Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prowansja


Dorota szymczak

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 623
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

niekoniecznie białe, ale np. przecierane, bardzo praktyczne :)

Natomiast na białych, stylowych, rzeźbionych meblach ...

 

 

http://widget.slide.com/rdr/1/1/1/W/310000000319d1b3/1/118/5lDPyA3F2j8mdzZUxlTiOjrtyxJlp64Y.jpg

 

 

...z pewnością zbiera się kurz i ja bym takich osobiście nie chciała, zwłaszcza w kuchni. Nawet gdyby to było w moim stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

sielsko i przyjemnie.

Styl ten jak oglądam te fotki rządzi sie pewnymi barwami, w wiekszości beże, i biele.

Jesteśmy w trakcie budowy domu, i chcemy stwotzyć podobny klimat wnętrz, przeczytałem kiedyś w "4 kątach" że jest coś takiego jak kolor off white (na tyle na ile znam angielski, tłumaczę to jako zgaszoną biel). Czy wie ktos z szanownego grona forumowiczów czy ma któraś z firm w swojej ofercie gamę kolorów off white? i szukam raczej firmy ktora ma farby: do scian, drewna, metalu itd., rozumiem że przełamać biel można róznymi barwami, i zapewne też róznymi technikami np. przecierki.

Ogólnie wnętrza maja być jasne, a akcenty kolorystyczne chcemy uzyskiwać po przez dodatki, jak np. takniny, wazony itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak joliska, tylko czy aby napewno? Kiedyś szukałem( tak z 2 lata temu) właśnie czegoś takiego, poszedłem pełen nadziei do niebieskiego sklepu na C, pytam pana który dumnie na piersi nosił plakietke z napisem "specjalista od kolorów", mówię więc "szukam firmy ktora oferuje game kolorów off white, uśmiecham sie jak głupi do sera z nadzieją ze pan odpowie tak oczywiscie jest tego mnóstwo, ale niestety jedyne co pan mial do powiedzenia to tyle że: wie pan jestem w zsatępstwie, ale z tego co sie orientuję to raczej rzadna z firm ( a mają ich tam trochę) nie ma czegos takiego. ale sa wiadreka z gotowymi kolorami:):) i pokazuje mi jakis beżowy shit.

Poatrzyłem na niego ze zdumieniem, podpowiedzialem aby może tę plakietkę sciągnął skoro nie ma pojęcia o kolorach, firmach itd.

 

Czy np. tikkurilla ma cos takiego? przeglądąłem kiedyś wzorniki, i dość ciężko mi było znaleźć od[powidni odcień, bo albo wpadał w żółć, albo róż. szukałem wtedy czegoś co dawałoby odcień raczej złota, taki kolor śmietany. cholera trochę trudno mi go nawet określić:):):) ah ten męski daltonizm:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na pewno :)

 

Tikkurilla ma, Dekoral, Beckers, Dyrup, Para, Benjaminn Moore etc.

BM Ci wysłałam wyżej, tu zerknij na koło Dekorala: http://www.dekoral.pl/kolory/kolo_kolorow.xml

 

Z wzornika NCS robia wszyscy producenci, nawet Tikkurilla ma już "przelicznik" swoich numerów na ten system.

 

Nie kupuje się farb w sklepach na C, P, O :evil: idzie się do sklepu z farbami i tam już wiedzą, co sprzedają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joliska dzieki za linki, widzisz te sklepy na literki kotre podalas, sa najblizej miejsc w kotrym mieszkam, a jakos nie napotkałem jeszcze w szczecinie wyspecjalizowanego sklepu z farbami( kiedyś znalazłem jakiś ale też mnie panie nie przekonały swoją wiedzą,a raczej jej brakiem na temat kolorów). Pewnie nigdy nawet nie pomyślałem żeby takowego poszukac, ale teraz bede zmuszony:):) znalexć sklep z personelem ktory ma pojęcie o doborze kolorów i nich samych.:):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...