Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich, wiem że pewnie ten temat już był poruszany ale mam ogromną prośbę odnośnie ocieplenia domu. Jakie zastosowaliście materiały styropian/wełnę mineralną. Jakie są plusy minus styropianu/wełny.Czy macie jakieś namiary firm/hurtowni gdzie za przyzwoitą cenę można kupić w/w Jeżeli ktoś z Forumowiczów ma doświadczenie w tej sprawie i zechciałby się podzielić wiedzą będę wdzięczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze!!!!

Czy ktoś z Was podnosił dach artemidy lub afrodyty o np.40 - 60cm???

Mój majster zachęca mnie do takigo posunięcia, dzięki temu mam uzyskać większą przestrzeń na poddaszu...

Obawiam się jednak, że mogę przez to popsuć ogólny wygląd domu.

Dziękuję za odpowiedzi i za zdjęcia!!!

 

Nie wypowiem się odnośnie Afrodyty, ale odnośnie Artemidy zadam proste pytanie - Po co? Byles na poddaszu jakiejs Artemidy? Wydaje mi sie, ze to KONIECZNE przed taka decyzja. Poddasze jest naprawde duze - pytanie co w Twoim przypadku ma się tam zmieścić.

 

Mi też robotnicy radzili, żeby podniesc, bo... wszyscy podnosza o 1-2 pustaki. Tylko chyba nie wszyscy maja juz w oryginale poddasze o powierzchni podlogi okolo 200m2...

 

Na dzien dzisiejszy po zakonczeniu SSZ moje argumenty na 'nie':

- zeby dom nie stracil na urodzie bedziesz musial wydluzac krokwie i kombinowac z wiezba - normalnie dach lezy na murlacie bez scianki kolankowej. efekt tego bedzie taki, ze dachu nie bedziesz mial 400m2 a 450m2 ;)

- bedziesz musial kombinowac polozenie okien. Czesc z nich wchodzi w kosze juz w oryginale i wymusza polozenie na dosyc duzej wysokosci. Jak do tego dodasz scianke kolankowa, to mozesz zapomniec o wygladaniu przez okno

- zwiekszasz kubature domu, poddasze bedzie wyzsze i drozsze do ogrzania

- poddasze jest naprawde duze. U mnie bedą 2 pokoje po ponad 40m2 po podlodze, spory hall, lazienka i otwarty pokoj rekreacyjny.

 

Oczywiscie to moja SUBIEKTYWNA opinia! :).

 

Pzdr,

Adam

 

dziękuję za tą opinię!!!

Niestety nie widziałem artemidy na żywo...afrodytę tak...

Byłbym wdzięczny za wstawienie fot poddasza artemidy.

pozdrawiam[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższym czasie, nasz rodzina hihi, rodzina miłośników afrodyty/artemidy napradę rośnie w siłę, postepy u sporej grupy superowe, ja jestem na etapie kładzenia dachówki, postaram się wkleić kilka zdjęć, mam nadzieję, że mi się uda ta sztuka udahttp://img172.imageshack.us/img172/2093/budowa058ga8.jpg

 

ta fotka sprzed kilku miesiecy, pózniej dołączę nowsze

pozdrawiam z Pomorza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, w szczególnosci weteranów bo chcę się poradziać.

Na wiosnę ruszam z budową Afrodyty i nie wiem co zrobic z najmniej fajną ścianą w Afrodycie czy Artemidzie + ewentualnym klikierem wokół domu. :cry:

Mam prośbę do Was, czy możecie wrzucić fotki ( którejkolwiek bogini) ściany od strony okien łazienek? Ponieważ wiekszosc z Was zalączała zdjęcia głownie z tych fajnych stron, nie wiem zas jak mozna zagospodarowac tą dłuuuuugą ścianę (wczesniej pojawiały się rady, ze trzeba na to zwrocic uwage)

Reasumując, bede wdzieczny za zdjęcia z wykończonej tej jednej sciany i dajcie znać kto z Was zdecydował się na obłożenie elewacji od dołu klinkierem, no i jakie wrazenia :o

Pozdrowienia dla forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Drodzy Afrysiomaniacy, bardzo proszę o informację ile Was kosztowały materiały oraz robocizna za instalację elektryczną, kanalizacyjną, wodną oraz grzewczą. Jeśli jesteście w stanie to napiszcie jakie zastosowaliście rurki oraz piec. Ja planuję zainstalować rurki PP na zgrzew do wodnej, rurki PEX do grzewczej oraz piec na ekogroszek z obracanym ślimakiem + zasobnik.

 

 

 

Pozdrawiam,

Zbyszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wkleję tu przekrój przez projektowany dom parterowy z poddaszem nieużytkowym. Mam kilka wątpliwości co do założeń projektanta. Może to ja błądzę. Zaznaczam, że nie mam pojęcia o budownictwie. Moja wiedza "pochodzi" z Internetu i tego forum.

Oto kawałek przekroju:

http://img7.imageshack.us/img7/8695/przekrjdonetuuy3.jpg

 

Mam takie uwagi:

- parapet na wysokości 60 cm w pokoju dziecka (?),

- na zdjęciu nie ma przekroju przez strop (na rysunku u mnie jest tak: 24 cm strop teriva, 5 cm styropian fs 30, 5 cm wylewka),

- wieniec stropowy na nim cegła i znowu wieniec (?),

- ława na głębokości 120 cm.

 

Wiem, że parapet jest za nisko. Uważam, że 5 cm styropianu to żadne ocieplenie. Te dwa wieńce mnie dobijają. Nie wiem czy nie można zrobić jednego wyższego (pomijając tamtą cegłę). Nie ma murłaty, a miał zaprojektować z murłatą. Sądzę, że ława może być posadowiona płycej.

Czy ocieplenie stropu może "opierać" się o murłatę (drewno), czy to musi być cegła/beton?

 

Napiszcie proszę, jak Wy macie u siebie zrobione ocieplenie stropu. Napiszcie cokolwiek, bo mnie "trag szlafia" z tym ...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

stella_duda

Czy ktos z forumowiczów mogłby wkeic fotki łazienki i choc jednego z tych 2 mniejszych pokoi. Chodzi mi o przestrzen. Czy metraz tej łazienki i pokoju jest w zupełnosci wystarczajacy? Chciałabym sie zorientowac jak to wyglada wizualnie. Z gory dziekuje.

 

Zdjęcie jednego z pokoi wkleiłam na 16 stronie tego forum. Zdjęcie łazienki przy sypialni jest na 12 stronie.

U nas "duża" łazienka została powiększona z szer. 180 cm (wg projektu) do 260 cm kosztem sąsiadującego z nią pokoju.

Powstał w ten sposób mały pokój gościnny o wym. 2,83 m x 3,80 m.

Wymiary większego pokoju: 3,35 x 3,80 m. Wymiary łazienki przy sypialni: 1,78 x 2,54 m.

 

 

 

A-dam

Parapety mam na wysokości średnio 72 cm.

Strop mam drewniany, ocieplony wełną mineralną grubości 20 cm.

Fundamenty musieliśmy pogłębić na 180 cm - nakaz projektanta, który adaptował projekt, w związku z tym "poszło" ponad 50 m3 betonu.

I tu u każdego będzie różnie, ponieważ głębokość fundamentów zależy od gruntu, na którym ma być posadowiony dom.

Nie można samowolnie zmniejszać głębokości ław- to grozi katastrofą budowlaną! Konieczna jest konsultacja z projektantem!

W gotowym projekcie Afrodyty fundament jest zaprojektowany na 120 cm, więc radziłabym posłuchać projektanta i nie zmniejszać głębokości ław.

Wieniec mamy jeden, na nim 1x suporeks i murłata. Jak powinno być przy stropie lanym - pytaj tych forumowiczów co takowy zrobili, bo ja niestety nie pomogę :-?

 

Pozdrawiam i życzę dużo cierpliwości

Nitka_31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM wszystkich!!! :D

Poszukuję kogoś kto buduje bądź już wybudował Afrodytę na terenie podkarpacia lub województwa lubelskiego. Jeżeli można to też prosiłbym o przesłanie zestawienia materiałów potrzebnych do budowy i jakiś realny kosztorys. [email protected] Proszę o jakieś informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem nową osobą na tym forum. Mnie tak jak i Was urzekła Afrodyta. Mam zamiar kupić jej projekt ale mam taką małą prośbę. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś napisał ile go kosztowały poszczególne etapy pracy. Tzn fundamenty, ściany i dach. Byłbym również wdzięczny za zaznaczenie ile na każdych etapach kosztowała sama robocizna a ile sam materiał. Z góry dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy

właśnie z mężem kończymy adaptacje domy ktora wyniesie nas 5 tys. przerabiamy kąt dachu na 35 stopni oraz robimy schody i użytkowe poddasze które wyniesie 100 m dodatkowej przestrzeni ( na przyszłosc) Oczywyście musimy przerobić więźbę. Ale będzie na pewno super. Jak tylko zaczniemy budowę zaczniemy wklejac zdjecia zapewne od kwietnia... :)

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...