Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kulca każdy etap budowy cieszy niesamowice, więc nic się nie przejmuj, przed Tobą same super chwile ;)

 

Podciąg w garażu oraz nad oknem tarasowym jest ocieplony styropianem 3 cm, który jest schowany równo ze ścianą. Cały dom chcę ocieplić, gdzieś za dwa lata więc to ocieplenie jest tylko tymczasowe. Sytropian przy wejściu jest zastosowany tak jak w projekcie i jest tylko po to, aby podciąg nie był zbyt masywny, zaś belka zachowała odpoweiednie proporcje do słupów,

 

 

pozdrawiam,

 

Zbyszek,

 

PS

Twoja Afryśka też jest super ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podbitka jest z blachy ocynk panelopodobna. Podbitkę jest gotowa bo ekipa która stawiała domek była zgodzona za pokrycie dachu wraz z podbitką a spieszyło im się bardzo. W niczym to nie koliduje bo dali warstwę styropianu pod podbitkę takiej samej grubości co idzie na cały dom czyli 12-stka. Pozdrawiam Piotrek :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was krył dach dachówką bitumiczną? jak oceniacie ten materiał i jakie u Was sa ceny jeśli sie orientujecie?

Będe krył dach gontem gaf timberlie prestique hd kolor Hickory wycenili mi go na ok 16 tys ma 30 letnią gwarancje

http://img380.imageshack.us/img380/5655/timbhdhickorylg.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbigo1

jakie masz wymiary okien tarasowych? widze że masz 3 okna ale czy one są szersze tak aby zapełnić przestrzeń czterech tak jajk jest w projekcie czy po prostu z jednego zrezynowałeś?

 

BeataKM

Otwór okienny jest taki sam jak w projekcie, okno tarasowe jest więc podzielone na trzy równe części po 120 cm

 

pozdrawiam,

 

Zbyszek,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest według projektu(brama garażowa h-210)czyli zamałe być nie może.Teraz otwór ma ok.230,ponieważ dojdzie jeszcze ok.20cm. posadzki.Powiększone są tylko otwory okienne o 20cm.,po to żeby zmieściły się skrzynki na rolety.

 

Robiąc posadzki zrób je już pod konkretny rozmiar/model bramy - kupując standardowy rozmiar będzie taniej ;).

 

Ja w garazu mam poziom delikatnie niższy niż w pozostałej części domu (już nie pamiętam ile, ale coś około 3-4cm).

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img221.imageshack.us/img221/4153/budowa005mnu.jpg

tak patrze, nie za małe jest to nadproże nad bramą garażową?

Wszystko jest według projektu(brama garażowa h-210)czyli zamałe być nie może.Teraz otwór ma ok.230,ponieważ dojdzie jeszcze ok.20cm. posadzki.Powiększone są tylko otwory okienne o 20cm.,po to żeby zmieściły się skrzynki na rolety.

qrde sorki ale poczepiam sie dalej, (na poczatku budowy mialem do bani fachowca i jestem uczulony na bledy), w projekcie podciag P6 (nad brama garazowa) ma wysokosc 65cm, a ze zdjec widac ze ma 25 (wysokosc pustaka),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,że nikt Ci nie wytłumaczył,że te 65cm.to ma być w sumie(od końca bramy garażowej do stropu).Nie musi to byc jednolite.Zresztą popatrz też na inne budowy,wszyscy tak mają.Pozatym ja mam sprawdzoną,polecaną ekipę i dobrego kierownika budowy ,który wszystko sprawdza,dlatego nie muszę martwic się takimi głupotami.

dzisiaj mi już wytłumaczyli, zwracam honor, tyle że ma być więcej stali

kolejny etap prac:

http://phonex.pl/forum/afrodyta.jpg

http://phonex.pl/forum/afrodyta1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będe krył dach gontem gaf timberlie prestique hd kolor Hickory wycenili mi go na ok 16 tys ma 30 letnią gwarancje

hmm, warto? za ceramikę zapłaciłbyś 23tys, ładniejsza i trwalsza, bo drewna czy tu czy tu podobnie wyjdzie

kwestia gustu , dzisiejsze gonty to nie to samo co te z lat 90-tych i podrafią się wyróżnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...