Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale postępy... super!

Miło nam oglądać domy innych forumowiczów, bo mamy już jakieś wyobrażenie jak będzie u nas na działce wyglądać. Wklejajcie duuużo fotek! :D

My niestety nadal czekamy na pozwolenie. Mam nadzieję, że we wrześniu zaczniemy kopać pod fudamenty.

Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższym czasie.

W końcu pozałatwiałem wszystkie formalności papierkowe, zgoda na budowę w ręku i za 2 tygodnie około ruszam.

Mam pytanko dość pilne, bo na wczoraj, hihi

Mianowicie, w materiałach pomocniczych podane jest zestawienie więżby dachowej, nie ma podanych elementów drewnianych na konstrukcję stropu, czy ktoś może mi pomóc w tym zestawieniu, może macie gdzieś zapisane wymiary belek stropowych.

Pozdrawiam i dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert poznajesz 8) ?

 

http://img210.imageshack.us/img210/247/ostrudaks7.jpg

 

Szkoda, że nie miałam telefonu do Ciebie :(

Byłaby wspaniała okazja do wypicia kawusi. Pokaż, co u Ciebie na budowie nowego.

 

Pozdrawiam serdecznie

Nitka_31

 

 

 

 

 

Witam serdecznie po długiej przerwie :oops:

 

Nitka jasne że poznaje :D toć to moje pikne strony!!! Szkoda że nie dałaś znać że wpadniecie do Ostródy, z miłą chęcią byśmy sie z Wami spotkali na małe co nieco :D Następnym razem śmiało pisz na p.w. to się umówimy na spotkanie :D

 

U Nas na budowie prace stanęły na stanie zero. Zostanie tak na co najmniej rok. Tak jak wcześniej pisałem planujemy budowę Afrodyty rozłożyć na raty aby zbyt prędko nie wiązać się z kredytem. Działka od samego początku przysparzała nam sporo kłopotu(bardzo krzywa i do tego paskudna glina :-? ) dlatego nie pisałem wcześniej bo nie miałem ani czasu ani ochoty.

 

Tak teraz wygląda nasz plac budowy :wink:

http://img232.imageshack.us/img232/8967/17bi5.jpg

http://img169.imageshack.us/img169/2845/50en7.jpg

 

Aż trudno uwierzyć ze pod tym wszystkim kryje się 139.5 metra piwnicy :D

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie i gratuluję postępów wszystkim budującym ten piękny domek!!! :D

 

 

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, średnio tu można pomóc, bo każdy kładzie dach z czegoś innego i u mnie wielkość belek była trochę zmnieszona.

 

NITKA, jak tam mieszkanie w Afrodycie? Ja mam parę uwag, np. po cholere stawiałam komin za garażem, skoro kotłowni brak.... A odpowietrzenie kuchni i łazienki można było gdzie indziej...

 

Poza tym:

1. wszystko teraz idzie za wolno...

2. za drogo, ktokolwiek przychodzi to fachowiec polecany przez inne osoby.

Inaczej mówiąc fachman, nieomylny i lepiej-wszystko-wiedzący-guru-wykończenia. :evil:

3. zbyt często mnie nachodzi myśl (a zwłąszcza mego męża): "po cholere mi to było"????

4. ad. 3. Ale to są tylko chwile :D Poza tym patrzymy, a tu coraz ładniej w środku... Mniam...

5. Zewnątrz poczeka troszeczkę jeszcze,

 

Posdsumowując po drugim roku budowy: masz za dużo czasu? albo życie Cię nudzi? szukasz wrażeń??

To oferta dla Ciebie!

Już nigdy nic nie będzie takie same jak przed rozpoczęciem budowy!

................................

Jakiś taki dołek nas dopadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Robert, jak ponownie będę wybierać się w Twoje piękne strony, skontaktuję się z Tobą wcześniej. Nie przeoczę ponownie takiej okazji do spotkania :wink:

 

Marcelka, mieszkam już trzeci miesiąc w Afrodycie. Jestem bardzo szczęśliwa z tego powodu. To naprawdę coś wspaniałego mieszkać we własnym domu :p Rano, przed wyjazdem do pracy piję kawusię na tarasie i słucham śpiewu ptaków - fantastyczne uczucie :p Póżniej podlewam kwiaty na tarasie i z trudem opuszczam na cały dzień "mój własny raj". Doszło nawet do tego, że nie chce mi się wychodzić z domu :lol: Ciągle bym coś sprzątała, sadziła, pielęgnowała. Jest mnóstwo pracy. Jesteśmy zmęczeni ale szczęśliwi.

Marcelka, nie załamuj się. U nas też wszystko idzie zbyt wolno, żadne z pomieszczeń nie jest skończone w 100 %, np. mamy podłogi - brak listew przypodłogowych, mamy drzwi - nie mamy obrobionych glifów, klamki nie zamontowane, drzwi malujemy na raty itp. No cóż, mówi się trudno. Ważne, że jesteśmy u siebie, a że obydwoje z mężem pracujemy to po południu nie mamy zbyt wiele siły i ochoty, aby wszystko kończyć odrazu. Marcelka, nie denerwuj się, mamy przecież całe życie na dopieszczenie naszych domków. Mnie też czasem drażni takie życie "na budowie". Mam to a brak mi tamtego, ale tłumaczę sobie, że to wszystko minie, to tylko kwestia czasu i cierpliwości. Wiadomo, że gdybyśmy mieli 2x więcej środków na wykończenie to i marudzenia byłoby mniej. Wszystko zrobili by fachowcy za nas a my nie martwilibyśmy się, że brakuje na 100 innych rzeczy. Jest jak jest i trzeba się cieszyś tym co już mamy. A reszta sama przyjdzie, trzeba tylko cierpliwości i czasu, który wszystko wyciszy, uspokoi... Ja nie wklejam zdjęć właśnie z tego powodu, że nic tak do końca nie jest skończone, więc nie ma co pokazywać. Troszkę wykańczamy wewnątrz, czasem więcej uwagi poświęcamy pielęgnowaniu działki. I tak naprawdę to te małe kroczki sprawiają mi radość, kiedy widzę efekty naszej pracy, a że są one maleńkie to nie znaczy, że mam popadać w depresję. Ja dopiero zaczynam żyć: spacery po lesie z rodzinką i psem, grille ze znajomymi, kawa na tarasie, piękne kwiaty wypielęgnowane własnymi rękoma... Teraz dopiero wiem, że żyję :p

Kochani, budowa wykańcza i fizycznie i psychicznie. Ale nadchodzi taki moment, gdzie można już usiąść i nacieszyć się tym, co się zbudowało a reszta może zaczekać...

Życzę Wam Wszystkim dużo zadowolenia z życia, powodzenia przy budowie Waszych pięknych domków i dużo, dużo optymizmu. Wszystko się ułoży, miną kłopoty z fachowcami i przyjdzie czas na radość z efektów Waszej ciężkiej pracy. I to jest piękne...

tak jak te róże, które tak pięknie odwdzięczyły mi się za poświęcony im czas:

 

 

http://img401.imageshack.us/img401/2237/czerwiec2008295di6.jpg

 

 

http://img178.imageshack.us/img178/179/czerwiec2008297yz9.jpg

 

Nitka_31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[witam Cię Adam ! Powiedz mi ile zamontowałes lejów spustowych? w planie jest 4 sztuki a fachowiec podpowiedział mi ze lepiej dac 5. kolor dachówki mam antracyt plus ROBENA a twój chyba podobny, orynnowanie mam metalowe mój dom będzie w takim stanie jak Twój za 2 tygodnie pozdrawiam. Piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Cię Adam ! Powiedz mi ile zamontowałes lejów spustowych? w planie jest 4 sztuki a fachowiec podpowiedział mi ze lepiej dac 5. kolor dachówki mam antracyt plus ROBENA a twój chyba podobny, orynnowanie mam metalowe mój dom będzie w takim stanie jak Twój za 2 tygodnie pozdrawiam. Piotrek

 

Cześć :wink:

 

U mnie zgodnie z projektem będą 4 leje spustowe - rozmawiałem z dachowcami i oni też właśnie tyle by dali. Rynny 150mm Rheiznzinka. Gdzie zamierzasz dać dodatkowy lej?

 

U mnie dachówka też antracyt, ale Creatona i wchodzi w brąz :wink:.

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakaś cisza tutaj się zrobiła... wszyscy budują i nie mają czasu na sesje

 

Wreszcie pojawiła się u nas podbitka, taka mała rzecz, a jak cieszy

http://img185.imageshack.us/img185/9338/podbitkaim4.jpg

 

http://img185.imageshack.us/img185/7930/podbitka2ot4.jpg

 

A tak BTW, byliście już na urlopie??

Cholera nic nie planowaliśmy, ale ta "bezstresowa" budowa, wymaga jakiejś odskoczni... może gdzieś polecieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...