Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Świetnie wyszła karpiówka na Artemidzie! Czy w związku z tym zmienialiście coś w projekcie?

Niech ktoś jeszcze pochwali się wykończeniem wnętrza, szczególnie jak komponuje się kominek w salonie no i kuchnia!

Ja na razie nie mam czym się pochwalić bo dopiero na poddaszu kładziemy regipsy a na dole jeszcze gipsują i gładzą ściany.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna Artemida!!

Też będę kładł karpiówkę...

Mam pytanie: ile kosztowała Ciebie robocizna za dach do tego etapu i jak długo go stawiano??

Pozdrawiam

 

Robocizna 26500 dachówka rupp ceramika (nie polecam) słaba kalibracja i niestety niektóre dachówki mimo poprawek delikatnie odstają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wyszła karpiówka na Artemidzie! Czy w związku z tym zmienialiście coś w projekcie?

Niech ktoś jeszcze pochwali się wykończeniem wnętrza, szczególnie jak komponuje się kominek w salonie no i kuchnia!

Ja na razie nie mam czym się pochwalić bo dopiero na poddaszu kładziemy regipsy a na dole jeszcze gipsują i gładzą ściany.

Pozdrawiam wszystkich

 

W projekcie dachu były drobne zmiany, ponieważ wszyscy architekci mają problemy z więźbą i cieśla powinien mieć głowę na karku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy może ktoś się ustosunkować do ofert jakie dostałem na materiały dachowe?

Dachówka Creaton Premion Glazurowana wraz z szczytowymi, wentylacyjnymi,trójnikami gąsiorami itd- między 21800 a 22334, folia /Tyvek Pro/, uszczelki, zszywki, blacha obróbkowa, wkręty grzebienie okapowe 5615 do 7116 i orynnowanie Galeco 3228, Bryza 1588. Wszystkie ceny z 7 procentowym VAT. Robocizna od więźby dachowej między 17000 a 19800 netto. Jak czytam że na Śląsku chcą za prace dekarskie 35000 to chyba na Mazowszu coś się zaczęło zmianiać.

Prace murarskie- fundamenty, tarasy, mury z porothermu, kominy i więźba 50000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakończyłeś pewien etap, GRATULUJE, ale teraz przed tobą najbardziej kosztogenna część budowy. Mnie dobiły psychicznie koszty po stanie surowym

wiem, i to mnie trochę przeraża, jedyne pocieszenie że większość będę robił sam z tatą i teściem, więc chociaż koszta robocizny się zaoszczędzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Firek 998,

Ruszam z budową dopiero 14 września. Przed Radziejowicami , 20 kilometrów za Jankami przy trasie katowickiej. Widzę że masz podobne ciśnienie na zobaczenie budowy live. Ja widziałem domek vera padi / Piotr wielkie dzięki za możliwość zobaczenia Afrodytki/. Trochę zmieniam łazienkę i garderobę przy sypialni, zamurowuję okno w salonie, wydłuzam okna w wykuszu i przesunę ściankę w wiatrołapie na komin aby zrobić schody na górę. Dekorator za naniesienie tych zmian i wyliczenie schodów zaśpiewał(a) ponad osiem tysięcy!.

Sorki ale to trochę dużo! :o

Sami to wyrysujemy, mam kumatego murarza więc coś pomoże. A schody firma zbuduję odpowiednie tam gdzie przygotujemy miejsce. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, witam ponownie wszystkich "Bobów budowniczych". Lada moment otrzymamy warunki zabudowy, reszta dokumentów do pozwolenia, się przygotowuje. Jesteśmy po wstępnych rozmowach z majstrami,

- za fundamenty i mury 30 tys.( bez tarasów- będziemy robić później)

- cieśla za więźbę 25 zł/m2 dachu, za strop ok 10zł/m2 ,

- dekarz 50zł/m2- dachówka, 28zł/m2 gont

Co myślicie o tych kwotach?

I jeszcze jedno pytanie czy buduje ktoś Afrodytę z gontami na dachu? My się zastanawiamy, pospolita opinia brzmi że gont wychodzi taniej, dekarz nastraszył nas że w rzeczywistości z płytą OSB i papą wychodzi drożej, rzecz jasna on mniej zarobi na gontach, więcej na dachówce, więc jego opinia wydaje mi się bardzo subiektywna i nastawiona na grubość jego portfela , no mnie to raczej interesuje mój portfel.

Jeśli już zdecydujemy się na dachówkę to ceramiczną, znaleźliśmy fajną Robena rustykalną cieniowaną, jednak boimy się że koszty dachówki też nie będą małe.

:roll: :roll: :roll:

Pozdrawiam Anka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, witam ponownie wszystkich "Bobów budowniczych". Lada moment otrzymamy warunki zabudowy, reszta dokumentów do pozwolenia, się przygotowuje. Jesteśmy po wstępnych rozmowach z majstrami,

- za fundamenty i mury 30 tys.( bez tarasów- będziemy robić później)

- cieśla za więźbę 25 zł/m2 dachu, za strop ok 10zł/m2 ,

- dekarz 50zł/m2- dachówka, 28zł/m2 gont

Co myślicie o tych kwotach?

I jeszcze jedno pytanie czy buduje ktoś Afrodytę z gontami na dachu? My się zastanawiamy, pospolita opinia brzmi że gont wychodzi taniej, dekarz nastraszył nas że w rzeczywistości z płytą OSB i papą wychodzi drożej, rzecz jasna on mniej zarobi na gontach, więcej na dachówce, więc jego opinia wydaje mi się bardzo subiektywna i nastawiona na grubość jego portfela , no mnie to raczej interesuje mój portfel.

Jeśli już zdecydujemy się na dachówkę to ceramiczną, znaleźliśmy fajną Robena rustykalną cieniowaną, jednak boimy się że koszty dachówki też nie będą małe.

:roll: :roll: :roll:

Pozdrawiam Anka

 

słuchaj, dobry gont kosztuje 25-28 zl/m2, do tego OSB jakieś 20 zl/m2, i więźba która musi być

a dachówka ceramiczna Robena kosztuje obecnie 30zl/m2, plus te przesadzone cenowo gąsiory, trójniki podejrzewam ze cenowo wyjdzie za materiał podobnie

a ceramikę masz na 100 lat, nie nagrzewa się tak poddasze jak przy goncie, ja przy obecnych cenach ceramiki nawet bym się nie zastanawiał na Twoim miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

my też, pod urokiem Afrodyty zaczęliśmy w tym roku budowę. Mamy już fundamenty i mury, szykujemy się teraz pod strop z terivy. A budujemy z pustaka styropianowego. Interesuje nas bardzo porównanie kosztów - możecie podać ile Was wyniosła robocizna za fundamenty i mury - zewnętrzne i wewnętrzne. Nas za te prace wraz ze słupami i fundamentami pod murki oporowe wyceniono na 24000 netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje mi sie ze pytanie na temat kosztow nie ma kompletnie sensu....

wszystko zalezy kto co i jak planuje.... jak i gdzie sie buduje... sklada sie na to b duzo czynnikow... 3 * wiecej zaplaci osoba ktora sie buduje pod warszawa od osoby ktora buduje sie w mniejszej miejscowosci...

ja moge powiedziec z swojej pespektywy ale czy to ma sens skoro ja kupowalem materialy zima (najnizsze ceny).

Ewentualnie co to moze zawsze pomoc ilosc materialu zuzytego itd bo ja np zamawiajac strop porownujac ceny w 2 hurtowniach widzialem roznice rzedu 4 tys zlotych :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...