Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

Luiza &Adam z informacji otrzymanych swego czasu od Nitki wiem że na pddaszu jest około 55m2 bez podnoszenia dachu. Sami podniesiemy o 1 pustak i zostawiamy jedną duża przestrzeń, którą da się podzielić na 2 pokoje, łazienkę i garderobę. na 16 lub 17 stronie forum wkleiłam nasz rzut przyszłego poddasza - aczkolwiek do tej pory koncepcja padła i mamy nową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie!!

ja mam zamiar podnieść poddasze Artemidy o ok.40cm

i sądzę, że nie popsuję zbytnio wyglądu, choć pewne obawy zawsze będą...

(nie lubię poprawiać architektów!!). Majster doradzał mi podnieść strych nawet o 80cm, ale wg mnie to spora przesada, więc pozostałem przy swoich 40cm.

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

ja mam zamiar podnieść poddasze Artemidy o ok.40cm

i sądzę, że nie popsuję zbytnio wyglądu, choć pewne obawy zawsze będą...

(nie lubię poprawiać architektów!!). Majster doradzał mi podnieść strych nawet o 80cm, ale wg mnie to spora przesada, więc pozostałem przy swoich 40cm.

pozdrawiam serdecznie

 

Artemidy o 80cm? :o

 

Jestem ciekawy Waszych odczuc, jak juz wejdziedzie na to poddasze kiedy bedzie wiezba i pokrycie dachowe... ;). Podnosząc poddasze o 40cm, stworzycie nową ściankę kolankową (Artemida takowej nie ma - jedynie pozniej ogranicza sie wielkosc poddasza lekka zabudowa na wysokosci 80cm), ktora bedzie przesunieta az nad wieniec. Po podlodze gora powinna miec wtedy okolo 215m2. Niezle :) .

 

Pzdr!

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luiza & Adam wcześniej na forum była dyskusja na ten temat i podobno nawet samo biuro projektowe mówiło że nie popsuje to wyglądu całego domu. Poza tym widziałam Afrodytę z bliska i też mam wrażenie, że na nic to nie wpłynie. U nas wczoraj zaczęli murować fundamenty-pogoda sprzyja więc dom rośnie. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staropolskim obyczajem

dużo szynki życzę z jajem.

Niech zające i barany pospełniają Wasze plany,

niech to będzie czas uroczy

życzę miłej Wielkanocy!!!

 

Niech ten czas Wielkanocny

utrzyma nasze marzenia w mocy

by wszystkie życzenia

okazały się do spełnienia

i aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości

abyśmy przez życie kroczyli w ludzkiej godności.

 

Samych sukcesów zawodowych

I na budowach :p

I w życiu osobistym

życzy Nitka_31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolacja jest z papy i lepiku za zimno. Papa z jakaś z posypką więc może dlatego jest słabo widoczna. A budujemy pod Białymstokiem i tam jest 1,2 m strefy przemarzania, poza tym mamy działkę ze spadkiem i musieliśmy sie podnieść w stosunku do drogi. Na fundamentach będzie jeszcze 20 cm wieńca i mamy 1.20. W projekcie jest 1.0 m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o podpowiedź w sprawie ocieplenia!!!

Czy ocieplaliście styropianem sufit na tarasie i sufit przed wejściem do domu, a także komin na tarasie ?

 

Z góry bardzo dziękuję

Pozdrawiam

Beata z Kielc

 

Beata, w tych miejscach nie dawaliśmy styropianu.

 

U nas elewacja w toku. Część domu już zaciągnięta pierwszą warstwą kleju.

Bałagan przy tym niesamowity.

Wszędzie mnóstwo śmieci z docierania styropianu i pełno kurzu :evil:

Jak się mieszka to takie prace są bardzo uciążliwe a utrzymanie czystości w domu graniczy z cudem :-?

 

Pozdrawiam

Nitka_31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Dolaczam do waszego grona budowniczych i mam zamiar budowac Artemide ':D'.NA razie czekam na pozwolenie na budowe .

mam pytanie do TS147,bo Ty chyba masz aktualne wiadomosci co do kosztow.Ile potrzeba kasy na stan zerowy ,zamkniety z dachem i ten na ktorym teraz jestes-orientacyjnie oczywiscie ?Czy robiles piwnice ,ja mam zamiar zrobic jakies 60-70 m?.czy nie wydaje Ci sie za mala lazienka przy sypialni na dole ?jakie pomieszczenia planujesz na gorze?

czy ktos buduje artemide w malopolsce lub podkarpackim ,chcialbym zobaczyc w realu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Dolaczam do waszego grona budowniczych i mam zamiar budowac Artemide ':D'.NA razie czekam na pozwolenie na budowe .

mam pytanie do TS147,bo Ty chyba masz aktualne wiadomosci co do kosztow.Ile potrzeba kasy na stan zerowy ,zamkniety z dachem i ten na ktorym teraz jestes-orientacyjnie oczywiscie ?Czy robiles piwnice ,ja mam zamiar zrobic jakies 60-70 m?.czy nie wydaje Ci sie za mala lazienka przy sypialni na dole ?jakie pomieszczenia planujesz na gorze?

czy ktos buduje artemide w malopolsce lub podkarpackim ,chcialbym zobaczyc w realu ?

 

Witam - miło będzie oglądać postępy w budowie kolejnej Artemidy :).

 

Odpowiadając na Twoje pytania - no właśnie ja nie do konca mogę mieć aktualne wiadomości. SSZ budowałem jeszcze kiedy ceny byly na gorce. Dopiero teraz w tym roku korzystam mocno z tańszych ekip, materiałów, etc.

 

Dużo też zależy od zastosowanych materiałów - możesz mieć na dachu Robena a mozesz Creatona i różnica tylko w tym to już około 10-15tys. Ogólnie SSO szacuję na około 250-300tys, a z instalacjami, wylewkami, tynkami, etc na około 420-460.

 

Piwnicy nie robiłem. Łazienka przy sypialni wydawała mi się za mała i dlatego powiększyłem ją kosztem pokoju - teraz zmieści mi się tam wanna, przysznic, wc i bidet.

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...