Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

Słupy są najpierw murowane z jednej warstwy zwykłej cegły pełnej(chcemy mieć słupy w kolorze elewacji).W ten sposób w srodku powstaje "dziura",która na koniec zalewana jest betonem.

dobry pomysł, a co to za cegła jest, jakis konkretny rodzaj czy taka zwykła do murowania? Bo nam bardzo podoba się kolorystyka oryginalna jak w projekcie i widzę że ta cegła bardzo jest podobna

kulca przepraszam myślałam że tyś babeczka. :oops:

nie ma problema 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czy ktoś może mi podpowiedzieć jak zrobić z dachem. Co lepiej zrobić pokryć deskami i papą czy folią. Jakie są za i przeciw.

I jeszcze jedno jakiej wysokości zostawialiście otwór na bramę w Afrodycie bo wysokość 210 cm zgodnie z projektem to na nasze oko troche za mało ????

 

Bede wdzięczna za jakąś podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może mi podpowiedzieć jak zrobić z dachem. Co lepiej zrobić pokryć deskami i papą czy folią. Jakie są za i przeciw.

I jeszcze jedno jakiej wysokości zostawialiście otwór na bramę w Afrodycie bo wysokość 210 cm zgodnie z projektem to na nasze oko troche za mało ????

 

Bede wdzięczna za jakąś podpowiedź

co do dachu ja daje folie, nie deskuje,

a otwor na brame u mnie poszerzylem do 5m (projekt ma 4,5m) i podnioslem o pustak (20cm) wzgledem projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te słupy jak macie zrobione? Wylany z betonu i obłożony cegłą? Jaka to cegła? Jakbyście mogli fotki w większej rozdzielczości wstawiać było by super (tak 1024x786)

Słupy są najpierw murowane z jednej warstwy zwykłej cegły pełnej(chcemy mieć słupy w kolorze elewacji).W ten sposób w srodku powstaje "dziura",która na koniec zalewana jest betonem.

 

OLA.U , a co to znaczy że chcesz aby słupy były w kolorze elewacji ? Czy chcesz otynkować dom na kolor "ceglany"? a jak rozwiążesz kwestię klinieru wokół domu - klinkier, płytka, a może cos innego?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!!

u mnie tylko skromny stan zero Artemidy...

mam nadzieję,że uda mi się wstawić fotkę...

Mam pytanie,czy ktoś z Was ma zamiar robić elewację z cegły klinkierowej ręcznie formowanej? co o tym myślicie?

pozdrawiam

 

Gratulacje!

 

Jeśli chodzi o cegłę ręcznie formowaną to mam taką na kominach, a na części elewacji będzie podobna płytka (z 1 cegły dwie płytki). Moje wnioski:

+ wygląda moim zdaniem ciekawiej od zwykłej

- układanie bardziej męczące dla ekipy (jak już wiedzą co będzie, chcą trochę więcej $ ;))

- trzeba przebierać czasami cegły, bo potrafią się różnić barwą/etc

- trochę ciężej je uszczelnić

- cena

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie były u Ciebie koszty wykonanie instalacji ogrzewania ciepłym powietrzem z kominka - robocizna plus materiał i ile wyszło metrów rury izolowanej (największy koszt)

 

Pozdrawiam

 

To co widać u mnie na zdjęciach to nie rosprowadzenie kominka, a wentylacja mechaniczna z rekuperacją :wink: . Wtedy zresztą rozprowadzenie ciepła z kominka jest w pewnym sensie gratis ;).

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie były u Ciebie koszty wykonanie instalacji ogrzewania ciepłym powietrzem z kominka - robocizna plus materiał i ile wyszło metrów rury izolowanej (największy koszt)

 

Pozdrawiam

 

To co widać u mnie na zdjęciach to nie rosprowadzenie kominka, a wentylacja mechaniczna z rekuperacją :wink: . Wtedy zresztą rozprowadzenie ciepła z kominka jest w pewnym sensie gratis ;).

 

Pzdr,

Adam

 

Ok. W takim razie jeśli się orientujesz jaki jest koszt rury izolwanej

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. W takim razie jeśli się orientujesz jaki jest koszt rury izolwanej

 

Pozdrawiam

 

Niestety nie wiem - wszystkie rury od reku wraz z montażem i przepustami to kwota około 10tys. w moim przypadku. Ale rur jest naprawdę dużo i ciągnięte sa inaczej niż gdyby było to rozprowadzenie z kominka.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...