Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką wybrać wiertarko-wkrętarkę ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Einhell robi nawet fajne wkrętarki z serii niby profesjonalnej. Kupiłem takie coś i spisuje się nieźle. Szybka ładowarka (niewiele ponad godzinę) i 2 aku, które jednak stosunkowo szybko się rozładowują. Pomaga wtedy zmiana biegu na wolniejszy, ale mocny jak diabli. Ogólnie warta swojej ceny, jednak następny zakup to na pewno będzie coś firmowego (bosch lub makita).

 

P.S. Te dodatki w walizce to od razu można na śmieci wyrzucić :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nabyłem "żółtego" Einhella w Praktikerze 14,4V i powiem tak

zanim skończę remont to na pewno wytrzyma, a pózniej będzie używany sporadycznie. i baterie i tak szlag trafi i co po latach dokupic baterie/?. czy nowa wkretarke/?... jeżeli używasz nieczesto to markowa /czytaj droga/ nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że lepiej kupić tani sprzęt z 2 akumulatorami .Mialem rozne wkretarki bosch. hitachi, black decker,oraz tanie z Castoramy.Najgorsze są akumulatory ktore trzeba wymieniać np po 2 latach.Lepiej kupić nowa wkręterke jak przepłacać za nowy firmowy akumulator (1 sztuka kosztuje tyle co pól wkrętarki). Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BlackDeckera 14,4 z dwoma Aku - przykręciła wszystkie podwieszane sufity w domu - teraz wierci w drewnie

Nigdy jednak nie wyjedzie akku do zera - w tym celu w zestawie była także latarka na ten sam aku (też często się przydaje i ma spory zasięg) która wycyckuje aku do zera i dopiero potem do ładowarki.

ładowane akku od zera do full - wytrzymają Wam dłużej.

Z wkrętareczki jestem zadowolony bardzo -kupiłem w castoramie

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BlackDeckera 14,4 z dwoma Aku - przykręciła wszystkie podwieszane sufity w domu - teraz wierci w drewnie

Nigdy jednak nie wyjedzie akku do zera - w tym celu w zestawie była także latarka na ten sam aku (też często się przydaje i ma spory zasięg) która wycyckuje aku do zera i dopiero potem do ładowarki.

ładowane akku od zera do full - wytrzymają Wam dłużej.

Z wkrętareczki jestem zadowolony bardzo -kupiłem w castoramie

Sebo8877

 

Tak zupełnie do zera to chyba nie za dobrze? Przynajmniej dla Ni-Cd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Chce coś dobrego makrowego. Ale jak zobaczyłem na stronei boscha ze najtansza to cos 850 zl - a gorna granica to kolo 3 tys. to sie gorzej poszczulem :roll:

 

makita widze kolo 400 stoi ...

 

jakie macie urzadzenia ? ile kosztowały ? i czy polecacie je ?

 

Ja używam DEDRY, dostepnej w Castoramie. Choć pewnie dla wielu to żadna marka... :lol: :wink: Jednakże, bardzo dobrze się sprawuje, nie psuje się, akumulatory bez zarzutu. Kosztowała coś nieco ponad stówkę.

 

Jest strona www:http://www.dedra.com.pl/polski/glowna/katalogDEDRA/indeks.html

 

Widze że teraz są jakieś inne modele, ja mam taki zestaw z dwoma akumulatorami (wygoda!), wersja 18V. Takie 12V i 14V to są ciut za słabe. Ale mają nawet wersję 24V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - 2 akumulatory obowiązkowo.

 

Po drugie - zwróć uwagę na ich kształt / mocowanie - obecnie poszczególne firmy starają się robić różne, coby jedne do drugich nie pasowały.

 

Po trzecie - koszt taniego Einhell'a czy Pro Work (ten sam importer) z 2 akumulatorami, to koszt 2 akumulatorów osobno (bez wkrętarki gratis ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...