Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oczywiście tak byłam zajęta fotografowaniem naszej elektryki że na śmierć zapomniałam zmierzyć próg w drzwiach balkonowych - jutro wchodzi tynkarz. Przechodząc przez drzwi myślę że ma standardową wysokość - tak jak obecnie mam w bloku.

tu go widać troszkę:

http://img256.imageshack.us/img256/9053/dscn3419.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie czy trzy strony wcześniej wkleiłam nasze propzycje - my też robiliśmy lany strop.

 

A tak poza tym czy ktoś wie jak zmienić nick na formum bo obecny jest już nieaktualny - rodzina nam się powiększy i na wiosnę do Afrodyty wprowadzamy się we czwórkę.

 

 

Robiliscie strop z terivy ?? jak tak to z jakiej ? na poczatku miala byc ter I ale okazalo sie ze niby nie mozna wiec bedzie trzeba klasc II co za tym idzie wieksze koszty :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malwinka&kubus

 

czy ktos podnosil scianke kolankowa w afrodycie ? chcemy adaptowac poddasze i chcielibysmy zobaczyc jak to wyglada...

 

My podnosiliśmy Afrodytę ścianką kolankową o 30 cm - 2.80 wysokość pomieszczeń + lany strop 15 cm + ścianka kolankowa 30 cm. Wygląda normalnie. Teraz robią więźbę, jak skończą ocenimy ile jest miejsca na poddaszu bo też chcemy tam zrobić pokoje. W przyszłym tygodniu wkleimy zdjęcia.

 

Ania, Tomek i Wojtuś , ile zyskaliście miejsca na poddaszu , rozumie że nie zmienialiście nic w konstrukcji więźby.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malwinka&kubus strop robiliśmy cały lany monolityczny. Nasz Wykonawca przeliczył nam cały strop i zaprojektował zbrojenie, tak aby mozna było zrobić schody na poddasze tam gdzie mamy czyli wzdłuż ściany nośnej między salonem od strony korytarza. Poszło około 36 m3 betonu a stali nie weim dokładnie ale coś koło 2 ton 6 i 12 w sumie. Materiał kosztował kolo 13 tys a robocizna była ujęta w całość budowy. Mając monolit mamy pewność że nie będzie pękał a koszt podobny może nawet taniej niż teriva.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malwinka&kubus strop robiliśmy cały lany monolityczny. Nasz Wykonawca przeliczył nam cały strop i zaprojektował zbrojenie, tak aby mozna było zrobić schody na poddasze tam gdzie mamy czyli wzdłuż ściany nośnej między salonem od strony korytarza. Poszło około 36 m3 betonu a stali nie weim dokładnie ale coś koło 2 ton 6 i 12 w sumie. Materiał kosztował kolo 13 tys a robocizna była ujęta w całość budowy. Mając monolit mamy pewność że nie będzie pękał a koszt podobny może nawet taniej niż teriva.

 

Cześć,

 

Dziękuje za odpowiedz. Ja też zdecyduje się na strop lany, i schody jak ARTEMIDA. Ale dobre domy za tą zmianę chcą 3000-3500zł plus projekt tak więc zrobię to u mojego architekta.

 

Interesuje mnie ile zyskujecie miejsca na poddaszu , chyba nie jest to 70mkw jak w ARTEMIDA.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakaldo trudno nam ocenić o ile jest więcej miejsca, nie mam jeszcze ścianek kolankowych tych z G-K (będą miały 1 metr). Ogólnie rzecz biorąc miejsca na poddaszu jest od h...usteczki. Wychodzą nam 2 duże sypialnie po około 17 m ( na oko), korytarz, taka skrytka-garderoba (nad sypialnią na dole) na skarby którychżal się pozbyć, po przeciwnej stronie (nad kotłownią) robimy pralnię (wymiar około 5x2,5m). Nad garażem zrobiliśmy też graciarnię z wejęciem z garażu (schody strychowe), ale jak ktoś potrzebuje przestrzeni to wychodzi kolejny piękny duży (pewnie ze 30m) pokój.

Więźby nie przerabialiśmy na etapie "cieśli", ale teraz okazuje się że trzeba troszkę przerobić ją w kilku miejscach, a dokładnie tam gdzie planujemy zrobić drzwi do pomieszczeń. Robimy to sami-wystarczy podnieść w górę poprzeczne belki i je podeprzeć w innym miejscu. Będę w weekend na budowie to robię zdjęcia tego co trzeba przerobić, bo trudno to opisać. Na etapie "cieśli" trzeba mu wspomnieć o tych przeróbkach - my nie byliśmy na sam koniec i było po ptakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakaldo podaj mi maila do siebie to wyślę te zdjęcia aby nie zaśmiecać naszego forum. I postaram sie zmierzyć powierzchnię poddasza po wykończeniu.

A tak poza tym to zapraszamy do Białegostoku będąc w okolicy - chociaż to prawie koniec świata :D

Niedaleko nas Afrodytę budowała dziewczyna i będąc u niej od razu zdecydowaliśmy się na adaptację poddasza i powiększenie łazienki ( straszine mała w projekcie) - w końcu łazienka wylądowała w całkiem innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakaldo podaj mi maila do siebie to wyślę te zdjęcia aby nie zaśmiecać naszego forum. I postaram sie zmierzyć powierzchnię poddasza po wykończeniu.

A tak poza tym to zapraszamy do Białegostoku będąc w okolicy - chociaż to prawie koniec świata :D

Niedaleko nas Afrodytę budowała dziewczyna i będąc u niej od razu zdecydowaliśmy się na adaptację poddasza i powiększenie łazienki ( straszine mała w projekcie) - w końcu łazienka wylądowała w całkiem innym miejscu.

 

Super :D [email protected]

 

W Białymstoku bywam i wybieram się tam w niedalekiej przyszłości , a konkretnie Juchowiec Kościelny tak wiec bardzo chętnie zobaczę AFRODYTE ale wcześniej na pewno odezwę się na forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pędzicie wszyscy z budową :)

 

Na zimę się wprowadzacie już?

 

Mam jeszcze pytanko o miesięczny koszt użytkowania pompy ciepła. Ile prądu pożera co miesiąc?

 

Podajecie koszty rolet 5700-7000 PLN - czy to jest wycena razem z silnikami, pilotem i automatyką dzienną? czy tylko same rolety?

 

u mnie już taki stan chatki:

 

http://www.beje.pl/images/d.jpg

 

tylko ten kolor na słupach i dachu jakoś koślawo na fotce wyszedł... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Marcelko. Myślałam że już tu nie zaglądasz . My naszą Afrodytkę budujemy w okolicach Bełchatowa więc mamy blisko do siebie :) .

 

A dzisiaj dostałam wycenę z dwóch firm na dachówkę

Roben-średzka falista 31500

RuppCeramika-sirius 34000

Braas-bałtycka 33000

wienerberger L-15 28000

karpiówka 36000

ceny z orynnowaniem pcv. Co myślicie o tych cenach jak było u was??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruup Ceramika Sirius miedziany 14416, Creaton brąz glazura 18968. Wszystkie dodatki 5772 a orynnowanie : Bryza PCV 1483,Galeco Alu 2864, Marley na którego się zdecydowałem 2643. CZyli przy najdroższej glazurze wychodzi niecałe 27000 plus siedmioprocentowy VAT. Poczytałem trochę o Siriusu i mając małego pecha można trafić na partię średniej jakości. Robocizna 17000 za całość. Spróbuj poszukać w DachLuxie. Pozdrowienia dla wszystkich. W najbiższy poniedziałek ruszamy. :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wygląda ta stara cegała. To cegła czy płytki okładzinowe??? I z czego są parapety - też takie chcę!!!! Grtulacje!!!

 

U nas dziś kończą tynki - w domu syf jak cholerka. W sobotę zabieramy się za porządki wewnątrz, a po niedzieli wjeżdża styropian na podłogi i elewację. Od czwartku zaczyna hydraulik i może brukarze na tarasy, a za tydzień wchodzi Pan od elewacji - jakość strasznie szybko się u nas dzieje.

Za to dach skończony

http://img195.imageshack.us/img195/5958/dscn3546h.jpg

http://img198.imageshack.us/img198/3811/dscn3544s.jpg

http://img29.imageshack.us/img29/23/dscn3552y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...