Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Super wygląda ta stara cegała. To cegła czy płytki okładzinowe??? I z czego są parapety - też takie chcę!!!! Grtulacje!!!

 

Dzięki ;). Na elewacji są płytki z cegły - z jednej cegły wychodzą dwie płytki. Parapety są z cegły i trochę problemów dostarczyła grubość ocieplenia - 18cm.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moj pierwszy post na forum wiec Witam wszystkich Afrodytomaniaków !

Do tej pory przygladalem sie Waszym budowom i postępom. Ja dopiero jestem na etapie wyboru projektu, no moze przy koncu tego etapu bo decyzja o budowie Afrodyty zapadła juz na 95% ! W zwiazku z tym mam pytanie czy ktos budowal Afrodzie w Warszawie lub jej zachodnich okolicach ?(Nowy Dwor Maz. Łomianki, Błonie, Pruszków itp.) Jesli wlascicele tych domów zgodziliby sie na ewentualną mozliwosc zobaczenia budowy to bardzo bym byl wdzieczny. Na ktorejs podstronie tego tematu wpadła mi budowa w okolicach Sochaczewa, ale nie moge teraz znalezc jej wlascicela - prosilbym o ujawnienie sie. Z gory dzieki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracająć do tematu pomy ciepła

przy odwiercie 200m koszt całości bez instalacji wewnętrznych po negocjacjach wynosi 45 000

Mam pytanie do osób u których taka pompa chodzi jaki jest roczny koszt dodatkowego prądu przy takiej pompie.

 

I jak by ktoś mógł polecić sprawdzoną firmę

szukam okien trzyszybowych do artemidy z krótkim terminem realizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wygląda ta stara cegała. To cegła czy płytki okładzinowe??? I z czego są parapety - też takie chcę!!!! Grtulacje!!!

 

Ania i Tomek, jeszcze raz wielkie dzięki za możliwość obejżenia Afrodytki. Gdy będziecie w Warszawie jesteśmy Wam winni obiad. Mam nadzieję , że Wasz pomysł na okna nie jest zastrzeżony, bo już podobne są umieszczone w naszym projekcie. Wreszcie ruszyliśmy, jutro zbrojenie ław fundamentowych. W weekend postaram się umieścić pierwsze zdjęcia. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;). Na elewacji są płytki z cegły - z jednej cegły wychodzą dwie płytki. Parapety są z cegły i trochę problemów dostarczyła grubość ocieplenia - 18cm.

 

Pzdr

czyli tniecie/łamiecie cegły na połowy? Bez problemu to idzie?

Czy grubość tynku i klinkieru na ścianie się licuje?

 

Podajecie koszty rolet 5700-7000 PLN - czy to jest wycena razem z silnikami, pilotem i automatyką dzienną? czy tylko same rolety?

u mnie za rolety z napędami ręcznymi najtaniej wyliczyli 6800, za rolety z silnikami mam wycenę najtańsza na kwotę 10000, plus automatyka którą ja realizuje na sterowniku PLC, normalnie system automatyki wyceniali na jakieś 2000-3000 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tniecie/łamiecie cegły na połowy? Bez problemu to idzie?

Czy grubość tynku i klinkieru na ścianie się licuje?

 

Większość na szczęście nie my, a producent ;) - w ofercie są zarówno cegły pełne jak i płytki (zrobione jak wspominałem z cegieł). Cześć cegieł docinają jednak także moi wykonawcy robiąc na przykład słupy.

 

Jeśli chodzi o licowanie, to różnica będzie około 0,5-1cm - tak zalecali mi wykonawcy, żeby przy mocnym deszczy i wietrze woda z elewacji nie dostawała się pomiędzy cegłę/styropian - coś ala kapinos ;).

 

Poniżej jeszcze niedokończone parapety i jeden ze słupów:

 

http://img146.imageshack.us/img146/7171/img74462.jpg

 

http://img245.imageshack.us/img245/4329/img7450w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamiar robić jak w projekcie, czyli dol wystaje, z cokołem, wszyscy robią tradycyjnie, czyli z kapinosem jak Ty, mam nadzieje że mi sie to nie zemści w przyszłości

parapety będą zafugowane? Na ścianach fuga to zaprawa?

 

Normalnie cokół jest schowany dużo bardziej - więcej niż 3-5cm. U mnie stojąc z boku wydaje się zlicowany. Robiąc wystający dół, trzeba go zabezpieczyć z góry - stąd u mnie tak a a nie inna decyzja ;).

 

Parapety jak i całość będą zafugowane jakąś specjalną zaprawą i całość zaimpregnowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po dziewięciu dniach kończą izolowanie fundamentów, w piątek zasypywanie i zagęszczanie a w sobotę chudziak. W związku z czym mam pytanie- w projekcie jest 15 centymetrów, mój wykonawca i kierownik budowy twierdzą, że 10 centymetrów w zupełności wystarczy. Jakie jest wasze zdanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po dziewięciu dniach kończą izolowanie fundamentów, w piątek zasypywanie i zagęszczanie a w sobotę chudziak. W związku z czym mam pytanie- w projekcie jest 15 centymetrów, mój wykonawca i kierownik budowy twierdzą, że 10 centymetrów w zupełności wystarczy. Jakie jest wasze zdanie?

http://img28.imageshack.us/img28/7624/lokator.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość na szczęście nie my, a producent ;) - w ofercie są zarówno cegły pełne jak i płytki (zrobione jak wspominałem z cegieł).

możesz podać producenta i ceny tych cegieł?

 

mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie: jak ocieplałeś ścianę koło komina w miejscu gdzie będzie grill tarasowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz podać producenta i ceny tych cegieł?

 

mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie: jak ocieplałeś ścianę koło komina w miejscu gdzie będzie grill tarasowy?

 

Producent to CRH Klinkier. Robione są w Holandii i dlatego cena jest zależna od kursu EUR (kurs średni NBP z danego dnia). Do uzyskania rabat około 20-30%. U mnie jedna cegła wychodziła około 3-3,2zł z tego co pamiętam.

 

U mnie na tarasie nie będzie grilla więc ociepliłem standardowo - będę miał grill na ogrodzie, więc nie było sensu dla mnie robić go także na tarasie.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...