Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

My będziemy wstawiać pompę ciepła. Nie mamy gazu (i prędko nie będzie), propan, olej, prąd wychodzi drogo, a z eko-groszkiem miałam do czynienia wcześniej i juz nigdy w życiu. Mamy kilku znajomych, w dodatku wykonawca to mój dobry kolega ze studiów, wszyscy mają i są zachwyceni. Pracuję w branży instalacyjnej i zrobiłam wywiad tu i tam - i decyzja jest na tak. Trochę drogo na początku, ale później płacisz średnio co miesiąc za prąd około 250-300 zł. Więc myślę że gra warta świeczki. Koszt pompy z montażem i odwiertami około 40 tys więc jak co roku oszczędzisz na innym opale z 5000-6000 to szybko się zwraca. A biorąc pod uwagę fakt że na inną kotłownię też musisz wydać z 15 tys to czas zwrotu jest krótki. Jeśli masz więcej pytań to chętnie odpowiem. Chodzimy z tym tematem od roku i troche wiedzy już posiadam - ale myślę że opinie innych użytkowników były bardzo pomocne.

 

Ja także się przymierzałem do pompy ciepła z racji dużej ilości podłogówki. U mnie jednak jest gaz ziemny i porównanie pompy ciepła z piecem kondensacyjnym nie wychodziło już tak super - dodatkowy koszt 25-30tys. a różnica w kosztach ogrzewania max 2000-3000 rocznie. Trzeba też pamiętać, że te dodatkowe 30tys. nie są za darmo - to koszt 1000-1500 rocznie. Gdybym jednak nie miał gazu, decyzja byłaby raczej na tak.

 

Aktualnie coraz powszechniejsze są pompy ciepła powietrze-powietrze. Ich cena jest coraz mniejsza, a jednostki coraz bardziej wydajne - ja pomyśle o czymś takim za kilka lat.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My będziemy wstawiać pompę ciepła. Nie mamy gazu (i prędko nie będzie), propan, olej, prąd wychodzi drogo, a z eko-groszkiem miałam do czynienia wcześniej i juz nigdy w życiu. Mamy kilku znajomych, w dodatku wykonawca to mój dobry kolega ze studiów, wszyscy mają i są zachwyceni. Pracuję w branży instalacyjnej i zrobiłam wywiad tu i tam - i decyzja jest na tak. Trochę drogo na początku, ale później płacisz średnio co miesiąc za prąd około 250-300 zł. Więc myślę że gra warta świeczki. Koszt pompy z montażem i odwiertami około 40 tys więc jak co roku oszczędzisz na innym opale z 5000-6000 to szybko się zwraca. A biorąc pod uwagę fakt że na inną kotłownię też musisz wydać z 15 tys to czas zwrotu jest krótki. Jeśli masz więcej pytań to chętnie odpowiem. Chodzimy z tym tematem od roku i troche wiedzy już posiadam - ale myślę że opinie innych użytkowników były bardzo pomocne.

 

 

Dzięki za szybką odpowiedż!!

różnie się ludziska wypowiadają na temat pomp,

jedni chwalą,drudzy uważają,że za drogo.Ja też nie doczekam się gazu,więc wybiorę zapewne pompę...

Jaka firma będzie Wam instalowała lub jakiej marki sprzęt wybraliście...i jaki rodzaj pompy???

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitka, ładna łazienka, choć kolorystycznie to zupełnie nie moja bajka :)

 

Witam,

Mam pytanie do Tych co mają za sobą już sezon grzewczy.

Nitka, Marcelka - możecie podsumować wartościowo i jakościowo okres grzania . Z tego co pisałyście to palicie ekogroszkiem. Ile Was wyniósł sezon.Czy w kotłowni bardzo się brudzi i czy "idzie" na dom zapach palenia. Jeszcze chciałam zapytać o wodę, czy macie termy elektryczne czy podgrzewacie wodę też ekogroszkiem - jakie obecnie ponosicie koszty?

Czesc.

U nie jest tak: piec 25 kW na ekogroszek, od połowy października do końca marca wyszło ok. 5 ton (trochę jeszcze nam zostało, ale mało) opału, kupowany za 720 zł/t. Jak piec chodzi to oczywiście grzeje też wodę w bojlerze, jak wyłączony to bojler ogrzewany prądem.

 

Ogólnie wyszło sporo opału, ale to podobno pierwszy sezon i zawsze jest więcej na wygrzanie budynku, zobaczymy.

 

Całą zimę chodziła podłogówka (ok. 500 m rur pex).

 

Teraz piec wyłączony bo znajduje się w innym budynku (25 m od domu). Podczas wybierania popiołu kurzy się strasznie, jak bym miała mieć taką kotłownię w domu to załamka, non stop ze ścierą, aby się nie nosiło i nie kurzyło.

 

Chociaż jak patrzę jak wyglądają kotłownie znajomych przy wizytach weekendowych to ludzie chyba pół życia spędzają w kotłowni, bo czysto tam, że można na podłodze leżeć :D

 

 

Odnośnie kaloryferów!!!

Nitka pisała że przy podłogowym ogrzewaniu w jadalni jest zbędny kaloryfer w wykuszu - cz nadal tak twierdzisz?

Wyczytałam jeszcze że masz kaloryfer pod oknem tarasowym - czy jest on w podłodze?

Beata z Kielc

 

Odnośnie grzejników to ja kiedyś pisałam, że jest zbędny :oops: :p

 

I twierdzę tak nadal, podłogówka u mnie z korytarza "wchodzi" łukiem do kuchni i w zupełności wystarcza. A i dodam, że ja mam 2 grzejniki w wykuszu.

 

Pod oknem tarasowym mam i grzejnik 120cm i na całej szerokości podłogówkę (na 60cm). Chodziło raz to, a raz to.

Grzejnik tam wg mnie być musi bo przy dużych mrozach podłogówka tam to za mało, chyba że podkręcisz podłogówkę i lubisz jak masz cały czas spocone stopy bo płytki mają po 30 stopni.

 

U mnie podłogówka była ustawiona w mrozy na 25 stopni, w "lżejsze" dni ok. 20-22 stopni na podłodze.

 

Ogólnie z kosztów eksploatacyjnych, w porównaniu z blokowiskiem, to w zimie zużywaliśmy od cholery prądu :( :( :( ostatni rachunek 750 zł (ok. 1200 kW).

 

Choć rekompensuje się to kosztem wody, 1,55 zł za metr sześć. :D od początku budowy 93 metry. 150 zł :p

A w blokach metr podgrzanej wody 29 zł :D a zimnej 7 zł.

 

No i w blokach ogrzewanie też nasz sporo kosztowało, nie dość że przedpłaty w czynszu to zawsze co roku niedopłata 800-1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcelka

jak przygotowania do komunii?

Zaczęłaś już sprzątanko? Ja umyłam już aż 3 okna :oops:

Mam jeszcze niecałe 2 tygodnie na porządki, mam nadzieję, że nie padnę :D

Pozdrawiam

Nitka

 

Ja mam 4 dni :)

 

i jeszcze nie zaczęłam :oops: :oops: :oops:

 

Tzn. na zewnątrz już z grubsza ogarnięte, krzewy zasadzone, płot zrobiony, kostka brukowa zrobiona, taras zrobiony, nawet trawa zaczęła rosnąć :D

Ale wewnętrz...

Damy radę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow :o

to Ty zdolna jesteś :p

Masz może jakieś zdjątka Waszych wyczynów na zewnątrz?

U nas niestety nie daliśmy rady zrobić porządków na zewnątrz.

Elewacja: siatka zatarta klejem, piasek jak był tak jest na podjeździe, na tarasach beton.

Skupiliśmy się na porządkach wewnątrz - mniejszy wydatek i bliżej koniec widać :D

Ps. Dziękuję za miłą opinię o łazience :wink:

Czekam na zdjęcia, plissss

Nitka_31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę was o podanie kwoty jaką macie za położenie izolacji na posadzkę plus materiał, mój wykonawca przedstawił mi następującą kalkulację "położenie izolacji z foli 2 razy styropian 8cm posadzka zbrojona siatką 3 mm = 196.0 m2 x 90 PLN.- wydaję mi się to ogromną kwotą - prosiłbym o komentarz jakie macie doświadczenia w tym temacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę was o podanie kwoty jaką macie za położenie izolacji na posadzkę plus materiał, mój wykonawca przedstawił mi następującą kalkulację "położenie izolacji z foli 2 razy styropian 8cm posadzka zbrojona siatką 3 mm = 196.0 m2 x 90 PLN.- wydaję mi się to ogromną kwotą - prosiłbym o komentarz jakie macie doświadczenia w tym temacie

 

U mnie wyglądało to tak:

- robocizna za położenie papy termozgrzewalnej 6zł/1m2, materiał okolo 4-5zł/1m2

- robocizna za wylewki,rozlozenie styropianu, folii na styropian, etc - 14zł/1m2

- styropian na 330m2 około 4 tys., piasek około 1,5tys, inne (cement, etc) około 3tys.

 

 

 

Dzisiaj przyjechały do mnie bramy :):

 

http://img33.imageshack.us/img33/4609/20090521015male.jpg http://img33.imageshack.us/img33/2265/20090521018mm.jpg

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy ponownie...

W koncu pierwszy etap prac zakonczony :) fundamenty ocieplone za tydzien ruszamy z murami... w tym roku uda sie nam zamknac w kwocie 60 tys (fundamenty+mury-porotherm 25+wieniec). sprobuje w najblizszym czasie strzelic kilka fotek...

Pozdrawiamy

 

p.s. chcielibysmy umiescic gdzies indziej druga lazienke (ta kolo sypialni) tzn zrobic z niej male wc... ma ktos jakeis pomysly jak mozna przerobic pokoje zeby to udalo sie zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników tego pięknego domku, wraz z mężem dołączamy do waszego grona. Od dłuższego czasu zaglądam na to forum i podglądam wasze postępy, naprawdę jestem pod wrażeniem i cieszę się razem z wami jak rosną wasze Afrodytki/Artemidki. My zakochaliśmy się w Afrodycie rok temu, długo szukaliśmy projektu, który odpowiadałby nam obojgu, i tak natrafiliśmy na Afrodytę.Widząc wasze zdjęcia jeszcze bardziej utwierdziliśmy się w przekonaniu że jest idealna. Za kilka tyg. zamierzamy kupić projekt i rozpocząć całą biurokratyczną walkę o pozwolenie na budowę i ruszyć z budową wiosną przyszłego roku.

Na razie składamy centa do centa, a wydrukowane zdjęcie projektu pomaga nam przetrwać każdy dzień na obczyźnie, przypominając nam o naszym marzeniu.

Zanim jednak otrzymamy projekt, mam pytanie do osób, które zdecydowały się na budowę betonem komórkowym ściana jednowarstwowa (tak jak jest w opisie projektu) ile potrzeba bloczków, i czy stosowaliście bloczki 36' czy 42' na ściany zewnętrzne i ile na ściany wewnętrzne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...