Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

Jaki masz bojler Nitka? Wystarcza aby cała rodzina po kolei się umyła?

Marcelka u nas jest 32 cale, ale mamy mniej wolnej ściany, bo kominek jest w rogu po skosie.

Bojler 300 litrów z podwójną wężownicą (w przyszłości mają być solary). Ciepłej wody jest pod dostatkiem :p

Co kładziesz na podłogi w salonie, kuchni, holu?

Pozdrawiam

Nitka_31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niktaponieważ mnie też brakuje w projekcie oddzielnego wc,mam w planach zrobić tak jak ty czyli łazienke w litere L ale zastanawia mnie jedno piszesz ,że łazienka ma szerokości 280 a ja na projekcie widze ,ze jest 180.czy powiększyłaś ją kosztem pokoju?(no chyba ,że ja źle w projekt patrze ale inaczej mi nie wychodzi jak 180)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kładziesz na podłogi w salonie, kuchni, holu?

 

Na podłogach będzie (Paradyż) gres Percy Beige półpoler. Wygląda super, trochę się "błyszczy", ale nie widać tak plam jak przy pełnym polerze. No i się nie rysuje.

 

Salon oczywiście połączony z panelami jakimiś.

 

Marcelka jak zrobiliscie ta plyte pod TV, konstrukcja pod plyty? i jaki rodzaj oswietlenia z tylu macie?

 

Oświetlenie to jarzeniówki. Konstrukcja jest na pozostałościach z dachu :), czyli krokwie drewniane, potem dla usztywnienia całej ścianki założona jest płyta MDF + dwa razy karton gips. Mozna czołg na tym powiesić :D

Aby ściana nie była za pusta, wybraliśmy szablon drzewka do pomalowania z szablonerii. Drzewko będzie wychodzić z rogu i opadać na TV.

 

Ścianka w holu to płytki gipsowe z Castoramy, ale nie pamiętam nazwy. Fajnie wyglądają jak je się podświetli z dołu i z góry.

 

Kominek już przetestowany, grzeje solidnie, turbina pokoje też odpowiednio dogrzewa (przy 24 stopniach na dworzu :D :D ) Jutro może uda się zamontować szafki w łazience (koło ego plus) to jakąś fotkę wkleję.

 

Beata domek rośnie jak na drożdżach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A_dam,

 

Pod tą przyporą jest wylany fundament, a potem bloczek. Jeszcze nie wiem z czego będzie wykonana ta przypora, ponieważ jesteśmy laikami w sprawach budowlanych. Wszystko wskazuje i sugeruje nam murarz, a priorytetem jest teraz strop, bo od 1 pazdziernika wchodza dekarze.

 

Pozdrawiam

Beata z Kielc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niktaponieważ mnie też brakuje w projekcie oddzielnego wc,mam w planach zrobić tak jak ty czyli łazienke w litere L ale zastanawia mnie jedno piszesz ,że łazienka ma szerokości 280 a ja na projekcie widze ,ze jest 180.czy powiększyłaś ją kosztem pokoju?(no chyba ,że ja źle w projekt patrze ale inaczej mi nie wychodzi jak 180)

małgośka_o W projekcie jest ściana gr. 36 cm, u nas dom jest zbudowany z BK 24 cm, w ten sposób powierzchnia domu powiększyła się o 12 cm na każdej ścianie nośnej, brakujące cm zabraliśmy kosztem małego pokoju :wink: W ten sposób powstała duża, wygodna łazienka i oddzielne wc. To oddzielne wc to super sprawa, zwłaszcza, gdy są często goście, co po wprowadzeniu się do nowego domu jest na porządku dziennym :wink:

 

Marcelka Ładna łazienka i mebelki :p .

 

Beata Gratuluję postępów w budowie :p

 

Pozdrawiam

Nitka_31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tu ale już naprawdę nie wiem gdzie powinnienem o to zapytać.

Chyba u źródła czyli u tych co już wybudowali.

Mam pytanie odnosnie wyceny.

Podzielicie sie opinią, co myślicie ?

Oto wycena.

 

http://www.blekitni.modlnica.lama.net.pl/uploads/download/tig/Wycena.jpg

Jest to wycena na Czerwiec 2009

Jest to sama robocizna.

Artemida - Dobre Domy 220m2

 

Pozdrawiam siwylama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

 

Ja też długo zastanawiałam się gdzie umiescic dodatkowe WC. Pomysł Nitki bardzo mi sie podobał , ale nie mogłam go wdrożyc w moim projekcie. Ponizej przesylam bardzo prowizoryczny ale oddający obraz mojej wersji, (skrócilam ścianę nośną między salonem a holem 0 25cm).

 

http://img253.imageshack.us/img253/7357/rzutmd4.jpg

http://img253.imageshack.us/img253/7357/rzutmd4.4e6c79b1f8.jpg

 

Pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też "męczy" ta oddzielna toaleta-nie chicałbym jej zrobić kosztem pokoi-pomieszczenia gospodarczego też szkoda-- mimo to wstępnie umieściałam ją właśnie tam...choć Beatki pomysł jest dobry tyle tylko,że Marcelka zrobiła tak pięką ścianke ,że szkoda byłoby ją likwidować(mam w planach zrobić coś podobnego-przy okazji Marcelka dziękuję za podsunięcie świetnego pomysłu)tym bardziej ,że jest centralnie na wejściu.

Poza tym myśle,że toaleta nie powinna być blisko salonu coby goście czuli się swobodnie :)

http://img127.imageshack.us/img127/6761/toaletaud6.jpg

http://img127.imageshack.us/img127/6761/toaletaud6.44a6a07c8d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata przeczytaj P.W. w spr. tego wc w centrum domu.

 

 

Wklejam efekt tygodniowej pracy męża z maleńką pomocą żony :wink:

Nie wiem kiedy nam się uda dokończyć ocieplenie i chociaż przed zimą zatrzeć klejem, bo odwołali męża z urlopu :-? A tu tyle pracy jeszcze.

 

http://img152.imageshack.us/img152/5534/wrzesie2008020qr2.jpg

 

Pozdrawiam

Nitka_31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitka ,

 

Nie mam zadnych wiadomości na PW.

Napisz o co chodzi z tym WC na forum, nie boję sie uwag nawet negatywnych. Lepiej wysłuchać wszystkich opinii (złych i dobrych) i podjać ostatecznie słuszną dezyzje niż popełnić błąd , którego później nie da się naprawić.

 

Pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitka ,

 

Nie mam zadnych wiadomości na PW.

Napisz o co chodzi z tym WC na forum, nie boję sie uwag nawet negatywnych. Lepiej wysłuchać wszystkich opinii (złych i dobrych) i podjać ostatecznie słuszną dezyzje niż popełnić błąd , którego później nie da się naprawić.

Beata przepraszam, za moje uwagi na ten temat :-? , ale zastanów się jeszcze raz, czy całe życie chcesz wchodzić do domu prosto na wc. Wejdź i wyjdź kilka razy do swego domku i wyobraź sobie, że to wc już tam jest, zobacz jak się z tym będziesz czuła: otwierasz drzwi od wiatrołapu i widzisz drzwi do wc :-? Centralne wejście do domu powinno być piękne i zachęcać do wejścia dalej, a ta ściana w/w drzwi wejściowych jest mocno wyeksponowana i szkoda ją przeznaczać na wc. W dodatku, jeśli umieścisz TV tam gdzie Marcelka i ja, to odgłos spłukiwanej wody przy oglądaniu telewizji nie będzie miły, choć i tak w tak akustycznym domu jak Afrodyta niezbędne wcześniej czy później jest kino domowe :wink: .

Marcelka ślicznie ozdobiła tę ścianę. U mnie jest kamień od spodu i u góry ściany a pośrodku ma być lustro (tzn. jest ale jeszcze nie wklejone :( ) i po bokach znowu kamień. To jest tak ważna część domu, że trzeba zrobić wszystko, żeby nam się chciało do niego wracać :p Dlatego też pozwoliłam sobie wyrazić swoją opinię na ten temat.

Życzę Ci samych dobrych wyborów i pozdrawiam

Nitka_31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitka ma rację, WC w tym miejscu to średni pomysł.

 

Ocieplenie zrobiliście super i to własnymi siłami. Pokaż jeszcze taras. Do garażu wjazd będziesz miała z płytki? pytam bo tam widzę wylewkę. My się zdecydowaliśmy na kostkę granitową.

Wymyśliłaś coś z tym słupem w salonie? My założyliśmy "cokoliki" na górze i na dole z halogenami, oświetlają ładnie słup i chyba zostanie wersja, że jakiś ozdobny tynk/gips tam położymy. Wcześniej miał być kamień ten co na ścianie, ale pomysł upadł.

Druga wersja to zabudować karton gipsem i dać tam jakieś wnęki na zdjęcia/wazoniki, ale to już takie oklepane, że nam się odechciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tu ale już naprawdę nie wiem gdzie powinnienem o to zapytać.

Chyba u źródła czyli u tych co już wybudowali.

Mam pytanie odnosnie wyceny.

Podzielicie sie opinią, co myślicie ?

Oto wycena.

 

http://www.blekitni.modlnica.lama.net.pl/uploads/download/tig/Wycena.jpg

Jest to wycena na Czerwiec 2009

Jest to sama robocizna.

Artemida - Dobre Domy 220m2

 

Pozdrawiam siwylama

 

Witam,

 

jako osoba, która właśnie konczy SSZ Artemidy moge napisac pare słów ;). Dla mnie etap 3 (czyli poddasz i kominy) jest zdecydowanie za wyoski - przynajmniej o połowe. Tam NIE MA praktycznie SCIAN, a do zrobienia sa tylko 2-3 kominy. Etap 1-2 łacznie nie powinien moim zdaniem przekroczyc 60tys. Dach jest w cenach rynkowych i tylko troszeczke wiecej od mojego (u mnie wyszlo 400m2 dachu). U mnie tak jak u Ciebie, ekipa zapewniala wszystko.

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...