Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jak przegoni? koty


Recommended Posts

oczywiście masz rację, posty są już nie na temat aczkolwiek ja dałam Tobie radę, której najwidoczniej nie bierzesz po uwagę więc nie wiem na jaką czekasz? Innej nie mam, możesz też osiatkować się z każdej strony pod kątem to wówczas koty nie przejdą, możesz też założyć wątek na forum miau http://forum.miau.pl/viewforum.php?f=1 , może ktoś coś tam wymyśli :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 212
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A może pogadać z sąsiadem?

Psa przekupić? (też lubię psy, ale rozumiem, że bywają osobniki, których nie da się lubić - to jak z dziećmi)

Skutecznie przestraszyć? (petarda - taka malutka, co to dużo hałasu robi i nic poza tym - rzucać zawsze przed wejściem na werandę, znaczy przed domem, po jakimś czasie pies skojarzy, że Twoje kroki wróżą ten straszny huk i zanim wejdziesz, pies będzie zaszyty w najciemniejszym kąciku domu albo dezodorant - im mocniejszy tym lepszy - psikać w stronę psa, nie w oczy ani w nos, wystarczy na zadek - będzie zwiewał przed Tobą, żeby nie zostać spryskanym).

 

Hmm petarda byłaby dobra, ale huk wkurzy sąsiadów, może ten dezodorant nie głupi pomysł, ale ten sraluch zawsze przodem atakuje nie tyłem :) Myślałem jeszcze o takiej trąbce rowerowej, możę go odstraszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ goodhope

jedyne co przychodzi do glowy to szczelne ogrodzenie, ale widzialem w innym wątku twoj dom i na siłe wchodziłoby chyba tylko rozpięcie na istniejącym jakiejs siatki np.

http://www.allegro.pl/item785110463_siatka_przeciwwiatrowa_oslonowa_1x100_mb_lodz.html

lub

http://www.allegro.pl/item757273459_siatka_pcv_na_stok_narciarski_1_2x50m_pomaranczowa.html

Wiem ,że teoretycznie kot może przez to przejść gorą ale w praktyce to leniwe są i powinno wystarczyć.

Nie wiem jak to działa i na ile jest skuteczne ale jest jeszcze coś takiego jak odstraszacze dżwiękowe np.

http://www.allegro.pl/item796467127_odstraszacz_kotow_i_psow_niemiecki.html

A swoją drogą to pierwszy raz spotykam sie z tym żeby kot srał w trawe, one zawsze wybierają coś sypkiego piasek, żwir ,ziemie.Może przyjżeć sie lepiej tej sąsiadce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko to przestaje być zabawne , bo ktoś ma problem ,zaraz dołoży do tego jeszcze kaskę by się zabezpieczyć ,a sąsiadka będzie miała kotka i darmową przyjemność . To może trzeba jeszcze zawieść do lekarza na własny koszt i wykastrować ,by mieć spokój ....

Odpowiedzialność za zwierzę nie ogranicza się tylko do głaskania , dawania jeść i ogólnie pojętych przyjemności ....a tak u nas jest to rozumiane .... i to chyba najbardziej przykre ... A te akcje odddam w dobre ręce - to zwykłe naganiactwo i zwierzęta lądują u ludzi nie mających o nich pojęcia na bazie chwilowych emocji, a później są odwożone lub co gorsza wyrzucane na ulicę ....

Nie każdy powinien mieć zwierzę .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agip

Nie tłumacz się ze swoich smyczy i puszorków, bo nie masz do tego najmniejszych powodów. Koty to drapieżniki i nie powinny być puszczane luzem.

 

P.S.

Ciekawi mnie na co poluje Dolar i reszta hasających na wolności kotków (bo przecież kota nie trzyma się na smyczy ) podczas swoich wypraw do lasu. Czy aby nie na chronione ptaki śpiewające ? Przy tego rodzaju przestępstwach kocia kupa na trawniku to pikuś. Przepraszam, Pan Pikuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie szargać moim nickiem na tym wątku :D Ale skoro zostałem wywołany to wyłożę tu swoje poglądy nt jw.

Uważam, że wszelkie wałęsające się psy i koty powinny być usuwane przez tzw hycli i umieszczane w stosownym miejscu. Moralna odpowiedzialność za tak brutalne chociaż zgodne z prawem postępowanie spada nie na osoby ceniące sobie ład i porządek, ale na nieodpowiedzialne osoby hodujące te zwierzaki.

Pozdrawiam Pikuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Ciekawi mnie na co poluje Dolar i reszta hasających na wolności kotków (bo przecież kota nie trzyma się na smyczy ) podczas swoich wypraw do lasu. Czy aby nie na chronione ptaki śpiewające ? Przy tego rodzaju przestępstwach kocia kupa na trawniku to pikuś. Przepraszam, Pan Pikuś.

też mnie to ciekawi :D

ale jak przyniesie mi jakiegoś chronionego ptaka na wpół żywego to zadzwonię na policję i zrobię donos :D

podpowiedz mi Natka co jest jeszcze chronione, to będę baczyła na jego polowania

może mu kamerkę zainstaluję na szyi z zapisem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izat

 

Kamera nie jest konieczna. Na szyi swojego kota powinnaś zainstalować dzwoneczek, by jego dźwięk ostrzegał potencjalną ofiarę o zbliżaniu się drapieżnika . Nie jest to nowy wynalazek, na pewno duży wybór znajdziesz w każdym sklepie z art. dla zwierzaków.

 

Dziwi mnie radość bijąca z Twojego postu. Czy nie wiesz, że każdy pies lub kot domowy polujący w lesie jest uznawany za szkodnika i jako taki może zostać odstrzelony przez leśnika/myśliwego /lub innego gajowego ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natka, nie wiem czy wnikliwie zapoznałaś się z treścią moich postów i historią Dolara

jest to kot prześladowany przez inne koty, taki dzwoneczek słyszałyby również one i Dolar miałby mniejszą sposobność do ukrycia się, co też robi, bo nie walczy bądź też ucieczki

masz na to jakąś mądrą radę??

ptaszki zapewne miałyby lepiej (o ile na nie poluje), ale on sam??

koty nie latają jak wiesz

no chyba, że od petardy pogromcy kotów albo wiatrówki :(

i jeszcze jedno tak na marginesie, polecam poczytać o równowadze biologicznej, bo naruszenie jej, rozregulowanie związane jest głównie z ingerencją człowieka a nie samych zwierząt

więc wrzuć na luz tymi gatunkami chronionymi

 

dla Twojej wiadomości- w moim lesie nie ma leśniczego ani gajowego :)

 

ps. ogólnie radosna jestem, to i posty radosne piszę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S.

Ciekawi mnie na co poluje Dolar i reszta hasających na wolności kotków podczas swoich wypraw do lasu. Czy aby nie na chronione ptaki śpiewające ?

 

Troche opamiętania :o a wiesz co jedzą te chronione ptaki ,one jedzą chronione owady np. te http://pl.wikipedia.org/wiki/Owady_chronione

Zgłoś gajowemu to je powystrzela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może pogadać z sąsiadem?

Psa przekupić? (też lubię psy, ale rozumiem, że bywają osobniki, których nie da się lubić - to jak z dziećmi)

Skutecznie przestraszyć? (petarda - taka malutka, co to dużo hałasu robi i nic poza tym - rzucać zawsze przed wejściem na werandę, znaczy przed domem, po jakimś czasie pies skojarzy, że Twoje kroki wróżą ten straszny huk i zanim wejdziesz, pies będzie zaszyty w najciemniejszym kąciku domu albo dezodorant - im mocniejszy tym lepszy - psikać w stronę psa, nie w oczy ani w nos, wystarczy na zadek - będzie zwiewał przed Tobą, żeby nie zostać spryskanym).

 

Hmm petarda byłaby dobra, ale huk wkurzy sąsiadów, może ten dezodorant nie głupi pomysł, ale ten sraluch zawsze przodem atakuje nie tyłem :) Myślałem jeszcze o takiej trąbce rowerowej, możę go odstraszy...

 

:lol: Wyobraziłam sobie psa atakującego tyłem!

Dezodorant to dobry środek wychowawczy. Baaardzo nieprzyjemny dla zwierzaka i nieszkodliwy, jeżeli nie psiknie sie prosto w oczy czy w nos. Raz, drugi czy trzeci (w zalezności od inteligencji) potraktowany tak zwierzak, szybko odpuszcza, bo ten koszmarny smród dłuuugo utrzymuje się na futerku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...