Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów i miłosników AFRODYTY. mam na imię Piotrek 3 miesiące temu rozpoczołem budowe tej super chatki pod Kielcami, na dzien dzisiejszy jestem na etapie zalewania wieńca. Obserwuje wasze posty juz jakis czas i niepowiem są bardzo ciekawe.Niebawem wkleje pare fotek pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Piotrze;

 

Cieszymy się, że przyłączyłeś do grona osób zakręconych afrodytą. Z tego co piszesz to robota idzie bardzo powoli, ale najważniejsze żę idzie do przodu.

 

Ja zacząłem 2 tygodzie temu i stawiają już mury (3 murarzy, 2 pomocników- górale praca od 6 -22 ). W umowie mam zapisane , że stan surowy zamknięty z dachem (blachodachówka SSAB sara) w 10tygodni. Jak na razie wszystko na to wskazuje, że zmieszczą się w terminie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Darek mi sie nie spieszy buduje mi kolega który ma własną firemkę i stawia etapami jest bardzo zajety ale jestem zadowolony robi powoli i dokładnie :roll: tak mysle bo ja jestem narazie w Irlandi a domek sie buduje, do jesieni sie przykryje.Jemu tez zalezy szybko skonczyc bo umuwilismy sie od całosci. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Adam fajny rzut ale mam kilka watpliwosci np jaka jest odleglosc wysunietego garazu od sciany fronowej kuchni?Zdaje sie ze jest ona znacznie mniejsza niz w oryginalnej Afrodycie w zwiazku z tym zastanawiam sie czy takie 2 przypory oraz dodatkowy daszek nie beda tam "ciezko" wygladac.

Z tego co pamietam to szukales parterowki wiec zastanawiam sie po co projektowales schody wylewane?(one zabieraja miejsce)

W garazu jest wydzielona kotlowni?-czyli garaz jest 1 stanowskowy?

Ogolnei zarys bardzo ladny ale sa gotowe projekty bardzo podobne do tego co narysowales.Zobacz sobie np Melodie z http://www.krajobrazy.com.pl ktora rowniez ma 2 dodatkowe pokoje na dole ( nie sa one wysuniete w tyl co moze nie urozmaica tak bryly ale na pewno jest tansze w realizacji)oraz gore do wykorzystania.Bardzo podobnym projektem jest Natalka z http://www.mgprojekt.com.pl ktora ma wg mniej lepiej rozplanowane wnetrze a wyglad zewnetrzny zawsze mozna podciagnac pod projekt ktory Ci sie podoba :D

 

Dzięki za wypowiedź. Postaram się wyjaśnić Twoje wątpliwości.

Z opisu który wpisałem pod zmienionym rzutem poziomym domu można się zorientować o zmienionych funkcjach poszczególnych pomieszczeń w stosunku do Ateny/Afrodyty.

Ta odległość o której piszesz wynosi 1,2 m. Dobrze pamiętasz, że szukałem parterówki. To jest parterówka. Narysowałem (nie wiem, czy potrzebnie) klatkę schodową, bo nie mogę się oswoić z myślą, że na strych mam wleźć po schodach drabiniastych umieszczonych gdzieś tam. Uważam, że są niewygodne, a tak żona spokojnie pranie rozwiesi na strychu (nie wiem, czy to dobry pomysł). Z pewnością po czasie taki strych ma szansę stać się graciarnią. Dom ma być bez garażu. Garaż wybuduję oddzielnie.

Dzięki za adresy stron z domkami. Domki naprawdę ładne, ale są z poddaszem użytkowym. Ja chcę mieć skromną parterówkę. Jeszcze nie wiem co zrobię z przyporami. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam fajny rzut ale mam kilka watpliwosci np jaka jest odleglosc wysunietego garazu od sciany fronowej kuchni?Zdaje sie ze jest ona znacznie mniejsza niz w oryginalnej Afrodycie w zwiazku z tym zastanawiam sie czy takie 2 przypory oraz dodatkowy daszek nie beda tam "ciezko" wygladac.

 

Nie mam zamiaru murować dwóch przypór przy wejściu do domu.

Mam zamiar zrobić coś na wzór http://www.dobredomy.pl/widok.php?id=64

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-dam no to teraz mi sie rozjanilo :wink: Dom od frontu powienine wygladac podobnie jak wlasnie Melodia z tym ze ona nie ma tego luku.

Jaka wyszla Ci wogole p[owierzchnia tego domku?

Mi troszke nie pasuje kotlownia-wolalabym aby sasiadowala z lazienka (od razu jedne komin) ale chyba rzeczywiscie nie da sie tam jej wcisnac.Czym masz zamiar ogrzewac dom?

A widziales projekt Z10?On ma wlasnie 3 sypialnie i jest parteroweczka (ale ma tez schody aby ewentualnie zaadoptowac poddasze).Ja uparlam sie na graraz w bryle wysuniety przed front domu :D

Marcelka,Nitka_31 pochwalcie sie swoimi dalszymi pracami w domku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj wera_padi,

 

Cieszę się że nareszcie jest w świętokrzyskim ktoś budujący Afrodytę (oprócz mnie). Czy możesz przybliżyć adres (miejsce) powstawania twojego domu. Chetnie bym podjechała i zobaczyła. Wiem ze jestes w Irlandi, daltego nie proszę o bezpośredni kontakt. Proszę Cię dlatego o adres na p.w.

Z góry dziekuję i pozdrawiam

 

Beata z Kielc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A-dam no to teraz mi sie rozjanilo :wink: Dom od frontu powienine wygladac podobnie jak wlasnie Melodia z tym ze ona nie ma tego luku.

Dom od frontu będzie podobny do Ateny http://www.dobredomy.pl/widok.php?id=77

Zamiast drzwi garażowych będzie okno sypialni. No i nie będzie tej przypory/słupa przy ścianie budynku.

 

Jaka wyszla Ci wogole p[owierzchnia tego domku?

Powierzchnia wszystkich wymienionych przeze mnie pomieszczeń wg moich obliczeń wynosi około 139 m kwadratowych.

 

Mi troszke nie pasuje kotlownia-wolalabym aby sasiadowala z lazienka (od razu jedne komin) ale chyba rzeczywiscie nie da sie tam jej wcisnac.Czym masz zamiar ogrzewac dom?

W domu parterowym trudno jest "zebrać" przy jednym kominie wc/kotłownię/łazienkę nie burząc funkcjonalności i wyglądu (tak mi się wydaje). Dom mam zamiar ogrzewać węglem. Nie wiem, czy ta kotłownia nie będzie za mała.

 

A widziales projekt Z10?On ma wlasnie 3 sypialnie i jest parteroweczka (ale ma tez schody aby ewentualnie zaadoptowac poddasze).Ja uparlam sie na graraz w bryle wysuniety przed front domu

 

Co do Z10 - to ma zbyt prostą bryłę. Zawsze myślałem o dachu, że ma być "połamany". Melodia jest bardzo ładnym domkiem. Ja takie okrągłe okienko miałem narysowane w kotłowni, ale chyba będzie prostokątne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A_dam widze ze masz dokladnie przemyslany juz swoj domek :D Ja na poczatku tez chcialam polamany dach ale to bylo dawno temu kiedy jeszcze naiwnie myslalam ze postawie dom za 300 tys :D Podobal mi sie wtedy do aps97 http://www.archi-projekt.com.pl/realizacja.php?id=97

Niestety z czasem moje marzenia musialy zostac zmodyfikowane i szukalam projektu z nieco prostszym dachem.Maz wogole byl przeciwnikiem takiego drogiego dachu(chcial 2 spadowy) ale doszlismy do kompromisu ze skoro dach bedzie drogi to chociaz wykorzystajmy jego przestrzen i tak "powstal" dom z uzytkowym poddaszem.

Zdaje sobie sprawe ze pokoje na poddaszu w takim dachu nie sa juz tak ustawne i wygodne jak w dwuspadowym ale cos za cos :D

Co do kotlowni to na rzucie nie wyglada na mala .Powinnien zmiescic sie tam piec i kilka workow wegla.

A czy nie prubowales jej usytuowac po stronie zewnetrznej budynku?Wtedy mozna byloby dac do niej bezposrednie drzwi na zewnatrz(lepiej donosic dodatkowy opal)

Kurcze wychodzi na to ze nawet rysujac projekt indywidualny nie da sie wszystkiego dopracowac w 100 procentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja rowniez dolacze do grona budujacych Afrodyte, domek wpadl nam w oko odrazu, chcielismy parterowke bez poddasza uzytkowego, a ten jest piekny :)

wprowadzam troche zmian, miedzy innymi przesuwam sciane w kuchni aby ja powiekszyc zgodnie z rysunkiem, mile widziane z Waszej strony ew. rady co jeszcze zrobic, poniewaz jestem na etapie zmian w projekcie

z innych zmian: zamiast std fundamentow dom buduje na plycie, sciany zewn. porotherm 44 plus 10 styropianu, wewn. silka

wentylacja mechaniczna z rekuperatorem, ogrzewanie podlogowe

usunalem slup w salonie, bedzie podciag zelbetonowy

domek ma byc mega energooszczedny :)

 

http://img231.imageshack.us/img231/8169/rzutparterer8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A_dam widze ze masz dokladnie przemyslany juz swoj domek

Chciałbym by taki był. Przejrzałem chyba wszystkie dostępne projekty. Mówią, że każdy po wybudowaniu na coś narzeka.

Moją pierwszą miłością był APS 111 http://www.archi-projekt.com.pl/projekty_domow_111.html

A czy nie prubowales jej usytuowac po stronie zewnetrznej budynku?Wtedy mozna byloby dac do niej bezposrednie drzwi na zewnatrz(lepiej donosic dodatkowy opal)

Próbowałem na wiele różnych sposobów rysować rzut poziomy. Chciałem jednak mieć od wejścia pomieszczenie mieszkalne, a nie kotłownię, łazienkę czy garaż. W tym co narysowałem wyżej co nieco zmieniłem dzisiaj, bo mój projektant w bambuko sobie ze mną leci. Nic nie zrobił więc mogłem się jeszcze pobawić z rzutem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

witam

ja rowniez dolacze do grona budujacych Afrodyte, domek wpadl nam w oko odrazu, chcielismy parterowke bez poddasza uzytkowego, a ten jest piekny :)

wprowadzam troche zmian, miedzy innymi przesuwam sciane w kuchni aby ja powiekszyc zgodnie z rysunkiem, mile widziane z Waszej strony ew. rady co jeszcze zrobic, poniewaz jestem na etapie zmian w projekcie

z innych zmian

Mnie w oryginalnej Afrodycie brakuje oddzielnej ubikacji. Może to kwestia przyzwyczajenia. Mieszkam w mieszkaniu w bloku (80m), mam oddzielnie ubikację i łazienkę. Więc tym bardziej w domu takie właśnie rozwiązanie widzę.

W Twoim domku trochę długi ten wiatrołap się zrobił (przynajmniej dla mnie).

Parę dni temu byłem w budującej się Afrodycie. Strefa dzienna robi wrażenie. Zresztą cały dom jest duży. Byłem również w Atenie. Oba domki są fajne.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mnie osobiście również brakuje osobnego WC. Mam pewien pomysł, ale nie wiem jak to będzie w praktyce. Chcę opasać w kształcie litery L ścianę graniczącą salon z holem (kosztem szafy i garderoby zasugerowanej w projekcie). Mówiąc jaśniej wejście do WC będzie naprzeciw ścianki dzielącej witrołap i pomieszczenie gospodarcze. Szerokość przejścia będzie ok.1,5m.

Nie mam jeszcze naniesionego pomysłu na papier , dlatego nie mogę dokładnie przedstawić mojej wizji.

 

Pozdrawiam

Beata z Kielc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mnie osobiście również brakuje osobnego WC. Mam pewien pomysł, ale nie wiem jak to będzie w praktyce. Chcę opasać w kształcie litery L ścianę graniczącą salon z holem (kosztem szafy i garderoby zasugerowanej w projekcie). Mówiąc jaśniej wejście do WC będzie naprzeciw ścianki dzielącej witrołap i pomieszczenie gospodarcze. Szerokość przejścia będzie ok.1,5m.

Nie mam jeszcze naniesionego pomysłu na papier , dlatego nie mogę dokładnie przedstawić mojej wizji.

 

Pozdrawiam

Beata z Kielc

 

Beata, A_dam, zobaczcie na 12 str. naszego forum, jak rozwiązałam problem oddzielnego wc, wydzieliłam je poprostu z łazienki, budując ściany działowe. Wc ma wymiary 120x110 cm i drzwi prosto z holu.

pozdrawiam

Nitka_31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitka, mam rozumieć że Twoje dodatkowe WC graniczy z pomieszczeniem gospodarczym i utworzył sie przez to niewielki korytarz długości 120 przy wejściu do głównej łazienki? .

 

Beata z Kielc

 

Tak, dokładnie tak. Mam łazienkę w kształcie litery L, z tym, że ten"korytarz" ma długość ok.110 cm, ponieważ wc zostało wybudowane w poprzek. Łazienka ma szerokość 280 cm, z tego od str. wejścia 120 cm zostało zabrane na wc. W ten sposób zostało jeszcze dużo miejsca. Z powodzeniem zmieściła się wanna narożna 150x150, pralka, umywalka z szafką, szafka na ręczniki, itp.

Pozdrawiam

Nitka_31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...