Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Was ponownie, piękne domki rosną :p :p :p

My już jesteśmy dumnymi posiadaczami projektu AFRODYTA, a także już rozpoczęłam batalię urzędniczą, czyli złożyłam wniosek o warunki zagospodarowania przestrzennego i zaczynamy resztę formalności, geodetę i adaptację. Udało się nawet zamówić majstra na lipiec 2010, za tydzień dowiem się na ile nas podliczy i ma nam polecić jakiegoś dobrego cieśle. Myślę że do następnego lipca uda się zgromadzić wszelkie papiery.

Postanowione budujemy się :D

Dziesięć lat, ale się pobudujemy!!!!!

 

Ostatnio jak byłam na naszej działeczce powbijaliśmy patyczki w przypuszczalnym miejscu gdzie ma wyrosnąć "domeczek", no powiem tylko, że zdziwiłam się tym"maleńkim rozmiarem" :roll:

A moi rodzice i brat zapytali tylko czy to dom czy hotel? (Ale pewnie wielu z was miało to samo jak czytałam we wcześniejszych postach) Nie potrafią zrozumieć, że w dobie gdzie każdy buduje z użytkowym poddaszem, my uparliśmy się na parterowy bez schodów i skośnych ścian na górze ograniczających powierzchnię i grożących urazami głowy :lol:

 

Pozdrawiam was gorąco i kibicuję każdej budowie z osobna!

Anka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba przy takiej ilości betonu taniej jest zrobić strop lany - monolit nie porysuje się po latach, a u nas wyszło 38 m3 betonu B20 i ze 3 t stali więc razem około 14 tys. Ta ilość uwzględnia wylanie słupów i podciągów nad tarasami. To chyba nie jest zawrotny koszt. Okna nas kosztowały 19 400 - Firmy Bertrand (obustronny kolor-orzech, profil 6 komorowy, 3 szybowe, szprosy w suwance i drzwiach balkonowych w sypianli, koszt z montażem, podobno górna półka wśród okien). Brama garażowa Interflex 5300 z automatyką i montażem. Mają być zamontowane do 7 sierpnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budowniczych. Od czwartku jestem szczęśliwym posiadaczem uprawomocnionego pozwolenia na budowę. Jestem po rozmowie z właścicielem niedużej ekipy budowlanej. Facet jest bardzo dokładny, proste ściany, nadproża nie wychodzą po za obrys ścian, ogólny porządek na budowie / oglądałem jego dzieło, rozmawiałem z inwestorem/. Fundamenty z tarasami, ściany z porothermu, strop drewniany i więźba przygotowana dla dekarza- za całość 50000 złotych, to chyba nie jest szaleńcza cena? Prawdę mówiąc spodziewałem się takich pieniędzy. Jesteśmy wstępnie umówieni na rozpoczęcie około 15 września, z zakończeniem na koniec października tak aby dekarz przed sniegami mógł położyć dachówkę. To super uczucie tworzyć coś od zera, strasznie mnie to nakręcaa. Ale żeby zachować równowagę umysłu wciąż jestem głupi gdzie umiejscowić schody? Na szkicu niestety tego nie widzę! Czy ktoś z Was może podesłać jakąś fotkę ? Jeśli ktoś ma u siebie w afrodycie schody umiejscowione w okolicach wiatrołapu lub pomieszczenia gospodarczego to czy mógłbym zobaczyć live? Mieszkam w Warszawie, dwieście kilometrów bez problemu mogę dojechać. W sobotę będę u rodziny pod Kielcami. Proszę o wiadomość na PW: :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasciwie juz wszystko wiem jedyne tylko co mnie zastanawia to grubosc wylewki bo ogolnie slyszalem ze robi sie tak z 3 cm.... mam tez zamiar podniesc scianke kolankowa o 1 pustak...

 

Tylko o której wylewce teraz mowimy? Zalanie stropu to jedno, a zrobienie później na nim wylewki docelowej to drugie ;).

 

Roznice w ilosci m3 betonu na strop biora sie glownie z tego, ze w Artemidzie sa BARDZO duze czesci monolityczne (np. w samym garażu poszło na to 9m3 betonu) pod słupami poddasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...