Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie do budujących Artemidę: ile ton drutu potrzeba na budowę?

Mi majster obliczył ponad 4tony...

dużo,całe szczęście,że ceny trochę spadły.

Pozdrawiam

 

U mnie wyszło 3,5t na sam strop. A przecież są jeszcze fundamenty, wieńce, słupy... ;).

 

A na budowie posadzki mam już pokryte papą termozgrzewalną i zrobione przekucia pod rekuperację/wentylację. Dzisiaj weszła ekipa tynkarska :).

 

http://img6.imageshack.us/img6/4482/20090220005dh9.jpg

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM TĄ SAMĄ PROŚBE CO MÓJ POPRZEDNIK :wink:

PROSZE WAS KOCHANI O WYKAZ MATERIAŁÓW , KTÓRE ZUŻYLIŚCIE DO BUDOWY AFRODYTY?????????? BĘDE BUDOWAŁ Z WIENEBERGERA GRUBOŚĆ PUSTAKA 25cm, DŁUGOŚĆ 38cm. ILE BLOCZKÓW BETONOWYCH NA FUNDAMENTY?????? ILE CERAMIKI NA ŚCIANY DZIAŁOWE?????????? ITP :wink: :wink:

OTO MOJA SKRZYNKA [email protected]

 

Z podziękowaniami SEBA WLKP :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zostawilem projekt w hurtowni matrialow budowlanych i na drugi dzien dostalem wycene (budujemy z porothermu 25):

- Porotherm 25 - 2040 sztuk * 5,46 = 11,138,40 zl

- Porotherm 11,5 - 600 sztuk * 6,10 = 3,660,00 zl

- Pręt 12 - 676,8 kg * 2,32 = 1,570,18 zl

- Pręt 6 - 259,2 * 2,57 = 666,14 zl

- Cement 25 kg * 200 sztuk = 1,830,00 zl (fundamenty bedziemy sami zalewac)

- Bloczki betonowe - 1,700-2000 sztuk * 2,7 (14-stki, dokladna liczba wyjdzie dopiero w praniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem na etapie kończenia walki z urzędami w sprawie pozwolenia na budowę. W moim urzędzie docepili się do braku nazwisk architektów w którymś miejscu w projekcie i że nie ma kubaruty brutto budynku. Czy ktoś z was miał problemy z projktem w urzędzie ????

 

Druga rzecz to czy ktoś z was ma jakiś swój kosztorys budowy Afrodytki, potrzebuje takiego do banku, za każdą info będe wdzięczna....

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam - mógłbyś określić jakie miałeś koszty za położenia instalacji elektrycznej i za 1 m2 tynkowania

 

Pozdrawiam

Łukasz

 

Gratulacje dachu! Widze, ze zostawiles po 3 okna tak jak w projekcie - szerokosc 78? Przesuwałes je - bo wedlug projektu wchodzily w kosze skrajne z nich?

 

Instalacja elektryczna około 16tys. (z rozprowadzeniem sieci inf.,anten, etc). 1m2 tynków gipsowych poleconej ekipy 24zł (mogłem mieć troszeczkę mniej ale nie chciałem ryzykować nieznanej ekipy).

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam - mógłbyś określić jakie miałeś koszty za położenia instalacji elektrycznej i za 1 m2 tynkowania

 

Pozdrawiam

Łukasz

 

Gratulacje dachu! Widze, ze zostawiles po 3 okna tak jak w projekcie - szerokosc 78? Przesuwałes je - bo wedlug projektu wchodzily w kosze skrajne z nich?

 

Instalacja elektryczna około 16tys. (z rozprowadzeniem sieci inf.,anten, etc). 1m2 tynków gipsowych poleconej ekipy 24zł (mogłem mieć troszeczkę mniej ale nie chciałem ryzykować nieznanej ekipy).

 

Pzdr,

Adam

 

Dzięki Adam,

okien nie przesuwałem tylko dwie krokwie dekarz z cieśla przesunęli (wycieli fragment i przesuneli), odnośnie tynków to mam podobną wycenę 25 zł/m2

 

Pozdrawiam,

 

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adam,

okien nie przesuwałem tylko dwie krokwie dekarz z cieśla przesunęli (wycieli fragment i przesuneli), odnośnie tynków to mam podobną wycenę 25 zł/m2

 

Pozdrawiam,

 

Łukasz

 

Rozumiem - ja zrobiłem z tej strony, z której zamieściłeś zdjęcie okna szersze niz w projekcie ale w grupach po 2. Dodałem za to okna od strony ogrodu (1+2).

 

U mnie tynki skończone wczoraj i mam wstępny metraż od wykonawcy - 680m2 dołu.... shit :o :wink:

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...