasie), i zmianami które wcześniej Ci przysłałam nic już więcej nie zmienialiśmy. Dla przypomnienia: zrobiliśmy wejście do kotłowni przez garaż, zlikwidowaliśmy ściankę w wiatrołapie po prawej stronie i w to miejsce pójdą schody na poddasze, wstawiliśmy okna na poddaszu i będziemy kiedyś zastanawiać się co tam stworzymy, ale to dalszy plan na przyszłość.

Właśnie skończyli już zbroić fundamenty, jutro zbrojenie pod slupy i ciekamy na beton :p Potem już będzie coś widać jak wyjdziemy z ziemi. :wink:

Pozdrawiam

Nitka[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle na stronie Dobrych Domów mozna zobaczyc już Artemidę w pełnej krasie
tak w ogóle to jak Ty ten adres znalazłeś TS? bo na stronie głównej dobrych domów tej Artemidy nie ma. Znajomości?????? :wink:

 

Nitko wcześniej pisałaś że chcecie przedłużyć dach nad tarasem, czy tak zostało? Jeśli tak to napisz proszę jak u Was ma wyglądać poddasze :wink:

Ile macie zaprojektowanych pomieszczeń na poddaszu, ile łazienek,pokoi itp.

 

U mnie na górze ma być jeden duży pokoik, jedna łazienka i antresola z widokiem na salon. Na dole powiększona łazienka, przejście z garażu do pom. gospodarczego i schody na poddasze w okół słupa w salonie na antresolę - takie tam dziwadła :D rzuty wkleję w piątek bo najprawdopodobniej w tedy będę miał gotowy projekt w moich łapkach :wink: w tedy podzielę się z Wami ostatecznymi zmianami Afrodyty u mnie :D

 

Pozdrawiam

Robert 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle na stronie Dobrych Domów mozna zobaczyc już Artemidę w pełnej krasie
tak w ogóle to jak Ty ten adres znalazłeś TS? bo na stronie głównej dobrych domów tej Artemidy nie ma. Znajomości?????? :wink:

Godziny spedzone na stronie Dobrych Domów i odświeżanie strony co 3 minuty w nadziei, że w końcu się pojawi dały rezultat :wink: :lol: .

i antresola z widokiem na salon.

 

Również waham sie, czy kosztem kawałka pokoju 2/4 na górze nie zrobić w Artemidzie podwyzszonego salonu. Zobacze co na to architekt jak juz W KONCU bedzie gotowy projekt... ;).

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS napisał

Również waham sie, czy kosztem kawałka pokoju 2/4 na górze nie zrobić w Artemidzie podwyzszonego salonu. Zobacze co na to architekt jak juz W KONCU bedzie gotowy projekt... .

 

Antresola dodaje wnętrzu super charakteru :wink:. Jedyny minus takiego wysokiego salonu to większa kubatura do ogrzania, ale myślę że warto się na to zdecydować. Mój architekt był tego samego zdania :D tym bardziej że brak stropu nad salonem w Afrodycie umożliwia zaprojektowanie wygodnych schodów wokół słupa w salonie, które będą dodatkowo pięknym meblem :wink:

 

Pozdrawiam 8)

RoboRob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dopiero teraz znalazłem KLUBOWICZÓW PROJEKTU AFRODYTA. Mam do Was ogromna prośbę podpowiedzcie mi jak można sensownie przerobić Afrodytę aby miała poddasze użytkowe i gdzie można dać schody. Architekt którego poleciło mi Dobre domy do wprowadzenia zmian stwierdził że nie można w tym projekcie dać schodów gdzie indziej jak tylko w salonie ponieważ na górze będzie zbyt mało miejsca aby wejść nie schylając się.

Podpowiedzcie mi jak naprawdę można dokonać sensownych zmian i czy to się już komus udało.

 

Pozdrawiam

Darkoski

piszcie do mnie na meila [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dopiero teraz znalazłem KLUBOWICZÓW PROJEKTU AFRODYTA. Mam do Was ogromna prośbę podpowiedzcie mi jak można sensownie przerobić Afrodytę aby miała poddasze użytkowe i gdzie można dać schody.

 

Jeśli 220m2 powierzchni użytkowej nie jest dla Ciebie za dużo, to najłatwiej wybrać Artemidę, czyli gotową Afrodytę z poddaszem użytkowym :wink: .

 

Jeśli za dużo, to i tak możesz zobaczyć jak to rozwiązała pracownia.

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...