Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki Nitka_31 za ciepłe słowa. Do całkowitego zakończenia prac budowlanych jest jeszcze bardzo daleko.

Gdzieś w poprzednich wiadomościach pisałaś, że trzeba się nachodzić po tych 140m2 i rzeczywiście święta prawda. Nie wyobrażam sobie mieć jeszcze zagospodarowanego poddasza i biegać dodatkowo po schodach. Ale to tylko taka dygresja. Mimo wielu utrudnień (odśnieżanie, sprzątanie,inna organizacja dnia związana z dojazdami do pracy i szkoły) w mojej Afrodytce jest jak w raju :wink: .

 

Pozdrawiam

Beata z Kielc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata

faktycznie są blaski i cienie mieszkania we własnym domu :wink: .

Szczególnie, gdy trafi się taka urocza zima jak w tym roku :D

Po kilkudniowym odśnieżaniu tego puchu, który i tak w nocy znów spadł z nieba - nie mogłam dziś wstać z łóżka :o -kręgosłup odmówił posłuszeństwa.

A tak chciałam zrobić sobie odskocznię od siedzenia za biurkiem :D

Mimo to jestem szczęśliwa, że mi sąsiad nie zastawia auta i nie zaglada w okno, że nikt nie hałasuje nad głową... :wink:

Jadąc do pracy zawożę dziecko do szkoły. Da się to wszystko zorganizować, tylko trzeba czasu, aby się przyzwyczaić do zmian.

A co do zupełnego wykończenia domku, to się nie zadręczaj - u nas już blisko 2 lata od zamieszkania a jeszcze nie wszystko skończone :-?

A z czasem uczymy się nie martwić się o szczegóły :wink:

Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję :p

Nitka_31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, Nitka fajnie, że jeszcze tu zaglądasz i dodajesz otuchy tym co jeszcze z budową w głębokim lesie, tak ja my. Tym bardziej,że możliwości przeglądu jakichkolwiek materiałów, czy cen, mamy ograniczony tylko do tego co znajdziemy w internecie, nie bardzo wiem jakie ceny będą w hurtowniach budowlanych, boje się, że możemy się rozczarować lub przeliczyć, no ale ceny to zawsze ruletka. Ale wybraliśmy już materiały, będziemy budować jednowarstwową ścianę z solbetu ideal 36, na dach dachówka Roben średzka falista rustykalna agobowana. Zaczynamy w lipcu i raczej na ten rok damy rade uzbierać tylko na mury i dach. Okna, tynki i instalacje za rok. Przeraża mnie, że będziemy się budować z 5 lat, ale trudno, mam nadzieje, że dożyję tych cudownych chwil z kawusią na tarasie, o których piszecie - szczęśliwcy mieszkający już w Afrodytkach.

:p :p

Wiem,że zima daje się wam we znaki,( u nas tylko namistka zimy :( ) ale trzymajcie się ciepło :lol: :lol:

 

Pozdrawiam

Anka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ania

tej kawusi na tarasie to czekam jak wiosny :lol:

Mimo, że uwielbiam zimę, to już powoli zaczynam być nią zmęczona :( .

Chyba za długo trwa. Ale, jak pomyślę ile szkód może uczynić topniejący śnieg, to przestaję marudzić.

Ania, nie martw się, że będziesz dłużej się budować. Są i dobre strony takiej budowy.

Chociażby brak konieczności zadłużania się w banku. A to już luksus w dzisiejszych czasach.

Teraz i tak jest lepszy czas na budowę w porównaniu do 2007 roku.

Wtedy przy szalejących cenach budowa pochłonęła nasze oszczędności jak i kredyt i wraz zabrakło na dokończenie budowy :-?

Myślę, ze zanim dokończymy wszystko jak należy, to i Ty już będziesz się wprowadzać niedługo do swego domku :D

Czas to największy sprzymierzeniec człowieka :wink:

Na forum zaglądam prawie codziennie, tyle, że nie zawsze mam czas się odezwać a czasami poprostu nie mam nic do powiedzenia,

oprócz wyrażenia podziwu i zadowolenia dla coraz to piękniejszych Afrodyt i Artemid.

Cieszę się, że powiększa się nasza "rodzinka".

Pozdrawiam

Nitka_31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich.

Wraz z żoną jesteśmy zachwyceni projektem afrodyty i mamy zamiar kupić jej projekt. Mam już kilka pomysłów na zmiany, tzn. mamy zamiar zrobić osobną ubikacje na parterze, ścianę odgradzającą kuchnię od salonu, pralnie pomiędzy kotłownią a hallem. Zastanawiamy się również nad tym, czy konieczne jest robienie ścianki kolankowej. Poddasze przez najbliższe 20 lat nie bedzie używane, może dopiero po tym czasie jak dzieci urosną i zechcą z nami mieszkać to wtedy go wykończymy. Przeczytałem całe forum i widziałem różne wypowiedzi o tym ile wynosi metraż poddasza po podniesieniu ścianki kolankowej. Niestety nie doszukałem się wiadomości ile jest miejsca w przypadku pozostawienia poddasza takiego jak w projekcie.

Budować się bedziemy na podkarpaciu i mielibyśmy ogromną prośbę o wysłanie na maila [email protected] kosztów budowy jakie ponieśliście przy budowie domu do stanu surowego zamkniętego zarówno robocizny jak i materiału. Zdecydowałem się na ogrzewanie węglem i zastanawiam się nad tym gdzie go magazynować. Wiele osób sie wypowiadało że jako opał będą stosować ekogroszek. Jeśli możecie to napiszcie czy budujecie piwnice i w niej bedziecie go trzymać a czy może macie jakieś inne rozwiązanie. Z góry wielkie dzięki za odpowedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej&Viki

 

ekogroszek najlepiej kupować workowany (lub samemu wsypać w worki) i wówczas można go złożyć w garażu i w kotłowni.

Jak nie ma piwnic to jest to jest problem z przechowywaniem większych ilości opału.

My kupujemy na bieżąco i w ten sposób nie potrzebujemy dużo miejsca do składowania większych ilości węgla, a 1 tona to nie problem :wink:

Pozdrawiam

Nitka_31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My myslimy nad tym zeby zrezygnowac z 1 pokoju na dole.... Widzielismy kotlownie na zywo w afrodycie i tam naprawde duzo miejsca nie ma tym bardziej jak ktos chce opalac dom groszkiem czy weglem... jesli zrezygnujemy z 1 pokoju na dole automatycznie powiekszymy te pomieszcenie znajdzie sie miejsce na wc, powiekszy sie lazienke oraz znajdzie sie miejsce na pralnie... jesli beda dzieci mozna myslec o zagospadarowaniu gory i zrobieniu tam sypialni dla nas a dzieciaki 2 pokoje na dole...

 

Naszym zdaniem jesli ktos planuje zagospodarowanie sobie poddasza powinien podnies ta scianke kolankowa o min 1 pustak... My tak zrobilismy.... Niby powierzchnia tego domu jest duza ale kat nachylenia dachu jest bardzo duzy tez. My zwiedzilismy kilka afrodyt zanim postanowilismy jak i co zrobic, naprawde polecamy zrobic to samo bo zadne zdjecia nie sa w stanie pokazac to co widza oczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitka_31 oraz malwinka&kubus dziękuję za tak szybką odpowiedź :D .

Miałem również pomysł żeby wydłużyć afrodyte o 1,5 m od przodu tzn cały dom wraz z kuchnią, hallem i garażem dzięki czemu otrzymałbym wiekszą kuchnię w której zmieściłbym również malutką spiżarke oraz uzyskałbym pomieszenie wielkości kotłowni które znajdowałoby się między kotłownią a garażem i byłoby to idealne miejsce dla np. ekogroszka. Ale jak sobie to rozrysowałem to sie okazuje że zostaje bardzo duża przestrzeń w hallu, którą nie da się zbytnio zagospodarować. A i koszt takiego domu pewnie drastycznie sie zwiększy z uwagi na powiększenie dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wydłużyłem garaż o 2.1m ,i przez to uzyskałem pomieszczenie na pralnie oraz poprawiłem funkcjonalność kotłowni .Ta zmiana nie zwiększyła znacząco kosztów, ale Andrzej&Viki wasza planowana zmiana na pewno zwiększy koszt budowy i przy tym zmieni znacząco wygląd samej Afrodyty.

http://img7.imageshack.us/img7/562/garam.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę że taniej i wygodniej będzie zrobić małą piwniczke z wejściem z kotłowni. Zastanawia mnie jeszcze to, jak wygląda kuchnia, czy nie jest za mała, chciałbym odgrodzić ją ścianą ze salonem ale o małym stoliku do jedzenia w kuchni chyba muszę zapomnieć :(

Ponawiam prośbę o wysłanie kosztu wybudowania afrodyty do stanu surowego zamkniętego, materiał wraz z robocizną. Przepraszam że o to was męczę ale na początek budowy bede miał gotówki ok 150-200 tyś i zastanawiam się czy mogę coś z tym zwojować. Budowa będzie na podkarpaciu więc mam nadzieje że z uwagi na fakt że jest to mało zamożne województwo budowa powinna troche mniej kosztować niż w przypadku woj. mazowieckiego. Oczywiście na wykonczenie to juz kredyt będzie potrzebny :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej&Viki: ja startuje z budową na wiosnę. Budowa pod Warszawą i stan surowy zamkniety moj majster wycenil na koszt okolo 180 tysiecy, w tym on sobie zazyczyl ~ 60 tys za robocizne.

slawek1980, moglbys napisc ile kosztowala Cie taka zmiana projektu? Chodzi mi o koszt zmiany a nie roznice w fizycznym koszcie wykonania. Czy masz jeszcze jakies inne foto swojej Afordzi oprocz tego zamieszczonego na poprzedniej podstronie? Chodzi mi wlasnie o te zmiane wydluzeniową. Coraz bardziej sie nad tym zaczynam zastanawiac, czy nie wybudowac Afrodzi z trzema filarami na przodzie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawek1980, moglbys napisc ile kosztowala Cie taka zmiana projektu? Chodzi mi o koszt zmiany a nie roznice w fizycznym koszcie wykonania. Czy masz jeszcze jakies inne foto swojej Afordzi oprocz tego zamieszczonego na poprzedniej podstronie? Chodzi mi wlasnie o te zmiane wydluzeniową. Coraz bardziej sie nad tym zaczynam zastanawiac, czy nie wybudowac Afrodzi z trzema filarami na przodzie. :wink:

 

Za adaptacje projektu ze zmianą zapłaciłem coś ok 3 tyś

w tej chwili mam tylko takie zdjęcie

http://img269.imageshack.us/img269/80/afroda.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w większym gronie! Do najmłodszych mieszkańców naszej Afrodyty 13 lutego dołączył Bartek. W dodatku przyszedł na świat w dniu naszej przeprowadzki więc mama miała wolne a chłopaki się urządzali :D No i nick nam się zdezaktualizował :-? .

Gdy już ogarnęłam wszystkie kąty Afrodyty muszę przyznać że dom jest bardzo hmmm.... rozłożysty. I teraz Nitko wspominam Twoje słowa gdy mi pisałaś że na dole jest mnóstwo miejsca. Aż pięty bolą od tuptania od salonu do sypialni zwłaszcza przy rozkładaniu pierwszych rzeczy po przeprowadzce.

Beato mam pytanie co masz na słupie w salonie??? My z braku koncepcji swój tylko pomalowaliśy, ale to tylko czasowo. Zdjęć ze środka nie będę powtarzać - zainteresowanych odsyłam do naszego dziennika.

Co do dyskusji o poddaszu - podnieśliśmy ściankę kolankową o 30 cm i miejsca tam od h...usteczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania, Tomek i Wojtuś słup w salonie mam obłożony mozaiką kamienną z wysokim połyskiem. Pierwotnie też miałam pomalowany , ale moje dzieciaki wchodząc do salonu łapkami zawsze ocierały się o niego. Po tygodniu wyglądał jakby miał już z 5 lat. Więc postanowiłam go obłożyć , aby służył długie lata. Zastanawiam się czy go fugować, bo teraz bez fugi prezentuje się bardzo ciekawie. Koszt obłożenia około 2000zł. Potrzeba 30 plastrów mozaiki , a jedna kosztuje ok 60zł.

 

Pozdrawiam

Beata z Kielc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...