Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

Koszt mojej piwnicy od wykopu po stan 0 to 75000 razem z robocizną.

ściany z bloczka betonowego a strop z płyt żerańskich, wysokość pomieszczeń na 220 cm.

Teraz jak miałbym robić od początku to ściany budowałbym z silki a strop lany, no i jednak nie robiłbym pełnego podpiwniczenia, pod salonem bym sobie odpuścił.

 

Pozdrawiam

Robert :D

Mnie wyniosło 2/3 z tego. Również robiłem na 2.20m, ale odpuściłem sobie podpiwniczenie pod jednym pomieszczeniami (garażem), w końcu 140m kw. piwnicy wystarczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Również robiłem na 2.20m, ale odpuściłem sobie podpiwniczenie pod jednym pomieszczeniami (garażem), w końcu 140m kw. piwnicy wystarczy :D

"A co ty w tak wielkiej piwnicy będziesz robił?" albo "nigdy jeszcze tak wielkiej piwnicy nie widziałem" :D :D :D to najczęściej słyszałem od gości na budowie :D

 

A tak na poważnie to KoBu mam pytanie do Ciebie, czy robiłeś osobne wejście do piwnicy z ogrodu? jeśli tak to gdzie? i czy robiłeś drenaż w okół fundamentu?

140m2 piwnicy moim zdanie też w zupełności wystarczy :D

Jak mi się uda to wkleję rzut mojej piwnicy zobaczysz wtedy jak to wygląda u mnie.

 

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również robiłem na 2.20m, ale odpuściłem sobie podpiwniczenie pod jednym pomieszczeniami (garażem), w końcu 140m kw. piwnicy wystarczy :D

"A co ty w tak wielkiej piwnicy będziesz robił?" albo "nigdy jeszcze tak wielkiej piwnicy nie widziałem" :D :D :D to najczęściej słyszałem od gości na budowie :D

 

A tak na poważnie to KoBu mam pytanie do Ciebie, czy robiłeś osobne wejście do piwnicy z ogrodu? jeśli tak to gdzie? i czy robiłeś drenaż w okół fundamentu?

140m2 piwnicy moim zdanie też w zupełności wystarczy :D

Jak mi się uda to wkleję rzut mojej piwnicy zobaczysz wtedy jak to wygląda u mnie.

 

Pozdrawiam :wink:

wescie do piwnicy mam z "kotłowni"j (pomieszczenia gospodarczego przy garażu- z którego jest też wejście do garażu), zrobiłem dodatkowy zsyp od zewnątrz na paliwo stale (ekogroszek, węgiel czy drewno)

wyszły mi 3 duże pomieszczenia tak jak wychodzi z rzutu ław.

Drenaż puściłem a dodatkowo w każdy pomieszczeniu wlot powietrza (kratka) i dodatkowo kratka z rurą DN 110 z wyprowadzeniem na zewnątrz - licho nie śpi jak przyjdzie opad deszczu 70l. Izolacja pozioma potrójna, pionowa nakładana 4 warstwami - tak na wszelki wypadek-rzucali trochę mięsem budowlańcy, ale sam jestem samoukiem budowlańcem więc nie pakowałem się w izolacje na bazie wody i po paru latach wracanie do tematu.

Jeśli chodzi o drenaż to dodatkowo mam w planach wpuszczenie drugiej rury na głębokości około kilkudziesięciu centymetrów i pozakańczanie osadnikami- ale jak narazie po paru dużych opadach wszystko jest ok-więc chyba sobie odpuszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KoBu nie wiedzialam ze robiles podpiwniczenie (pewno jakos to przeoczylam :oops: ), ale dla mnie to bomba bo mam juz 2 osoby u ktorych moge zasiegnac opini czy porady.

myslisz ze moglbys wkleic kiedys jakies zdjecia jak to wszystko wyglada z zewnatrz i w srodku (szczegolnie chodzi mi o ten zsyp i wejscie do piwnicy.) ja sie tylko martwie zeby ta piwnica nie zmienila zbytnio wygladu domku z zewnatrz, dlatego chcilabym zobaczyc o ile to mozliwe, jak to wszystko wyglada u Ciebie. z gory dziekuje :D

 

RoboRob byloby super gdybys wkleil w wolnym czasie plan swojej piwnicy na pewno niezmiernie mi to pomoze w rozplanowaniu mojej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :wink:

Niestety rzuty piwnicy mam w pliku PDF i nie pamiętam jak je przerabiałem na JPEG, jak mi się uda to jakoś wykombinować to je wkleję.

Póki co możesz sobie zobaczyć jak wyglądały pomieszczenia piwniczne u mnie przed położeniem stropu :D

 

oto fotka po wylaniu nadproży, podciągu i wylewki cementowej pod płyty stropowe

http://img401.imageshack.us/img401/8236/91521539zw8.jpg

 

 

pomieszczenie pod salonem

http://img383.imageshack.us/img383/7221/44711858dj0.jpg

 

przy drabinie widać tym czsowo zamurowane osobne wejście do piwnicy

http://img404.imageshack.us/img404/5991/89789578eq6.jpg

 

a tu widok fundamentu po obsypaniu budynku i równaniu działki

http://img404.imageshack.us/img404/2075/13381702sk4.jpg

 

Są też zamontowane studzienki (naświetla piwniczne), które moim zdaniem są super rozwiązaniem przy oknach umieszczonych pod gruntem. Niestety nie mam fotki żeby to pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert przypomnij mi, czym zamierzasz ogrzewać dom. Ja mam piec na ekogroszek i przy obecnych cenach węgla zastanawiam się, czy nie lepiej było zamontować butlę z gazem (niestety nie ma u nas gazu ziemnego). Jak przemieszkam całą zimę, to będę miała dokładny obraz kosztów ogrzewania, ale już teraz z lekka mnie to przeraża.

Podpiwniczenie masz faktycznie ogromniaste :roll: Możesz hurtownię otwierać, albo sklep, jak się osiedle zaludni. Nie dziwię się, że budowlańcy byli w szoku. Takie piwnice robią wrażenie.

Ps. Co u rodzinki? Twoja Amelka chyba niedługo podepcze roczek? :p Pozdrów obie Kobiety Twojego życia :D .

Nitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert przypomnij mi, czym zamierzasz ogrzewać dom. Ja mam piec na ekogroszek i przy obecnych cenach węgla zastanawiam się, czy nie lepiej było zamontować butlę z gazem (niestety nie ma u nas gazu ziemnego). Jak przemieszkam całą zimę, to będę miała dokładny obraz kosztów ogrzewania, ale już teraz z lekka mnie to przeraża.

Podpiwniczenie masz faktycznie ogromniaste :roll: Możesz hurtownię otwierać, albo sklep, jak się osiedle zaludni. Nie dziwię się, że budowlańcy byli w szoku. Takie piwnice robią wrażenie.

Ps. Co u rodzinki? Twoja Amelka chyba niedługo podepcze roczek? :p Pozdrów obie Kobiety Twojego życia :D .

Nitka

 

Cześć Nitko Ja również planowałem ogrzewanie na ekogroszek ponieważ nie mieliśmy do tej pory gazu ziemnego. Na nasze szczęście pobudował się niedaleko nas pewien Pan wysoko ustawiony i dzięki temu mamy położony 1m od działki gaz tylko dlatego że jemu z mediów tylko gazu brakowało :wink:

Wcześniej też myślałem o butli na propan ale po rozmowie z Gamirem ,który ma takie rozwiązanie dałem sobie na spokój, ceny to po prostu kosmos.

na Waszym miejscu pozostałbym przy ekogroszku + kominek. My w obecnej sytuacji jesteśmy zdecydowani na kondensacyjny piec gazowy + kominek (bez płaszcza) na ewentualne dogrzewanie z rozprowadzeniem ciepła po parterze.Piwnicę jak sama widzisz mamy dużą więc drzewo będzie gdzie składować:wink:

 

Dziękujemy za pozdrowienia :D :D :D

Moje Kobietki miewają się dobrze, Amelcia rzeczywiście niedługo skończy roczek, dokładnie ma 10 miesięcy i 9 dni. Jest z niej naprawdę ogromna pociecha. Rośnie szybko i zagląda już we wszystkie kąty :) Mamy nadzieję że przy Waszej następnej wizycie w Ostródzie znajdziecie również chwilę by spotkać się z nami :wink:

 

To jest aktualne zdjęcie naszej pociechy :D

http://img205.imageshack.us/img205/9094/0416575773zk4.jpg

 

 

Pozdrawiamy gorąco!!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ania, Tomek i Wojtuś - nam poszło na ławy 1,5t drutu 12 i 300kg "6". Z tego zostało 65szt 12 i wykorzystaliśmy to na strop. Dodatkowo dokupiliśmy do stropu i wieńca:

drut 12 - 150szt

drut 14 - 40szt

drut 6 - 40szt

drut 10 - 65szt

13m3 desek

400 stempli

30m3 betonu

Łącznie strop (o wysokości 11cm) i wieniec wyniósł nas 32 tyś.

 

RoboRob, widzę że nie jesteś posiadaczem tylko jednej Afrodyty. Twoja Amelka to prawdziwa boginii piękności.

 

Co do ogrzewania chodzi nam po głowie ogrzewanie na gaz z butli plus kominek z płaszczem. Na razie zbieramy opinie co jest za a co przeciw. Wiemy że gaz jest drogi, ale sumując obecny czynsz, który płacę za 60m mieszkanie wyjdzie na to samo (ok.5tyś rocznie).

RoboRob możesz uchylić rąbka tajemnicy jakie koszty ogrzewania ponosi Gamir?

 

Nitko, napisz (z doświadczenia) czy paląc groszkiem w kotłowni nie wydziela się nieprzyjemny zapach do pozostałej części domu?

 

Pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert ależ ta córcia Ci urosła i jaka ładniusia! Fajna pociecha Wam rośnie. Śliczna.

Niedawno moja była taka maleńka a już zaraz do komunii, kiedy to zleciało :roll: Czemu ten czas tak pędzi :-?

Jak będziemy w Waszych stronach, koniecznie musimy się spotkać. Moja córka jest doskonałą opiekunką takich maluszków, nie odstępowałaby Amelki ani na krok :p

 

Beata jak są zamknięte drzwi od kotłowni i garażu, to kompletnie żadne zapachy nie przedostają się do części mieszkalnej. Ogólnie, jeżeli się nie dymi w kotłowni (nieodpowiednio ustawiony piec itp. ) to jedynym znakiem, że dom jest ogrzewany piecem na ekogroszek, jest hałas wywoływany czasami przez większy kawałek węgla przedostający się przez ślimak na ruszt :wink:

 

Pozdrawiam Was cieplutko

Nitka[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie a dokładnie w Międzylesiu

Czesc Firek998,

widze ze jesteś w w-wskiego Międzylesia, a ja z Białołęki :)

ja mam juz w ręku projekt afrodyty i rysuję zmiany, ALE chciałbym zobaczyć ja na 'zywo' czy jest szansa podjechac na Twoją budowę i rzucic na nią okiem?

(jak wiesz widziec na zywo dom- latwiej cos rozplanowac)

dziekuje i pozdrawiam

KEMPES2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś zmienia kominek w salonie? myslimy nad przesunieciem go w poblizu slupka na srodku salonu. powiekszylismy lazienke kosztem pom gospodarczego. pom gosp powiekszylismy troszke kosztem wiatrolapu, oraz zrobilismy przejscie do garazu.... mniej wiecej tak to wyglada

 

http://img241.imageshack.us/img241/9427/34433204co6.th.pnghttp://img241.imageshack.us/images/thpix.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...