Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam serdecznie,

Aranea, TS147 ale pięknie rosną Wasze domki, aż miło...

I te piękne działki :p Drzewa stanowią doskonałą oprawę

dla tak ładnych projektów jak Afrodyta i Artemida.

Cieszę się, z postępu prac u Was.

Marcelka, masz już jakieś pomieszczonko skończone?

Pochwal się postępem prac wewnątrz.

Ja wreszcie doczekałam się stołu w jadalni:

 

http://img295.imageshack.us/img295/5725/jadalniaql5.jpg

 

Pozdrawiam

Nitka_31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

I ja jestem bardzo zainteresowana projektem AFRODYTA.

Jeszcze nie zdążyłam przeanalizować całego forum bo wypowiedzi jest dość sporo ale...nitka jestem pod wrażeniem-gratuluje i zazdroszcze:)

i małe pytanie: czy żaluzje zakupiłaś w ikei?

już podoba mi się wnętrze Twojej Afrodyty choć nie widziałm jej całej-ale kuchnia i jadalnia mi wystarczą --to mój gust!:)))

Z niecierpliwością czekam na kolejne zdjęcia

Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieje,że i ja za niedługo będę mogła coś powklejać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :p

 

Piotrek, gratuluje postępów w budowie. Masz fajną panoramę nowego osiedla widoczną z Twojej działki; dużo się u Was buduje.

 

małgośka_oczy żaluzje zakupiłaś w ikei?

Tak, żaluzje z IKEI. Dziękuję za miłą opinię.

 

U mnie teraz przerwa z wykańczaniem wnętrza :-?

Zaczęliśmy ocieplenie domku.

 

Pozdrawiam

Nitka_31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitka, no to mówisz, że już pomieszkujesz:) pierwsze obiady w jadalni masz a sobą:)

 

Wera_padi a co to za piękny domek:) budujesz Afrodytę czy Artemidę? chyba wszyscy z nas wybrali piękne otoczenie lasu i pól:)

 

U mnie dzisiaj zalewają strop - ale pytanko do Artemidozjaków - jak u Was poszło ze schodami na poddasze? wylewane czy derewniane? ja chyba za późno o tym pomyślałam, żeby coś zmieniać. Może ma ktoś fotkę?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj zalewają strop - ale pytanko do Artemidozjaków - jak u Was poszło ze schodami na poddasze? wylewane czy derewniane? ja chyba za późno o tym pomyślałam, żeby coś zmieniać. Może ma ktoś fotkę?

 

pozdrawiam

 

Mam prośbę - ja już zalejesz ;), napisz proszę ile poszło na strop stali i betonu. Ciekawe, czy podobnie co u mnie. Robiłaś coś z podciągami?

 

Ja schody będę miał drewniane - obawiałem się, że betonowe będą wyglądać za cięzko w tym miejscu.

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aranea

pierwsze obiady faktycznie mam za sobą, tylko brak mebli kuchennych daje się we znaki. Wszystko na wierzchu :-? Mówi się trudno, nie ja pierwsza i nie ostatnia. Jakoś się przemęczę. Teraz najważniejsze ocieplenie, żebyśmy nie zamarzli w zimie. Jeszcze troszkę i pokój córki będzie gotowy - znowu pojawi się powód do radości :D

Pozdrawiam serdecznie

Nitka_31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej TS - a zatem betonu poszło 37,5 kubika a stali 5 ton( tak mówili robotnicy, jeszcze zapytam szefa jak wróci z urlopu-może coś koloryzują). Czytałam, że u Was przewidywano 3,5 tony - jak to możliwe?

 

pozdrawiam

 

U nas poszło 3,5 tony i bylo to WIECEJ niz przewidywal projekt po wskazówkach kierbuda! Normalnie na domki idzie 1-1,5 t stali dla porównania...

 

Sprawdziłbym rachunki za stal ;).

 

Betonu do nas weszło więcej bo około 44m3, wiec moze mnie zrobili tutaj :lol: . Pamiętaj o nadlewce nad wieńcem, bo czetso tego nie ma w projekcie ;).

 

A podciągi to tak jakby części stropu, gdzie nie ma pod nimi ściany nośnej - stąd zazwyczaj są w tych miejschach obniżone fragmentu stropu (mocniejsze).

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS w takim razie widzę następujące wyjaśnienie: U Ciebie dali mniej stali a więcej betonu a u mnie odwrotnie - no druga opcja, że faktycznie ktoś tu móg zrobić po rogach...ale na mojej umowie z firmą budowlaną, której załącznkiem była specyfikacja robót, materiałów i cen widnieje pozycja ile stali idzie na strop i faktycznie = 4,7 tony. Dzięki za rade co do nadlewki nad wieńcem. A z podciągami nie robiłam nic - czy coś sugerujesz?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...