Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czy mozesz jeszcze zrobic fotki prowadnic jak wygladaja i jak sie drzwi wzgledem siebie przemieszczaja?

 

W moim przypadku lewa część jest przesuwana (prawa stała). Oprócz opcji przesuwki, można te drzwi też normalnie otworzyć.

 

TS147 suwanka faktycznie świetnie wygląda.

Doskonałe okno do obserwowania przyrody. Pięknie

Jakieś postępy na budowie?

Pozdrawiam

Nitka

 

Dzięki ;). No własnie fajny widok mamy na ogród/las i szkoda było tego nie wykorzystać. Myśleliśmy o ogrodzie zimowym na początku, ale ceny nas wyleczyły... ;).

 

Aktulanie lada dzień tynki i od razu wod-kan. Jak tylko położona zostanie podłogówka - wylewki.

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Aktulanie lada dzień tynki i od razu wod-kan. Jak tylko położona zostanie podłogówka - wylewki.

Adam coraz bliżej końca :p

Pewnie w wakacje zamieszkasz 8)

W takim pięknym miejscu masz dom, że szkoda byłoby nie skorzystać, z tego co oferuje natura w lecie :wink:

Trzymam kciuki za bezproblemowe prace wykończeniowe.

Pozdrawiam

Nitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy wszystkich forumowiczow...

my rowniez w tym roku ruszamy z zbudowa afrodyty. pozwolenia juz wszystkie sa i jak tylko sie ociepli wyruszamy z lopatami na budowe :p dzialke mamy dosc duza bo 15 arów myslimy ze ten projekt bedzie idealny do tak duzego obszaru.

Ceny materialow budowlanych tym bardziej zachecaja gdyz dostalismy wycene z hurtowni (fundamenty+sciany+strop) i powiem ze nie jest tak zle :D do tego znalezlismy taniego fachowca (12 tys za stan surowy). 1 etap prac w tym roku o ktorych pisze zamkna sie w granicach 50-60 tys. to jest wstepna wycena jak narazie pewnie cos sie zmieni jeszcze z czasem.

Bedziemy budowac systemem: poroth 25+ocieplenie wata+porot 12. Budowal ktos juz wczesneij w ten sposob ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malwinka&kubus podajesz koszty dla mnie niemozliwe :/ budowe bedzie wykonywala 1 osoba czy ekipa?

mnie sam fundament (tyle ze dodatkowo na lawach plyta fundamentowa) wyszla 85tys (robocizna 15tys) :/

a za murowanie scian, z nadprozami i tarasy ekipa chce 25tys (robocizna, sciany z porothermu 38)

za dach robocizna 30tys plus jeszcze koszt wykonania stropu (nie wiem jeszcze ile bedzie)

jak uwazacie czy te ceny sa normalne czy mocno przesadzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

dostalismy wycene z hurtowni (fundamenty+sciany+strop) i powiem ze nie jest tak zle :D do tego znalezlismy taniego fachowca (12 tys za stan surowy). 1 etap prac w tym roku o ktorych pisze zamkna sie w granicach 50-60 tys. to jest wstepna wycena jak narazie pewnie cos sie zmieni jeszcze z czasem.

Bedziemy budowac systemem: poroth 25+ocieplenie wata+porot 12. Budowal ktos juz wczesneij w ten sposob ?

 

 

Fundamenty + sciany + strop + robocizna za Afrodytę 50-60tys?! PLN czy CHF lub EUR? :wink:

 

Radzę zrobić realny budżet tego etapu, bo może Was spotkać niemiła niespodzianka.

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Widzę, że w nowym roku obrodziło w nowych forumowiczów, a ja jeszcze polepsze ten wynik:)

Bedę sie budował we Wrocławiu, mam wszystkie ppaiery i pozwolenia, własnie załatwiam nieszcęsny kredyt i zaczynam od kwietnia.

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak znajde chwilke czasu sprobuje napisac ogolny cennik jaki dostalem z hurtowni - wyliczyli tam wszystko ile potrzeba itd...

Nie ma co ukrywac budujemy sie w mniejszej miejscowosci gdzie ekipy biora duzo mniej niz w duzych miastach. Choc dzisiaj nasz murarz cos zaczal krecic i zmieniac cene ktora ustalilismy...

Materialy teraz tez sa duzo tamsze. Porothern rok temu jeszcze kosztowal 14 zl teraz 5 zl netto (niecale)...

Z ta cena chyba tez troszke przesadzilem :oops: - ogolny koszt stanu surowego

Moze ktos napisac ile potrzeba bloczkow na fundamenty? 12 czy 14.... zobacze czy zgadza sie z tym co zostalo mi wyliczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich bardzo serdecznie. Nie dawno z męzem zakupilismy działke, teraz czas na domek :-) Przegladalismy wiele projektow, jednak najwieksza uwagę przykuła Afrodyta. Podoba sie nam ona zarówno pod wzgledem wizualnym jak i funkcjonalnym. Jesli moglabym prosić o koszty budowy Afrodyty? Chcielibysmy postawic dom z pustaka. Czy ktos z budujacych mogłby mi podac w przyblizeniu ile materiału potrzebuje na caly dom? Z gory bardzo dziekuje. Moj e-mail to [email protected] Pozdrawiam Wszystkich Wielbicieli AFRODYTY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze!!!!

Czy ktoś z Was podnosił dach artemidy lub afrodyty o np.40 - 60cm???

Mój majster zachęca mnie do takigo posunięcia, dzięki temu mam uzyskać większą przestrzeń na poddaszu...

Obawiam się jednak, że mogę przez to popsuć ogólny wygląd domu.

Dziękuję za odpowiedzi i za zdjęcia!!!

[/i][/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze!!!!

Czy ktoś z Was podnosił dach artemidy lub afrodyty o np.40 - 60cm???

Mój majster zachęca mnie do takigo posunięcia, dzięki temu mam uzyskać większą przestrzeń na poddaszu...

Obawiam się jednak, że mogę przez to popsuć ogólny wygląd domu.

Dziękuję za odpowiedzi i za zdjęcia!!!

 

Nie wypowiem się odnośnie Afrodyty, ale odnośnie Artemidy zadam proste pytanie - Po co? Byles na poddaszu jakiejs Artemidy? Wydaje mi sie, ze to KONIECZNE przed taka decyzja. Poddasze jest naprawde duze - pytanie co w Twoim przypadku ma się tam zmieścić.

 

Mi też robotnicy radzili, żeby podniesc, bo... wszyscy podnosza o 1-2 pustaki. Tylko chyba nie wszyscy maja juz w oryginale poddasze o powierzchni podlogi okolo 200m2...

 

Na dzien dzisiejszy po zakonczeniu SSZ moje argumenty na 'nie':

- zeby dom nie stracil na urodzie bedziesz musial wydluzac krokwie i kombinowac z wiezba - normalnie dach lezy na murlacie bez scianki kolankowej. efekt tego bedzie taki, ze dachu nie bedziesz mial 400m2 a 450m2 ;)

- bedziesz musial kombinowac polozenie okien. Czesc z nich wchodzi w kosze juz w oryginale i wymusza polozenie na dosyc duzej wysokosci. Jak do tego dodasz scianke kolankowa, to mozesz zapomniec o wygladaniu przez okno

- zwiekszasz kubature domu, poddasze bedzie wyzsze i drozsze do ogrzania

- poddasze jest naprawde duze. U mnie bedą 2 pokoje po ponad 40m2 po podlodze, spory hall, lazienka i otwarty pokoj rekreacyjny.

 

Oczywiscie to moja SUBIEKTYWNA opinia! :).

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...