Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

W Twoim domku trochę długi ten wiatrołap się zrobił (przynajmniej dla mnie).

Żona za to sie cieszy bo na calej scianie chce szafe, pewnie z lustrami zeby optycznie wiatrolap poszerzyc.

Moze ja tez pomysle o rozlaczeniu WC i lazienki? Nitka mozesz wkleic obrazek rzutu parteru jak to wyglada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

W Twoim domku trochę długi ten wiatrołap się zrobił (przynajmniej dla mnie).

Żona za to sie cieszy bo na calej scianie chce szafe, pewnie z lustrami zeby optycznie wiatrolap poszerzyc.

Moze ja tez pomysle o rozlaczeniu WC i lazienki? Nitka mozesz wkleic obrazek rzutu parteru jak to wyglada?

 

Co do szafy, to nie będę dyskutował. Nie wiem, czy akurat to jest właściwe miejsce na tak dużą szafę. Może. Ta w projekcie w korytarzu też jest dość duża. Co do ubikacji to nikt mnie nie przekona, że może być razem z łazienką. Uważam, że powinna być oddzielnie. Dziwię się, że projektanci tak ładnych domów pakują wc i łazienkę do jednego pomieszczenia.

Kombinuj z tą ubikacją, bo (chyba) warto.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragniemy bardzo serdecznie Was powitać!

Jesteśmy z Poznania. My także zakupiliśmy projekt "Afrodyta". Załatwiamy właśnie adaptację, także mam cichą nadzieję, że uda nam się we wrześniu zalać fundamenty.

Cieszę się, że jest tak dużo sympatyków tego domku.

Gratuluję wszystkim, którym już udało się zbudować Afrodytkę, no i tym co są w trakcie. Zazdroszczę :D

 

Muszę się przyznać, że od na prawdę długiego czasu czytam Wasze posty, oglądam fotki...

Zdecydowałam, że nadszedł czas się ujawnić :oops:

Tak więc dołączamy- jeśli możemy, do grona forumowiczów i budujących Afrodytkę.

Witamy Was serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie- obserwując forum od dawna- widzę, że sympatyków przybywa coraz więcej. Nie ma co się dziwić hi hi- projekt jest bardzo ładny...

 

Również dołączam sie do prośby do Nitki i być może innych jeszcze osób o zamieszczenie rzutu jeśli ktoś ma z usytuowanym osobnym WC.

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się nie odzywałem, ale wałczyłem ze stropem :wink: . Jutro na szczescie juz zalanie stropu. A strop Artemidy to niezłe wyzwanie :).

 

Tu pytanie do innych osób budujących Artemidę - czy Wam też poszło ponad 3,5t zbrojenia na strop????!!!!!! :o Czy robiliście jakiś zamiany w stropie? Bo mój kierownik budowy i projektant mieli zastrzeżenia i kilka rzeczy zmienili/udoskonalili.

 

Aha - zalanie stropu to 'jedyne' 30-32m3 betonu... :o :lol:

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ HEJ!!!!

Właśnie wspólnie z mężem wybraliśmy projekt naszego wspólnego gniazdka i jest to oczywiście AFRODYTA!!!!!! przepiękny projekcik! mamy jednak ,,drobna" obawę ile nas wyniesie wybudowanie takiego domku. Nitka widzimy,że już jesteś w etapie końcowym, czy mogłabyś przesłac nam kosztorys???? pięknie urządzasz swój domek, naprawde w dobrym guście....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sympatyków Afrodyty przybywa z dnia na dzień. :)

 

My otrzymaliśmy do rąk projekt niecały miesiąc temu.

W kosztorysie jest cena 440 tysięcy netto bez instalacji wewnętrznych.

Natomiast autorzy policzyli to wliczając ekipy budowlane, wynajem sprzętu, dojazdy i takie tam.

My będziemy budować systemem gospodarczym, na pewno będą to niższe koszty.

 

Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sroczki- zaczniemy budowę jak tylko dostaniemy pozwolenie :) Aktualnie nasz projekt jest w trakcie adaptacji. Potem tylko czas oczekiwania na pozwolenie na budowę... dla nas to wieczność...

Ale działkę mamy w pełni wyposażoną we wszystkie media itd.. także nie musimy czekac na podłączanie.

Budujemy się w Wielkopolsce.

 

A jeszcze co do kosztów to dodam że znam osoby które zaoszczedziły ponad 100 tysiecy poprzez budowanie systemem gospodarczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym Was prosić o podanie kosztów łącznie (materiały + robocizna)

stan zero?

konstrukcja parteru?

strop nad parterem oraz elementy żelbetonowe parteru?

konstrukcja poddasza - roboty murowane (jeżeli ktoś ma artemidę albo zagospodarował poddasze w afrodycie)?

konstrukcja i pokrycie dachu?

stolarka okienna i drzwiowa zewnętrzna?

 

Pozdrawiam Łukasz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nickname73- jeśli Cię to zainteresuje, to ja mogę jedynie wypisać koszty o które pytasz z kosztorysu jaki posiadamy, poneważ dopiero niedługo zaczynamy budowę. Tyle, że tam wszystko obliczone jest z ekipą budowlaną itp.

 

Sroczki- kiedy Wy planujecie zacząć budowę i w jakiej części Polski?

 

Pozdrawiam Was wszyscy Afrodytowicze!

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po krótkim urlopie.

Beata, znalazłam zdjęcie holu z widokiem na wc i łazienkę, zrobione zaraz po wylewkach, ale na nim najlepiej widać dwa wejścia:

 

http://img59.imageshack.us/img59/2144/wczazienkvo4.jpg

 

 

Niestety, łazienkę mam jeszcze nie skończoną. Brak natchnienia. Jak wracamy z pracy wieczorem, to już nic nam się nie chce :-?

Drzwi wewnętrzne wstawione, teraz trzeba się zebrać i je pomalować :wink:

 

Robert poznajesz 8) ?

 

http://img210.imageshack.us/img210/247/ostrudaks7.jpg

 

Szkoda, że nie miałam telefonu do Ciebie :(

Byłaby wspaniała okazja do wypicia kawusi. Pokaż, co u Ciebie na budowie nowego.

 

Pozdrawiam serdecznie

Nitka_31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nickname73- jeśli Cię to zainteresuje, to ja mogę jedynie wypisać koszty o które pytasz z kosztorysu jaki posiadamy, poneważ dopiero niedługo zaczynamy budowę. Tyle, że tam wszystko obliczone jest z ekipą budowlaną itp.

 

MonkaKuba

 

Dzięki, kosztorys też posiadam. Chodzi mi raczej o rzeczywiste koszty poszczególnych etapów poniesione już przez naszych "budowniczych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitka, dzięki za fotkę, właśnie tak sobie to wyobrażałam.

Byłam juz w Afrodycie u wera_padi i cały czas chodzi mi po głowie mój pierwotny pomysł z usytuowaniem WC. Rozmawialam dzisiaj z murarzem i chyba skrórę Ścianę działową między salonem a korytarzem o 25cm (tym samym bedzie dłuższy podciag) i zrobię WC opasając tę właśnie scianę. Wkrotce może uda mi się wkleić rzut.

 

Pozdrawiam

Beata z Kielc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W końcu uporałem się ze stropem :evil: :evil: :evil: :wink: . Teraz w końcu domek nabiera kształtów :).

 

http://img144.imageshack.us/img144/2317/2484815jp1.jpg

 

W tym tygodniu może zaczną już układać dachówkę :D . Do budujących Artemidę uwaga - 2 okna w projekcie są źle umieszczone - kolidują z koszami.

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) chciałam pogratulować wszystkim postępów - TS, niedługo Cię dogonimy - również jesteśmy na etapie stropu:) TS od razu zapytam jaki masz plan co do wstawiania okien : wietrzysz dom przez Zimię czy dajesz już? Zastanawiam się również nad tarasikiem z tyłu - ktoś coś zmienia( modyfikuje)?

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...