Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niestety ,ale tak wygląda budowanie za gotówkę.

Jednak niezmiernie cieszy fakt,że żaden bank nie trzyma "łapy" nad naszym domkiem.

oj to święta prawda, u mnie niestety bank trzyma :(

fajnie wyszło wszystko, ja teraz kończę kleić styropian, i czekam na bramę (już 2 miesiąc :/), jak to pokończę wrzucę fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się wylać i zaimpregnować taras - teraz byle do wiosny i będzie go można wykończyć. jest naprawdę spory i chwała za to projektantom Afro/Artemidy ;).

 

http://img689.imageshack.us/img689/5641/img7537.jpg

 

Są też grzybki, choć nie do końca prawdziwki ;).

 

http://img88.imageshack.us/img88/7324/img7487.jpg

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wczoraj świętowaliśmy "zakończenie" naszej budowy. Budynek mamy odebrany w Nadzorze Budowlanym. Jutro podłączają prąd i alarm, a od poniedziałku wchodzi ekipa od wykańczania-do 15 stycznia mają skończyć.

Zobaczymy czy chłodna aura zmobilizuje do działania. Trzymajcie się ciepło -gorąco wszystkich pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wczoraj świętowaliśmy "zakończenie" naszej budowy. Budynek mamy odebrany w Nadzorze Budowlanym. Jutro podłączają prąd i alarm, a od poniedziałku wchodzi ekipa od wykańczania-do 15 stycznia mają skończyć.

Zobaczymy czy chłodna aura zmobilizuje do działania. Trzymajcie się ciepło -gorąco wszystkich pozdrawiamy.

kiedy się "odbiera" budynek w nadzorze, myślałem że po zakończeniu budowy, jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakończeniu budowy, ale nigdzie nie jest napisane co ma być dokładnie zrobione w środku. Jak są zrobione wszystkie instalacje, tynki i posadzki to można już zgłaszać wtedy można zmienić prąd z budowlanego na zwykły- zawsze trochę taniej. U nas za tydzień odpalamy pompę ciepła więc trochę tego dobra popłynie.

Chociaż jak dzwoniłam do nadzoru to pan się śmiał że nawet mogę mieć nieotynkowane ściany i jak ktoś zapyta dlaczego to powiem że mi się podoba taka stara cegła :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższym czasie

Jestem na etapie wyboru okien, drzwi i bramy

Na jakich producentów bram się zdecydowaliście..???

Chyba największe wrażenie zrobiły na mnie wyroby - bramy garażowe Normstahl'a, czy może ktoś z was ma takie "cacko"??

Oglądałem też suwankę na taras dwuskrzydłową 180x180 z jedną oczywiście stroną przesuwaną, całkiem sympatycznie i praktycznie to wygląda, co Wy na to??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższym czasie

Jestem na etapie wyboru okien, drzwi i bramy

Na jakich producentów bram się zdecydowaliście..???

Chyba największe wrażenie zrobiły na mnie wyroby - bramy garażowe Normstahl'a, czy może ktoś z was ma takie "cacko"??

Oglądałem też suwankę na taras dwuskrzydłową 180x180 z jedną oczywiście stroną przesuwaną, całkiem sympatycznie i praktycznie to wygląda, co Wy na to??

Pozdrawiam

 

Ja mam Normstahla u siebie i jestem jak na razie bardzo zadowolony - brama ładnie wygląda, jest gruba (ocieplona) i ma zasłonięte zawiasy, co może być ważne przy małych dzieciach.

 

Taką suwankę (tylko 165 x 165) mam u Siebie - nie wiem jeszcze jak będzie sprawować się w codziennych czynnościach, ale jeśli chodzi o widok na ogród - mniaaam ;).

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS147

Ja mam Normstahla u siebie i jestem jak na razie bardzo zadowolony - brama ładnie wygląda, jest gruba (ocieplona) i ma zasłonięte zawiasy, co może być ważne przy małych dzieciach.

 

Taką suwankę (tylko 165 x 165) mam u Siebie - nie wiem jeszcze jak będzie sprawować się w codziennych czynnościach, ale jeśli chodzi o widok na ogród - mniaaam

Dzieki za info.

Byłem w Oknoplaście i też zaproponowali mi suwankę o max wymiarach 165x165, teraz mam dylemat, czy zostać przy wersji z projektu czy ograniczyć o 30 cm szerokość wyjścia tarasowego.

Pytanie właśnie, jak to będzie się spisywac po kilku latack, ma to chyba gwatrancji 7 lat, więc powinni być pewni siebie, że nie będzie reklamacji nagminnie:)Mam jeszcze 2 miesiące na decyzję, więc jakbyś/cie eksplatowali już, miło będzie jak coś napomkniesz

Pozdrawiam

Aaaaa, jaki koszt był tej suwanki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam budujących i sympatyków Afrodyty/Artemidy. Ja z żoną przymierzamy się do budowy tej większej wersji.

Zdjęcia Waszych domów tylko utwierdzają nas, że to właśnie ten projekt. Obecnie rozważamy wykonanie pustki nad salonem, taką antresolę ma liseksl1. Może ktoś jeszcze taką planuje i podzieli się na forum swoimi doświadczeniami w tym temacie? Zdjęcia mile widziane. :wink:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam budujących i sympatyków Afrodyty/Artemidy. Ja z żoną przymierzamy się do budowy tej większej wersji.

Zdjęcia Waszych domów tylko utwierdzają nas, że to właśnie ten projekt. Obecnie rozważamy wykonanie pustki nad salonem, taką antresolę ma liseksl1. Może ktoś jeszcze taką planuje i podzieli się na forum swoimi doświadczeniami w tym temacie? Zdjęcia mile widziane. :wink:

Pozdrawiam.

 

Pewnie będzie wymagało to przeprojektowania dachu w tej części - brak stropu będzie oznaczał brak słupów podtrzymujących dach, a słupów tych trochę w Artemidzie jest ;).

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie wymagało to przeprojektowania dachu w tej części - brak stropu będzie oznaczał brak słupów podtrzymujących dach, a słupów tych trochę w Artemidzie jest .

 

Może nie jest to konieczne, jeśli zakończyć strop zaraz za słupami? Wprawdzie nie cały salon będzie odkryty ale zawsze coś. Ciekawe z jakimi "niespodziankami" spotkał się liseksl1?

 

http://forum.muratordom.pl/post3198657.htm?highlight=#3198657[/img]

 

http://img691.imageshack.us/img691/9186/artemidapustkanadsalone.th.jpg

O, i poglądowy szkic udało mi się zamieścić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zdjęcia znalazłam

Wykusz w którym zmieści się duży stól

http://img266.imageshack.us/img266/4691/dscn3414k.jpg

 

i widok spod okna tarasowego na salon i kuchnię w głębi (u nas częściowo odciętą)

http://img193.imageshack.us/img193/8789/dscn3586d.jpg

 

jak znajdę coś jeszcze to wkleję. Teraz nie mam jak zrobić zdjęć bo w salonie mieszka wełna i płyty G-K :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy pytanie do osob co robily adaptacje poddasza....

podnosilismy scianke kolankowa o 1 pustak, zmienialismy strop (teriva) i zrobilismy adaptacje poddasza. chcielibysmy sie dowiedziec czy jest tam duzo miejsca czy dom nie trzeba podwyzszyc o jescze jeden wieniec. nie chcielisbysmy zeby afrodyta stracila swoj orginalny wyglad i boimy sie ze tak sie stanie kiedy poniesiemy go o ten dodatkowy wieniec. prosze o rady, zdjecia mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...