Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

Z tego co już patrzyłem bo jak wiem z rozmowy z 02-05-2007 roku projekt bedzie dostępny do sprzedaży od 07-05-2007 roku i będzie miał ponad 250 metrów a jak dla mnie to o 50 za duzo. Tym bardziej że przy takim projekcie dół ma powierzchni całkowitej około 180 metrów i do tego dochodzi jeszcze góra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z tego co już patrzyłem bo jak wiem z rozmowy z 02-05-2007 roku projekt bedzie dostępny do sprzedaży od 07-05-2007 roku i będzie miał ponad 250 metrów a jak dla mnie to o 50 za duzo. Tym bardziej że przy takim projekcie dół ma powierzchni całkowitej około 180 metrów i do tego dochodzi jeszcze góra.

 

Projekt można zobaczyć już na stronie Dobrych Domow - link dawalem wyzej. Lacznie 222m2 powierzchni uzytkowej +39m2 garaz. Na dole 156m2, na poddaszu 66m2.

 

Super info ze bedzie w sprzedazy juz od 7-05!!! :D W koncu bede mogl zaczac posuwac sie ze wszystkim do przodu :). Z tego co widze jednak tylko ja bede budowal Artemide na razie :wink: :( .

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem odpowiedź na meila z dobre domy:

 

Dzień Dobry,

projekt domu Artemida bedzie dostepny już od ok 21-25.05, termin realicji zamówienia to ok 12dni.

 

Cóż w nieskończoność przekładają dlatego pozostanę przy Afrodycie.

Może ktoś z Was ma ciekawe pomysły na zaadoptowanie poddasza. Potrzebny by mi był jeden pokój z łazienką dla córki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :p

Robert, jak wcześniej pisałam kominek przesuneliśmy w prawy narożnik. Jeśli chodzi o poddasze, to w projekcie wstawiliśmy okna dachowe i nic poza tym, będziemy kiedyś w przyszłości myśleć jak zaadoptować tę powierzchnię. Jak patrzę na wciąż rosnące ceny materiałów, to odechciewa mi się zwiększać powierzchnię użytkową domu :wink: Oby nam wystarczyło zdrowia i nerwów na wykończenie tego co na parterze, to już bedzie dobrze :p

Dziś zalaliśmy fundamenty. Widać wreszcie, ze coś się zaczęło dziać na działce. I to był chyba najmilszy początek, bo dopiero teraz zaczynam napotykać problemy: bieganie za materiałami, wszędzie zapisy i kolejki, pół roku trzeba poświęcić na zgromadzenie materiałów na budowę :-? W dodatku wszystkie ekipy z polecenia mają zajęte terminy, najwcześniej na koniec sierpnia przy dobrych układach mogą zacząć i nie wiem czy do jesieni zdążą przykryć, bo na blachę się czeka min. miesiąc a odradzają wycinać wg. projektu, bo potem są braki, niedociągnięcia i jakieś tam problemy. Kiedyś wrogowi życzono: "bodajbyś cudze dzieci uczył", a teraz to chyba będą życzyć "bodajbyś się budował" :wink: Rozmawiałam z kierownikiem ewentualnej ekipy budowlanej, powiedział, że ułożenie klinkieru będzie mnie wiecej kosztowało niż materiał na dom, za ułożenie jednej cegły biorą 1,50! Nie wiem jak w Waszych stronach, ale u nas klinkier jest po 2,00 złote + za ułożenie 1 szt. 1,50 to wychodzą kosmiczne pieniądze! Oklejanie cokołu płytkami elewacyjnymi odradzają, no i mam problem: robić z klinkieru czy szukać innego rozwiązania. A Wy jak planujecie rozwiązać ten problem? Może już ktoś zaczął budowę? Napiszcie

pozdrawiam

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitka napisała

Oklejanie cokołu płytkami elewacyjnymi odradzają, no i mam problem: robić z klinkieru czy szukać innego rozwiązania. A Wy jak planujecie rozwiązać ten problem? Może już ktoś zaczął budowę? Napiszcie

pozdrawiam

Nie wiem dlaczego odradzają Ci okładzinę. Ja planuję kłaść właśnie okładzinę ponieważ z cegły to dopiero byłoby bankructwo. Ale projektant adaptacyjny w razie czego zostawił mi trochę miejsca na ławie abym miał w razie czego na czym oprzeć cegłę elewacyjną.

Wszystko zależy od tego jak będą wyglądały ceny okładziny i cegły w czasie kiedy będę robił elewację. Na razie zostaję przy okładzinie :wink:

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

do s.m. Drut zbrojeniowy kupiłam 12 mm w ilości ok.500 kg, + stal gładka 6 mm kupiłam 139 kg i zostało jeszcze.

Dziś rozmawiałam z ew. wykonawcą naszej Afrodyty po 20 - tym maja będę wiedziała jak i z czego będziemy budować i będę zorientowana w kosztach budowy.

Pozdrawiam

Nitka[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie !

 

Od tygodnia analizuję Artemidę i mam trochę wątpliwości co do wielkości dwuch mniejszych sypialni.

Czy dokonywałąś jakiś zmian w tych pomieszczeniach.

Nie wydają Ci się trochę małe .

 

Jestem zdecydowany na Afrodytę alę nie chciał bym się spażyć na mojej pierwszej budowie.

Wszystkie uwagi na wagę złota 8)

Dzięki z góry i pozdrawiam wszystkich Afromaniaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Robert !!

Z tego co piszesz wygląda na to że faktycznie troszkę pozmieniałeś projekt Afrodyty.

Interesuje mnie jak zmieniłęś łazienkę i czy kombinowałeś coś z wielkością dwuch mniejszych sypialni.

Planuję powiększyć je o jakieś 2-3 m2 ale jeszcze się zastanawiam jak to zrobić.

Gdybyś mógł prezsłać "szkic " parteru byłbym bardzo wdzięczny.

mój e-mail : [email protected]

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Marcelka - 500 kg drutu żebrowanego 12 mm poszło mi na sam fundament, w sumie kupiłam więcej na pozostałe zbrojenia. W projekcie jest 1500 kg, ponieważ są jeszcze tarasy, podciągi i naciągi itp. z drutu 12 mm. Sorki, że niezbyt szczegółowo opisałam zakup drutu:wink:

Tomaszewski - ścianki działowe możesz dowolnie rozmieszczać i na to nie potrzebne są zmiany w projekcie, ja zostawiłam rozmieszczenie pokoi jak w projekcie. Jeżeli po wymurowaniu ścian nośnych stwierdzę, że coś trzeba przesunąć - to już żaden kłopot, jak będą ściany wtedy łatwiej będzie zorientować się czy i które pomieszczenie zmniejszyć lub powiększyć. Dla mnie największym atutem Afrodyty jest duży salon - tam ma toczyć się życie rodzinne, a to że pokoje są mniejsze to akurat dla mnie nie stanowi problemu, przecież i tak będą pełniły głównie funkcje sypialni. Nie wyobrażam sobie życia we własnym domu, gdyby każdy z nas pozamykał się w swoich pokojach a centrum rodzinne świeciło pustką :-? Dodatkową zaletą Afrodyty jest garaż na dwa stanowiska, przynajmiej nie będziemy z mężem losować, które auto ma rdzewieć na dworze :D Obydwoje jesteśmy zadowoleni, że wybraliśmy właśnie ten a nie inny projekt. Pozdrawiam Wszystkich budujących

Nitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Robert !!

Z tego co piszesz wygląda na to że faktycznie troszkę pozmieniałeś projekt Afrodyty.

Interesuje mnie jak zmieniłęś łazienkę i czy kombinowałeś coś z wielkością dwuch mniejszych sypialni.

Planuję powiększyć je o jakieś 2-3 m2 ale jeszcze się zastanawiam jak to zrobić.

Gdybyś mógł prezsłać "szkic " parteru byłbym bardzo wdzięczny.

mój e-mail : [email protected]

 

Pozdrawiam

Mariusz

 

Witam!! 8)

Owszem kilka zmian wprowadziłem do projektu, ale parter w niewielkim stopniu został zmieniony. Zmiany u mnie to głównie zmiany konstrukcyjne typu strop czy podpora więźby dachu. Osobiście nie chciałem powiększać dwóch małych pokoi (nawet jeden został zmniejszony) ponieważ musiałbym w tedy zmniejszyć salon a tego nie chciałem bo u mnie przy wejściu do salony będą schody, które trochę miejsca ukradną. Jak to wygląda zobaczysz na rzutach, które Ci wysłałem na podanego e-maila :wink:

 

Pozdrawiam

Robert 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurrra!

 

Dzisiaj w końcu udało mi się kupić projekt Artemidy. Odbieram w czwartek :D. Teraz tylko pozwolenie i mam nadzieję zacząć w sierpniu/wrześniu. Projekt jest bliźniaczy z Afrodytą więc pewnie nie jedno pytanie padnie w trakcie budowy z mojej strony ;).

 

Na razie czas adaptacji projketu i kilka moich pytań:

- zrobilibyście jedna bramę garażową (4,75m lub 5m) czy tak jak jest w projekcie 2 po 2,4m?

- co z kominkiem na tarasie? Byłem zdecydowany go usunąć, ale... trochę mi go szkoda :). Co radzicie? W sumie działkę mam dosyć dużą i tak pewnie zrobię grilla murowanego. Sam nie wiem.

- chcę powiększyć łazienkę 1/9 kosztem pokoju 1/10. ile musi mieć łazienka żeby zmieścić sporą wannę, prusznic, toaletę i bidet, etc?

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam serdecznie! Od jakiegos czasu jestem rowniez fanem Afrodyty. Teraz niestety powstal problem, bo zagospodarowanie terenu wymaga kata nachylenie dachu minimum 35 stopni. Nie wiem czy da sie to zrobic, bo podobno w tym projekcie jest jakas nietypowa wiezba. Jesli macie jakies informacje na ten temat to bardzo prosze o pomoc. Chetnie przyjme wszelkie informacje na maila: [email protected]

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...