Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czy ktos z Was usuwal slup w salonie? ja chcialem usunac ale projektant powiedzial ze nie da rady, bo sa za duze obciazenia, projekt afrodyta, poddasze mysle zeby zaadoptowac ew na jakas silownie, lub na hobby modelarskie

 

pozdr

Probowalem ten temat ruszyc, ale skorka nie warta wyprawki. Mozna, ale zbyt duze obciazenie.

P.S. u mnie w

Afrodycie juz widac piwnice po wylaniu B-20 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich serdecznie :p

Istana, Beata, GraMich dziękuję slicznie za ciepłe słowa. Wasze miłe opinie motywują nas do dalszej pracy, no i mam nadzieję, że niedługo będę podziwiać Wasze wnętrza :p

 

wera-padi super postępy. Piękny dom i pięknie położona działka :p

 

lucyy witaj serdecznie, jak miło przeczytać Twoje literki :p Bardzo się cieszę, że w końcu udało Ci się uzyskać pozwolenie na budowę. Twoje zaangażowanie i determinacja zostały wreszcie nagrodzone. Cieszę się razem z Tobą :p Życzę Ci samych dobrych i uczciwych fachowców i powodzenia w budowie tego pięknego domu.

 

Pozdrawiam

Nitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

piękne macie domki - ja własnie przymierzam się do Artemidy, jesteśmy obecnie na etapie przeróbek projektu. Główne zmiany jakie zaplanowaliśmy mają na celu zmaksymalizowanie powierzni poddasza - mamy 4 dzieci i chcielibyśmy urządzic im na górze 4 pokoje i łazienkę.

Ostatnio jednak nieco przeraziliśmy się powierzchnią lączną domu ;) Nie za bardzo możemy sobie wyobrazić jak taki duży dom się prezentuje w rzeczywistosci... A już kompletnie nie możemy wymyśleć jak wygląda poddasze...

Mam w związku z tym pytanko - czy ktokolwiek z Was buduje/wybudował się w okolicy Warszawy (najlepiej południowej jej częsci)? Bardzo chcielibyśmy z żoną zobaczyć ten domek "na żywo" i osobiscie porozmawiać z kimś kto ma doświadczenia z budowy i uzytkowania...

Pozdrawiam serdecznie

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lucyy,

skoro pozwolenie już masz, tzn ze wprowadzilas zmiany w Afrodycie,

mozesz się podzielić swoimi pomyslami? ja dostanę projekt w poniedzialek i musze sie zająć poprawkami - większość oczywoście od naszych poprzedników którzy już działają :)

 

no niestety moj projekt zostal zlozony taki jaki jest bez nanoszenia zmian, zabrzmi to wrecz paradoksalnie ale nie bylo na to czasu i wogole to dluga historia niewarta nawet opowiadania.

co do zmian to jeszcze do konca nie zdecydowalam ale wacham sie z podobnym problemami co inni tzn na pewno chce dodatkowa lazienke na dole tylko dla gosci chce tez przygotowac domek tak zeby w przyszlosci mozna bylo zrobic poddasze i co najbardziej mnie przeraza to chce piwnice, wlasciwie to troche musze bo mam strasznie nierowny teren tzn jest padek od strony drogi i tu moje pierwsze pytanie ktore kieruje do Roborob;

 

 

Roborob czy moglbys zdradzic jakie poniosles koszty w zwiazku z budowa podpiwniczenia?

 

z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roborob czy moglbys zdradzic jakie poniosles koszty w zwiazku z budowa podpiwniczenia?

 

Witam :wink:

 

Koszt mojej piwnicy od wykopu po stan 0 to 75000 razem z robocizną.

ściany z bloczka betonowego a strop z płyt żerańskich, wysokość pomieszczeń na 220 cm.

Teraz jak miałbym robić od początku to ściany budowałbym z silki a strop lany, no i jednak nie robiłbym pełnego podpiwniczenia, pod salonem bym sobie odpuścił.

 

Pozdrawiam

Robert :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

po bardzo długich i burzliwych negocjacjach w sprawie wyboru projektu wkońcu podjeliśmy decyzje. Nie była ona prosta, obejrzeliśmy chyba wszystki projekty jakie są dostępne w internecie i mamy już dość ;)

 

wielkie dzięki jeszcze raz dla DARKA za udostępnienie Twojego domku do obejrzenia, bardzo nam to pomogło w wyborze.. Ostateczna decyzja padła właśnie na Afrodytę, więc na wiosnę zaczynamy jej budowę.

 

nikaaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

po bardzo długich i burzliwych negocjacjach w sprawie wyboru projektu wkońcu podjeliśmy decyzje. Nie była ona prosta, obejrzeliśmy chyba wszystki projekty jakie są dostępne w internecie i mamy już dość ;)

 

wielkie dzięki jeszcze raz dla DARKA za udostępnienie Twojego domku do obejrzenia, bardzo nam to pomogło w wyborze.. Ostateczna decyzja padła właśnie na Afrodytę, więc na wiosnę zaczynamy jej budowę.

 

nikaaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

po bardzo długich i burzliwych negocjacjach w sprawie wyboru projektu wkońcu podjeliśmy decyzje. Nie była ona prosta, obejrzeliśmy chyba wszystki projekty jakie są dostępne w internecie i mamy już dość ;)

 

wielkie dzięki jeszcze raz dla DARKA za udostępnienie Twojego domku do obejrzenia, bardzo nam to pomogło w wyborze.. Ostateczna decyzja padła właśnie na Afrodytę, więc na wiosnę zaczynamy jej budowę.

 

nikaaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety moj projekt zostal zlozony taki jaki jest bez nanoszenia zmian, zabrzmi to wrecz paradoksalnie ale nie bylo na to czasu i wogole to dluga historia niewarta nawet opowiadania.

co do zmian to jeszcze do konca nie zdecydowalam ale wacham sie z podobnym problemami co inni tzn na pewno chce dodatkowa lazienke na dole tylko dla gosci chce tez przygotowac domek tak zeby w przyszlosci mozna bylo zrobic poddasze i co najbardziej mnie przeraza to chce piwnice, wlasciwie to troche musze bo mam strasznie nierowny teren tzn jest padek od strony drogi i tu moje pierwsze pytanie ktore kieruje do Roborob;

 

Lucy my też złożyliśmy projekt na pozwolenie. Jak już go odbierzemy zrobię skny i wyślę Ci moje rzuty. Zrobiliśmy piwnicę, której jednak robic nie będziemy, oraz mamy zaplanowane schody na poddasze bo będziemy je adoptować i dodatkową łazienkę dla gości na dole. Odezwę sie jak projekt i pozwolenie wróci z Urzedu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeanalizowaniu chyba wszytkich mozliwych projektow poczawszy od domow dwuspadowych, z poddaszem uzytkowym w koncu wybralismy parterowy :p Wybór padł na Afrodyte. Projekt już zamówiony, w tym tygodniu ma być już w domu :D Zaczynamy na wiosne. Cieszymy sie ze grono osob ktore buduja Afrodyte jest takie duze bo w koncu bedzie od kogo podpatrzec to i owo. Pozdrawiamy wszystkich i mam nadzieje do wiosny kiedy to zacznie sie cos dziac na naszej dzialce :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

 

Płuca domu już stoją (kominy) i teraz powstaje konstrukcja dachu. Muszę gonić mojego ziomala (wera_padi) bo u niego już dach prawie skończony. To tak trochę pół żartem. Ale cóż deszczowy wrzesień zaburzył trochę murarskie prace.

 

 

http://img356.imageshack.us/img356/3918/dsc2414xu3.jpg

http://img356.imageshack.us/img356/dsc2414xu3.jpg/1/w800.png

 

Pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...