Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

Witam serdecznie,

Mam pytanie do osób, które już wybudowały afrodytę (może w niej mieszkają?) odnośnie okna w salonie. Czy po zamurowaniu go nie jest za mało światła?

 

Ze względu na kształt działki musimy tak ustawić dom, że jadalnia będzie od północy.

 

Jesteśmy na etapie zmian w projekcie i od początku byliśmy zdecydowani zlikwidować to okno ponieważ jest tam okno w kuchni, jadalni i duże drzwi na taras. Jak oglądam fora to prawie wszyscy budowali bez tego okna.

 

Tylko teraz się zastanawiam czy nie będzie trochę za ciemno?

 

Poradźcie...

Aga

 

Aga, u mnie zachód wypada na rogu kuchni, tak więc jadalnia jest od pólnocnego-zachodu, taras od północnego-wschodu. Rozwiązaniem byłoby odbicie lustrzane, ale dom już stoi. W praktyce wyglada to tak, że mam widniejszą część domu i cieplejszą: sypialnie i ciemniejszą część: kuchnia, jadalnia, salon. Okno w salonie zamurowaliśmy. Moim zdaniem i tak nie doświetliłoby salonu, bo tam poprostu jest ciemniej :wink: Jest też zaleta takiego usytuowania względem stron świata: chłód w lecie i brak prażącego słońca na tarasie :p Do słabego nasłonecznienia można się przyzwyczaić, trzeba też zamontować więcej punktów oświetleniowych.

Pozdrawiam

Nitka_31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My też zamurowaliśmy okno w salonie, ale taras mamy od południa - za to w jadalni są okna na 1,8 m. Jest wystarczająco widno. Okno w kuchni od strony salonu zasłania ścianka więc światło z niego nie dotrze do salonu.

U nas chłopaki szpachlują, pompa ciełpa grzeje (teraz czekam na rachunek z elektrowni :roll: ) i tarasy skończone w ostatniej chwili. Zakupy z grubsza zrobione i teraz jeździmy z satysfakcją oglądać efekty pracy innych. uff :D

Tylko w Białymstoku śnieg i mróz a nam się jakoś konto w banku roztopiło - macie to samo? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img709.imageshack.us/img709/5308/pb160956.jpg

 

 

 

A oto dzieło moich fachowców w pełnym tego słowa znaczeniu :wink:

Z całą pewnością moge polecić te ekipy:

1.Murarze: WIESŁAW JÓZEFOWICZ 604 328 698 (DALEWO k/ŚREMU)

2.Cieśle: STANISŁAW ŻAKOWSKI 604 393 085 (NOCHOWO k/ŚREMU)3.Dekarze: EUGENIUSZ MEJZA 602 831 608 (LUBIATOWO k/ŚREMU)

 

Pozdrawiam Seba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny róznią się w zależności od regionu. U nas murarze od fundamentów aż po dach, z lanym stropem, więźbą i materiałem na więźbę oraz tarasami wzięli niecałe 56 tys. Dekarz 13.900 za krycie dachówką ceraniczną. Za wykończeniówkę od A do Z bez garażu i kotłowni - ocieplenie poddasza, obicie płytami G-K, i potawnienie ścianek działowych, szpachlowanie i malowanie całego dołu, 2 łazienki na gotowo, gresy na całym dole oprócz dwóch sypialni dla dzieci i obudowa kominka dogadaliśmy sią na 25 tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny róznią się w zależności od regionu. U nas murarze od fundamentów aż po dach, z lanym stropem, więźbą i materiałem na więźbę oraz tarasami wzięli niecałe 56 tys. Dekarz 13.900 za krycie dachówką ceraniczną. Za wykończeniówkę od A do Z bez garażu i kotłowni - ocieplenie poddasza, obicie płytami G-K, i potawnienie ścianek działowych, szpachlowanie i malowanie całego dołu, 2 łazienki na gotowo, gresy na całym dole oprócz dwóch sypialni dla dzieci i obudowa kominka dogadaliśmy sią na 25 tys.

ale ceny, marzenie za tyle zrobić, ja za samą robociznę stanu surowego wydałem 69tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy pierwsza gwiazdka na niebie zabłyśnie,

Niech Was Aniołek od nas uściśnie.

Na wigilijnym stole opłatek położy,

I w naszym imieniu życzenia złoży:

By zbliżające się Święta Bożego Narodzenia

Przyniosły radość z tego co jest,

Nadzieję na to, co przed nami,

Uśmiech i pogodę ducha na każdy dzień nadchodzącego Nowego Roku

 

życzy Nitka_31 z Rodziną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Czy jest ktoś taki uprzejmy i prześle mi przekrój pionowy tego domu (skan) byłbym bardzo wdzięczny . Mamy zamiar z żoną wybrać właśnie ten projekt spośród tysiąca projektów jako nam najbardziej odpowiadający.

 

Dotyczy: AFRODYTA

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim budowniczym życzę świątecznego spokoju i wytrwałości w budowaniu swoich domków oraz trafnych decyzji w wyborach, których na pewno macie mnóstwo (tak ja i ja).

 

Moja Afrodytka na wykończeniu - łazienka się kończy, w styczniu się wprowadzamy :D

 

Serdecznie pozdrawiam

Beata z Kielc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img696.imageshack.us/img696/4026/dscn0249kn.jpg

 

A dla wszystkich forumowiczów wszelkiej pomyślności w Nowym Roku, płatków śniegu w zimie, kropli deszczu wiosną i dużo słońca w lato. Spełnienia marzeń tych dużych i tych małych, solidnych wykonawców na budowie, zdrowia, zdrowia i jeszcze raz pieniędzy.

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich forumowych afrodytomaniaków, wszelkiej pomyslności i szybkiej realizacji zamierzonych celów na 2010 rok!

 

My właśnie dostalismy cudowny prezent na Nowy Rok, 30 grudnia Starostwo Powiatowe wydało pozwolenie na budowę naszej Afrodytki!!! Zaczynamy w lipcu, do tego czasu zaczynamy gromadzić materiały, oby taniały. :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...