Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pytanko do wlascicieli Artemid i tych co w Afrodycie zapodali okna w dachu. Jakiej wielkosci okna sa w projekcie Artemidy, jakie dawaliscie w swoich Afrodytkach?

Gosciu ktory robil wycene dachowki polecil Veluxa, najprostsze GZL 1059 78x140 cm. Czy nie sa za duze/za małe ? :D

Apropos dachowki to mam mętlik straszny. Ostatnio na tapecie jest Renesansowa L15 kolor: mahoniowa angoba szlachetna, z Kormica oczywiscie. Miało byc cos kasztanowego, ale obecnie kasztany sa bardziej brazowe niz bordowe (takie chce), to poprostu jakby mocno dojrzale kasztany :D Dlatego ten machon tak mi wpadl w oko, tym bardziej ze kolor elewacji planujemy w odcieniach zoltego, a zolty z brazowym nie bardzo mi sie widzi. Zresztą nie tylko mi, Anioł z Alternatywy4 wiedział to juz dawno:

- Czy pani zauważyła jakie ja zasłony powiesiłem?

- No te... zielone.

- No właśnie. A pani powiesiła żółte z brązowym. I jak to teraz wygląda? Ohyda.

- A co to pana obchodzi jakie ja mam u siebie zasłony?

- Ja jestem odpowiedzialny za ten dom i wymagam społecznego podejścia. Ja powiesiłem zielone, pani brązowe. No i jak to teraz wygląda? Jak gówno w lesie. I ja się na to nie zgadzam.

Koramic Renesansowa L15 Mahoniowa angoba szlachetna.

http://wszechnica.nazwa.pl/maciek/images/wienernerger_renesansowa_200.jpg

Edytowane przez Liakon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do wlascicieli Artemid i tych co w Afrodycie zapodali okna w dachu. Jakiej wielkosci okna sa w projekcie Artemidy, jakie dawaliscie w swoich Afrodytkach?

Gosciu ktory robil wycene dachowki polecil Veluxa, najprostsze GZL 1059 78x140 cm. Czy nie sa za duze/za małe ? :D

Apropos dachowki to mam mętlik straszny. Ostatnio na tapecie jest Renesansowa L15 kolor: mahoniowa angoba szlachetna, z Kormica oczywiscie. Miało byc cos kasztanowego, ale obecnie kasztany sa bardziej brazowe niz bordowe (takie chce), to poprostu jakby mocno dojrzale kasztany :D Dlatego ten machon tak mi wpadl w oko, tym bardziej ze kolor elewacji planujemy w odcieniach zoltego, a zolty z brazowym nie bardzo mi sie widzi. Zresztą nie tylko mi, Anioł z Alternatywy4 wiedział to juz dawno:

 

Koramic Renesansowa L15 Mahoniowa angoba szlachetna.

http://wszechnica.nazwa.pl/maciek/images/wienernerger_renesansowa_200.jpg

 

Zobacz Creaton Premion glazurowany brąz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do wlascicieli Artemid i tych co w Afrodycie zapodali okna w dachu. Jakiej wielkosci okna sa w projekcie Artemidy, jakie dawaliscie w swoich Afrodytkach?

Gosciu ktory robil wycene dachowki polecil Veluxa, najprostsze GZL 1059 78x140 cm. Czy nie sa za duze/za małe ? :D

...

 

Okna w projekcie mają wymiary 78x140. Ja u Siebie po stronie wykusza zrobiłem zamiast 2 x 3 szt. 78x140, 2 x 2szt. 94 x 140 (plus dodatkowe od strony ogrodu). Wynikało to też po części z niemożliwości zrobienia 3 okien jak w projekcie - 2 okna dachowe wchodzą w kosz przy części dachu nad wykuszem.

 

Montowałem u Siebie również Veluxy i polecam opcję z możliwością uchylenia całego okna - czyli zawias także na górze okna. Otwieranie po środku może uniemożliwić wyglądanie przez nie stojąc, co przerabiałem w poprzednim mieszkaniu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meteor, Premionke ogladalem i mam nawet na nia wycene. Wyglada bardzo luksusowo i ma wielki rozmiar, jak najbardziej pasujacy do wielkich powierzchni dachu. Ale mimo to jakos ten braz mi nie podchodzi ... A Ty masz ja u siebie? Jakos nie rzucilo mi sie to na fotkach, jak mozesz to zapodaj.

 

TS147, twoje okienka objerzalem wczoraj w dzienniku w pierwszej kolejnosci ;) Podoba mi sie patent z oknem przy kominie.

 

Dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki meteor za foto. Czy to wina zdjecia czy mi sie wydaje ale niektore dachowki sa jasniejsze, a niektore ciemniejsze?

 

Wydaje mi się, że przy dachówce ceramicznej to norma niestety/stety. Ja też mam Creatona Premium ale grafit (wpada w ciemny brąz) i też mam delikatne różnice w odcieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładna trawa, jaka odmiana i jakie kroki podjąłeś przy zakładaniu trawnika?

 

Odmiana "Safari" firmy Trawy z Iławy. A kroki typowo amatorskie, ale na podstawie 2 lat doświadczeń z sianiem trawy na ogrodzie (niestety zakończone głównie porażkami ;) ). Oczyszczenie oryginalnego podłoża i jeśli są chwasty spryskanie Round-upem, następnie nawiezienie docelowej ziemi (akurat przed domem była tak potrzeba), wyrównanie, oczyszczenia i zwalcowanie, zasianie (gęsto - to był mój główny błąd na ogrodzie niestety, że za rzadko siałem), przykrycie 1cm warstwą ziemi i podlewanie codziennie wieczorem przez pierwszych 7-8dni (po tylu dniach wychodzi). A aktualnie codziennie 20min na kolanach plewienie z tego co się uchowało z chwastów.

 

TS, bombastyczny widok

 

Dzięki ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki meteor za foto. Czy to wina zdjecia czy mi sie wydaje ale niektore dachowki sa jasniejsze, a niektore ciemniejsze?

 

Zdjęcie było robione tuż po zakończonej pracy, dużo brudu i pyłu z cięcia dachówek. W rzeczywistości jest jeden odcień. Ale przestrzegam przed kupowaniem dachówek na styk, bez zapasu. W tym tygodniu montowali mi dodatkowe okno dachowe i musiałem dokupić dwie dachówki kominkowe i niestety zdecydowanie różnią się odcieniem....

Podobno co seria produkcyjna to inna barwa / niestety w dachówkach nie ma palety RAL.

U mnie ocieplanie styropianem elewacji - w dniach wolnych od deszczu - a że w tym tygodniu leje non stop to ekipa zdążyła ocieplić wełną poddasze, przegotowują konstrukcję pod Rigipsy a ja za cztery dni na zasłużone wakacje.

Pozdrowienia dla budowniczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy skoncentrować się na ocieplaniu elewacji ale deszcz " wygonił" ekipę na poddasze oraz pierwsze krzaczki...

http://img40.imageshack.us/img40/9374/dscn0682a.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img685.imageshack.us/img685/1026/dscn0686r.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

http://img836.imageshack.us/img836/3919/dscn0692u.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

a teraz wakacje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...