Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec na Eko-Groszek


Recommended Posts

Piec jak piec, ale do tego trzeba dobrac jakiś zasobnik wody. jaki polecacie?

 

firmy Galmet , http://www.galmet.com.pl , mam zasobnik wiszący Neptun Kombi 140 litrów , wężownica ma moc 24 KW , woda ciepła grzeje się bardzo szybko, kilka minut , pozatym zasobnik trzyma gorącą wodę przez 24 godziny po wyłączeniu pieca , a po 48 godzinach jeszcze leci ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No właśnie tyle tego na rynku ze nie wiadomo za co sie zabrac co wybrac co bedzie sie dobrze spisywalo

:roll: :roll: :roll:

 

ktoś mi kiedyś radził żeby szukać kotła o jak największej masie i jak największej pojemności wodnej , co do reszty , to nie ma chyba odpowiedzi co będzie lepiej się spisywało , większośc kotłów jest bardzo podobna , a kocioł to połowa sukcesu , bo to nie kocioł ma się spisywać ale całe ogrzewanie. Producenci kotłów robią w zasadzie obudowe i wymiennik a osprzęt , podajniki, wentylatory , sterowniki produkują zwykle jedne i te same firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce piec polaczyc w ukladzie z solarami myslale aby dodac do tego kominek z plaszczem wodnym ale to juz za duzo kasy kosztuje

 

dam wiec piec pewnie solary i zwykly kominek z rozprowadzeniem cieplego powietrza

 

Do pieca musze miec wiec zasobnik tak na 200 300 litrow

 

piec na groszek i kominek z płaszczem, to raczej bez sensu , kominek tak , ale z prostym dgp , tak aby było , po co mi kominek z płaszczem , skoro to samo drewno moge spalic w piecu i efekt ten sam , a solary , z kotlem nie maja nic wspolnego, trzeba zamontować zasobnik z dwoma wężownicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tez sobie tak to wytlumaczylem, tylko teraz musze sie wgryzc w temat rozprowadzenia cieplego powietrza przynajmniej na parterze. Chcialbym aby funkcjonowalo to na zasadzie grawitacyjnej czyli bez zbednych wymuszaczy obiegu. A do solarów bedzie odpowiedni wymiennik i mam nadzieje ze bedzie dzialal :)

Napisz prosze jakie sa rzeczywiste wymiary Twojego pieca gdyż moja piwnica ma tylko dwa metry "wzrostu" :( no i mam nadzieje ze piec się zmieści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tez sobie tak to wytlumaczylem, tylko teraz musze sie wgryzc w temat rozprowadzenia cieplego powietrza przynajmniej na parterze. Chcialbym aby funkcjonowalo to na zasadzie grawitacyjnej czyli bez zbednych wymuszaczy obiegu. A do solarów bedzie odpowiedni wymiennik i mam nadzieje ze bedzie dzialal :)

Napisz prosze jakie sa rzeczywiste wymiary Twojego pieca gdyż moja piwnica ma tylko dwa metry "wzrostu" :( no i mam nadzieje ze piec się zmieści :)

 

kocioł ma szerokość 1,2 m , wysokość 1,3 m , głębokość z czopuchem 1,1 m , trzeba tylko brać pod uwagę że od strony podajnika musi być obok kotła jeszcze około 1 metra luzu , bo w razie czego inaczej nie da rady wymontować zespołu ślimaka i motoreduktora.

 

U siebie będe robił ogrzewanie kominkiem, ale w najprostrzesj postaci , nawiew przez otwory w obudowie tylko do pomieszczenia gdzie jest kominek , żadnych specjalnych kanałów czy rozprowadzenia, na poczatku chciałem, ale stwierdziłem ze przy piecu na groszek , kominek nalezy potraktować rekreacyjnie , co innego gdzy ogrzewa się gazem, prądem , olejem, wtedy kominek i to najlepiej z płaszczem wodnym. a tak, to chyba szkoda roboty i kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mnie ciekawi ile taki piec może spalić , gromadzę teraz opał na zime , narazie nie będę grzał tak na 100 % bo jeszcze nie będziemy mieszkać , ale grzać trzeba żeby nie pozamarzała woda w rurach , narazie mam 3,5 tony , ciekawe jak obniżenie temperatury wpłynie na spalanie , chciabym utrzymać w domu jakieś 15 st. podczas niebobecności i jakieś 20 jak będe coś tam robił. ( dom z porotermu 25 cm , ocieplony 12 cm styropianu , na dachu 20 cm wełny , kubatura 660 m. sześć , powierzchnia podłóg 260 m kw. powierzchnia uzytkowa 192 m.kw. )

 

Więcej nie kupię wegla w tej chwili bo nie mam go gdzie trzymać ( to minus takiego pieca - luzem trzymać nie mam gdzie a pozatym jak to wygląda , trzymać w workach już lepiej tylko że 6 ton w workach po 50 KG to jest 120 worków , nie zmieści się do mojej "szopki" , w zimie może nie być groszku w sprzedaży lub może byc dużo droższy więc kupowanie na bierząco też jest ryzykowne , kolejny minus takiego pieca , dostepność i kłopotliwość opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas na szczęście będzie gdzie trzymać około 6 ton

Planuje kupic luzem i wsypać w worki foliowe po 50 kg lub jakieś takie jak od ziemniaków

 

ja zamawiam workowany , na składzie pakują w worki , najlepiej by mi było kupowac na bierząco , ale boję się o to że może nie być i zostanie się wtedy na lodzie... albo z rusztem awaryjnym i paleniem byle czego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...