Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Motylowe budowanie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 441
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ale się zapuściłam.. uuuuah!

 

Panowie kończą fugować łazienki na górze. Kończymy łazienkę na dole.

 

Zaczelismy podwieszaną konstrukcje podwieszanego sufitu w kuchni.

 

Ułożyłam juz 3/4 mozaiki, ale dzis zabrakło mi materiału. Musze jutro dokupić.

 

Wiekszych postępów wizualnych brak - a szkoda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis odebralam probke kolorystyczna frontow kuchennych

100 ICA wyszla za cytrynowa, 103 zbyt ciemna i morelowa, szukamy dalej zostala nam alternatywa w postaci 101 i 102.

 

Domowilam mozaike, bede dalej ukladac. Udalo mi sie wreszcie odebrac hiszpansko- chinskie plytki do kuchni.

 

Wczoraj przyuwazylam ciut wystajaco- polozona plytke wannowa. Kazalam poprawiac, jak poprawiali to ja pekli:( (a w zasadzie pękli dwie)

no zesz ludzie nie wytrzymam, musialam kupic dzis dwie szt,

dobrze ze szef yeti sprzedaje mi je juz na sztuki a nie na paczki bo bym zbankrutowala. Inna rzecza jest fakt ze te plytki zostaly sprowadzone tylko dla mnie (ale szczesliwie bylo jeszcze w magazynie 3 dodatkowe)

 

Jutro jade po bazowa probke koloru do calego domu.

wprowadzilam drobne zmiany w projekcie dolnej lazienki wiec plytek bedzie co do sztuczki:)

 

Termin wejscia parkieciarzy- 25 luty:)

drzwiarz milczy- telefonow przez niego odebranych -0

telefonow przez niego nieodebranych- 10000000000000

wrrrrrr.....

 

Juz nawet nie dodam ze bylismy u

owieni w sobote, musialam sie wyrwac z cieplego lozeczka o 7 rano

a ten lobuz sie bez uprzedzenia nie pojawil- kaaaaramba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuulala troche mnie tu nie było, a dziennik spadł na 3 stronę.

 

 

Glazurnicy kończą w piątek - hurrra! :D :D :D

 

Oto co udało nam sie zrobić:

 

Dziś fugowali część gresu na dole - kuchnia, jadalnia. Kształt kafli pod mozaike -przyciety i wkejony

 

Wreszcie ułożyli płytki w kuchni. Łazienki w zasadzie skończone.

Zaczelismy montować drzwi do prysznica w łazience dziecięcej. Wnęka ma równe 90 cm (drzwi zamowilismy 90) i ... nie pasują...

 

Wg specyfikacji powinny dac sie zamontować we wnęce od 86-91 cm - ale nie chcą - brakuje ze 2 cm - czekam na fachowca z Kermi. Ma być w piątek.

 

Zamowiliśmy lustro do wklejenia w płytki w łazience przy sypialni.

Wybralismy kolor na sciany i kupilismy dodatki.

Brakuje jeszcze mebli do zabudowy i przyciska do geberita

 

Wybralismy wykładziny do sypialni i Dziedzica pokoju. Kuplismy mu fotel do czytania bajek. Reszte mebelków będzie miał z obecnego pokoiku.

 

Wybralismy kolor bazowy do całego domu.

 

Zamówilismy fotel do salonu.

 

Zabudowalismy sufit g-k w kuchni i konstrukcie pod szafe. Cześciowo poszpachlowane.

 

Skończyłam mozaike. Jeszcze tylko wkleić docinki, zafugować i wkleić w docelowe miejsce.

 

Szukam tapety do sypialni - dziś obejrzałam pewnie kilkaset ale nic takiego nie wpadło mi w oko.

 

Stołu owalnego rozkładanego - znalazłam nawet jeden na allegro, ktory bardzo mi sie podoba, ale jest bardzo drogi

 

Najgorszy jest temat drzwi - wrocilismy do punktu wyjscia.

 

CZY KTOS MOZE MI POLECIC SOLIDNEGO DRZWIARZA???

 

a już za tydzień - MONTAŻ KUCHNI - hurra!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to sie kiedyś skończy???????????? :o :o :o :o

 

Brodzik z łazienki gościnnej nie pasuje do kabiny. Mało tego kabina nie da sie otworzyc, bo haczy drzwiami o kibel i jest poważne zaniepokojenie, czy ktoś kiedyś przez nie uwagę nie zbije drzwi - DO WYMIANY! :( :(

 

Kupiłam piekna i niedrogą lampkę nad blat do dzieciecej łazienki. Tak mi sie podoba, ze sie zastanawiam czy nie kupić jeszcze dwoch takich samych jako kinkiety do kuchni ?

 

Poszukam jeszcze lamp nad blat jesli znajde inne to moze poszukam jeszcze czegos, ale jak podobne w stylu to te zawisną napewno.

 

 

Trzeba ruszyć temat kamienia na ścianę półokragłą. Materiał juz jest. Czeka do obioru, jeszcze tylko musimy go oddac do przycięcia i moze w przyszły weekend zacznie się kłaść.

 

Za 1,5 tygodnia wchodzi parkieciarz - hurrra!

 

30 dni do przeprowadzki - o wow - ale ten czas leci

 

Czego napewno nie uda nam sie załatwić na czas przeprowadzki:

 

Meble do zabudowy : szafa i szafka na buty do wiatrołapu.

Garderoba w sypialni (chcemy zbudować ją sami)

Łózko i meble do sypialni - materac musi wystarczyc

Zabudowa meblowa łazienek

Drzwi - bolączka moja straszna - ten temat spędza mi sen z powiek :(

POMOCY !!!!!!!!!!

 

Oczywiscie mase bibelotow, szafek, szafeczek, pierdólek, obrazków, kwiatków, firaneczek, zazdrostek, rolet, zasłon i miliony innych drobiazgów... sukcesywnie, sukcesywnie...

 

Elewacja, ogrodzenie i ogrod - zostawiam sobie na pewnie "swiete nigdy" - - tfu, tfu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa miałam jeszcze napisac, ze zrobilismy 4 probki kolorystyczne frontów z probnika ICA: 100, 101, 102, 103 i suma sumarum - zostalismy przy pierwszej opcji :)

 

Front szufladowy wyszedł dokładnie taki jak chciałam, czekam jeszcze na front szafkowy. Został wybór klamek i kucia na szafe. Reszta rzeczy ok.

 

Troche sie tej kuchni doczekac nie moge.

 

Dzis szpachlowanie sufitu podwieszanego, jeszcze wlozyc tam wystarczy listwyy oswietleniowe, przykleić listwe i gotowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym newsem tego dnia jest info od Cuba (ci od afery z kuchennymi hokerami). Po 3 tygodniach zadzwonili do nas z informacja, ze zrealizuja nasze zamowienie w "pomylonej" cenie:)

czyli suma-sumarum jestesmy 500 zl do przodu. Z drugiej zas strony jakbysmy wiedzieli ze kosztuja pi ad 1200 zl to wcale bysmy sie na tak drogie nie zdecydowali.

 

Mysimy piczekac jeszcze na nie 5 tygodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek w dziesiejszym słonku

http://img90.imageshack.us/img90/5024/elektryka1zm4.jpg

 

 

Dla tych wszystkich, ktorzy nie mają jeszcze kominka chciałam pokazać jak brudzi sie szyba mimo, ze palimy suchym drewnem.

 

(w tle walentynkowe tulipsy od osobistego - tak sie domowo odrazu zrobiło)

http://img90.imageshack.us/img90/3586/elektryka2nf6.jpg

 

Postępy szpachli w kuchni

http://img152.imageshack.us/img152/2681/elektryka3wg3.jpg

 

 

Dziś udało nam się zwieźć zamówiony wcześniej kamień do obłożenia ściany półokrągłej... może niedługo zaczniemy go układać.

Przepięknie mieni się w słońcu i bardzo mi sie podoba. Szkoda tylko, ze pocięcie tego kamienia kosztuje 3 razy tyle co sam materiał (nie musze dodawać, ze majatek) wiec moze spróbujemy narazie kupić tarczę do kamienia i domowym sposobem sie do tego zabrac - zobaczymy co nam z tego wyjdzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 dni do przeprowadzki :o :o :o a ja w lesie. Wciąż mi sie wydaje, ze to wszystko jest niereralne.

 

Spektakularnych postępów w pracach nie widać. Konczymy szpachlowanie. Zaczynam malować kuchnie (przynajmniej raz) przed wstawieniem mebli.

 

Montaż kuchni przesuniety najprawdopodobniej na przyszły tydzień.

 

Zostaje mi coraz mniej czasu na dobranie podstawowego oświetlenia, zakup wykładzin, łóżka, przygotowanie pokoiku Dziedzica...

 

Ten weekend nam wypadnie z racji chrzesniaka urodzin i wyjazdu do Radomia.

 

Dzis osobisty zakupił odkurzacz centralny. Jak wszyscy sie od nas wyprowadzą to go zamontujemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłam mozaike.

 

Proba włozenia - troche krzywo i haczy, ale to juz drobiazg. Napewno wizualnie zmieni sie po zafugowaniu. Ale na chwile obecną tak to wyszło...

 

http://img338.imageshack.us/img338/9031/mozaika111xo8.jpg

 

http://img217.imageshack.us/img217/6228/mozaika222oj2.jpg

 

http://img217.imageshack.us/img217/3438/mozaika333xh7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend minał a czas przeleciał przez palce.

 

Jedyną rzeczą na jaka sie szarpnęlismy to pojechac po odbior toaletki i taboretu do sypialni. I na dodatek przyjechalismy tylko ze stołkiem bo toaletka okazała sie porysowana i musimy czekac dodatkowe 2 tygodnie na renowacje :( :( :(

 

W piatek zaakceptowałam głowny front kuchenny. Dzis maja zaczać go lakierowac. Wiec licze ze we czwartek/piatek rozpoczniemy montaż.

 

Od dzis zaczynaja dzialac parkieciarze. Najpierw gruntowania i wyznaczanie poziomów. Wilgotnosc jest ok. Wiec zanim przejda do samego układania to kilka dobrych dni sie zejdzie...

 

Mamy zainstalowane juz wszystkie grzejniki w domu. Tylko nie wiem po co ;)bo aura na zewnątrz wyjątkowo wiosenna.

W domu i bez grzejników jest cały czas 21 stopni...

 

Mielismy do piatku skonczyc szpachlowanie ale rozchorował sie majster i nici z tego... Licze ze w tym tygodniu zaczne malowac kuchnie

 

Dzis o 14 obmiar schodów. Mam nadzieje, ze po swietach zaczniemy ich montaz.

 

zobaczymy co jeszcze przyniesie ten tydzien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tydzien nie zaczął sie dobrze :(

 

Mam nie najlepszej jakosci wylewki. Dziś zaczeli prace parkieciarze, ale sobie w cholere poszli. Okazało sie ze wylewki są tak "zagłaskane" ze nie chłoną gruntu glęboko penetrujacego.

 

Wiec trzeba bedzie kłaść pod parkiet specjalne maty wrrr !!! Nie muszę dodawać, ze to spore dodatkowe koszty.

 

Przywiezli pralkę - hurra!

 

Był schodziarz - uzgodnilismy szczegoly. Jesli zaakceptujemy cene to schody bylyby gotowe za jakies 5 tygodni

 

Byli Panowie z Makowa Mazowieckiego (Glowac dzieki za namiar) na pomiar drzwi, zobaczymy co wyjdzie z tej wspolpracy.

 

Czekam jeszcze na jednego w tym tygodniu ze Szczytna.

 

Odebralismy lustro do łazienki.

 

Wszystkie grzejniki ładnie grzeją...

 

Kończymy szpachlować. Mam nadzieje, ze do konca tego tygodnia bedziemy wreszcie mogli powiedziec ze juz koniec....

 

Trzeba przesunac szufelkę automatyczna na drugą strone. Skumalismy, ze jest w nieodpowiednim miejscu... wrrr...

 

zeby o tych wszystkich rzeczach człowiek wiedział wczesniej... no niby wiedział, ale wciaz i ciągle i nieustająco sie cos zmienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czym doczyścić rozsmarowane po płytkach epoksydowe (żywiczne) fugi????????

 

Do jakiś dramat - niczym nie idzie mi tego sczyścić :( :( :(

 

Montaż kuchni ustawiony na przyszły wtorek.

W poniedziałek wchodzą parkieciarze.

Skończona zabudowa TV karton-gips.

Zaczelismy gruntować sufit w kuchni

Wykonaliśmy probe koloru bazowego na ścianach.

 

Okazało sie ze zle sa polozone trzy płytki w holu. Nie dopilnowałam ze drzwi do gabinetu otwierają sie do środka a płytki kończą sie z początkiem opaski :( :( :( Trzeba wyrwać i położyć nowe - do konca opaski. Czyli ciut dalej

 

Wszystkie grzejniczki grzeja, w domu 23 stopnie - ugotować sie mozna. Jednak kominek z płaszczem to jest jak dla nas strzał w 10! :D :D :D

Podwyżki gazu mi nie straszne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wow ponad 40 tys zagladnięć :o :D :o :D Wszystkim bardzo Dziękujemy.

 

Szkoda że tak dużo osób zagląda a tak mało komentuje - zapraszam

 

Te cholerne rozsmarowane fugi doprowadza mnie do rozpaczy. Probowałam juz octem, acetonem, srodkami z alkoholem i nic. Na ta zywice nie mam pomysłu co moze pomoc....

 

HELP!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche zdjec

 

Zamontowane swiatło w suficie podwieszanym. Wystarczy przykleić listwy i gotowe. Wlasnie tak patrze i widze ze w rzeczywistości swiatlo jest żółte i cieple (bo tu wygląda jak białe jarzeniowe).

 

http://img508.imageshack.us/img508/2707/sufit1qa7.jpg

 

http://img508.imageshack.us/img508/9703/sufit2hg2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...