Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Motylowe budowanie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 441
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Odebrałam dziś brakujące dwa kibelki.

 

Zamówiłam nowy brodzik zamiast Riho będzie Huppe. Jednak zdecydowalismy sie wymienic brodzik a zostawić kabine - zawsze tak łatwiej.

 

Zareklamowałam baterie prysznicową Hans Grohe. Jest obszczypany chrom na jednym pokrętle.

 

Kupiłam specjalny srodek Sopro potwornie drogi do sczyszczenia tych nieszczęsnych fug - z polerowanego gresu w kuchni na ścianie - zeszło... przynajmniej jeden sukces... reszty nie ruszyło - jestem załamana :( :( :(

 

Czekam na "fachowców" we wtorek. Twierdzą że to domyją. Tej nadziei będę sie trzymac, bo co innego mi pozostało...

 

Szukam ładnego rozkładanego okrągłego stołu 130 cm (rozkładanego 230-240 cm) kochani gdzie sie rozejrzeć??? Podpowiedzcie coś

 

coś mi sie wydaje ze trzeba bedzie jednak przesunąć termin przeprowadzki o 2 tygodnie :( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybraliśmy dziś na wycieczkę do Makowa Mazowieckiego w poszukiwaniu drzwi naszych marzeń... hmm.. oprocz fajnej wycieczki, no i przemiłego własciciela stolarni nie udało nam sie znaleźć tego czego szukaliśmy :( :( :(

 

W poniedziałek wchodza parkieciarze hurrra!!!

 

A we wtorek kuchnia :D :D

 

Poszukiwania drzwi trwają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juuuuuupi :D :D :D rozpoczął się montaż kuchni juuuuupi :D :D :D

 

Jutro Panowie skończą ale już teraz muszę powiedzieć, że jest jak spod igły. Dokładnie taka jaką sobie wymarzyłam i zaprojektowałam

 

Dziś weszli Panowie od parkietów. Zaczeli od wylania wylewki samopoziomującej. Teraz tydzien musi poschnąć tydzień i dalej lecimy z robotą.

 

Był drzwiarz. Nie chce zapeszać, ale chyba coś z tego będzie :D :D :D

 

Jutro ma być inny, dla porównania (to już piaty z kolei). Jeeezu! już to widzę, będzie tak samo jak z moją probną fryzurą slubną (Pięć podejść :D :D :D ) Ten perfekcjonizm mnie spala :( :(

 

Sciany skończone, poszlifowane i pogruntowane biała farbą....

 

uffff !!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia skończona. Brakuje jeszcze tylko listwy topowej na drewnianej szafie i blatow.

 

Był dziś Pan na pomiary blatów i obiecał, ze będzie sie starał zrobić blaty do Swiat. Mam nadzieje, ze sie uda.

 

W tym tygodniu wchodza parkieciarze i bardzo mnie to cieszy. Domek po zrobieniu parkietów zrobi sie napewno ciut bardziej przytulny.

 

Znaleźlismy w koncu wykonawce naszych drzwi. Dziś podpisujemy umowę. Drzwi będą za (4-5 tyg)w połowie kwietnia.

 

Zdecydowalimsy sie podniesc poziomy w naszej sypialni i u Dziedzica. Tak aby po połozeniu parkietów nie było roznicy w poziomach miedzy wykładzinami dywanowymi a wysokościa gresow i parkietów.

 

Obkłada sie kamieniem sciana połokrągla od strony jadalni. Ułozylismy dopiero 8 rządków, ale zaczyna to fajnie wyglądać...

 

Czas zacząć odrobine ogarniac dom. Wiosna za pasem i przyszedł czas porzadków. Zaczynam kompletować sprzet i zapas srodków czystości... a potem pucu, pucu...

 

Mam nadzieje, ze w przyszły tyg zaczniemy malowanie. Na drugi raz poczekamy na drzwiarzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkiet się kładzie. Gabinet skończony :D :D :D Domek diametralnie wizualnie sie zmienił z położonym parkietem. Robi sie naprawdę przytulnie.

Jednak drewno wnosi naprawde sporo "ciepła" do wnętrz. Podoba mi się...

 

Zdecydowalismy sie dwie sypialnie na gorze podlac, zeby wykladzina była na tym samym poziomie co parkiet i gres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układanie parkietu w salonie skończone :D :D

 

Po weekendzie we czwartek układamy hall na gorze.

 

Miłą niespodzianką na dzień dzisiejszy był telefon z firmy w ktorej zamowiłam tapete do sypialni. Miała być za 6 tygodni a jest już do odebrania (raptem po 3!) Fajnie, jak ja odbiorę jutro, to odrazu wybiorę kolor do sypialni i zaczniemy malować...

 

Odebralam dziś nowy wymieniony brodzik do kabiny prysznicowej w dolnej łazience gościnnej.

 

Był Pan na pomiar blatów, mam nadzieje, ze do świat bedzie gotowy. Reszta detali do kuchni tez juz jest gotowa.

 

Zamowilismy gniazdka i właczniki oświteleniowe... kilkadziesiat sztuk - i pewnie bedzie trzeba domówić...

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Z rzeczy jeszcze strategicznych to czekamy na:

- drzwi (zamówione). Montaż ok. 15 kwietnia

- kanapy (zamówione). Dostawa ok. 10 kwietnia

- schody - mam nadzieje, ze uda nam sie je zrobić razem z cyklinowaniem tj. 15 kwietnia

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

Brakuje:

stołu i krzeseł do jadalni

stolika kawowego do salonu

szafki tv

barierki do schodów

mebli do zabudowy w łazienkach

szafy i szafki na buty w wiatrołapie

komod

łozka i szafek do sypialni...

 

elewacji, ogrodzenia, kostki brukowej, ogrodu...

 

powolutku jak sie juz wprowadze to sie bede tym dalej zajmowac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam napisać, że jakiś czas temu zrobiliśmy w Sanepidzie badanie wody...

 

i ....

 

3 krotnie przekroczony poziom manganu

2 krotnie przekroczony poziom zelaza

nawet nie taka twarda...

 

i smerdzi gorzej jak z szamba... :( brrr warszawska woda...

 

jutro przychodza Panowie od stacji uzdatniania wody...

 

będzie czyściutka, zdrowiutka, mieciutka, a przede wszytkim nieśmierdząca :D :D :D

 

-----------------------------------------------------------------------

 

Dziś kupiliśmy nowe farby do przetestowania...

 

Kolor bazowy trafiony. Nastapiła zmiana z tikurilli na beckersa...magnolia

 

Do holu... kawa z mlekiem - za ciemna - pojechalismy jeszcze raz i kupilsmy Bejamina o dwa tony jasniejsza i teraz jest ok.

 

Do łazienki przy sypiali szaro- lila - super

 

Do sypialni troche wpada w zielen, ale przy tej tapecie bardzo ładnie to sie komponuje

 

Jutro zaczynamy malowanie sufitów...

 

------------------------------------------------------------------------------

 

we czwartek moze uda nam sie "zaparkietować" holl na gorze

czekam na blat do kuchni....

 

------------------------------------------------------------------------------

 

Postanowilsmy ze dopoki nie znajdziemy do jadalni docelowego stołu, narazie wybierzemy stol ktory ogrodowy ktory stanie na tarasie i narazie bedziemy sobie z niego korzystać :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecną bardziej zajmuję sie przygotowaniami do Świąt niż do przeprowadzki, choć i na budowie trochę sie dzieje.

 

Osobisty maluje sufity...

 

Czajnik wpada mi do szuflad :D

Blatu do Świat nie będzie, bo podwieszana komora zlewu okazało sie ze jest uszkodzona. Musza czekac na nową...:( czyli suma - sumarum po świetach...

 

Za to news dnia jest taki, ze zamowione drzwi bedą ok. 1 kwietnia (2-3 tygodnie przed terminem) :D :p :D

 

Jutro przychodzą układać parkiet na gorze w hallu

 

Stacja uzdatniania wody działa i musze przyznac, ze to jest to! woda jest czyściutka i mieciutka, aż miło :D

 

Powoli zaczynamy porządki, osobisty odkurza, a ja myję okna - ale pewnie do bozegonarodzenia mi sie zejdzie :( :( syzyfowa robota...

 

Odebralismy dzis prztyczki - właczniczki... oj jest co montować, cały wielgachny karton..

 

Kupilismy lampe przed wejscie i oświetlenie do garderoby. Dziedzicowi kupiliśmy tapetę do pokoju...

 

Dzwonili, zeby odebrać hokery do kuchni... fajnie bedzie juz na czym siedziec...

 

trzeba zając sie internetem w nowym miejscu...

 

oj ciepło, ciepło... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadzka zaplanowana na sobote :D :D jestem przerażona :o :o

 

Wciaz nie mam blatu do kuchni :( to juz miesiac jak kuchnia miała byc skonczona!!!! wrrrrrrr, narazie mi to nie przeszkadzało, bo nie mieszkam, ale teraz kiedy przeprowadzka na karku, zaczyna mi się podnosić ciśnienie.

 

Parkiet na gorze polozony i prezentuje sie bardzo ładnie. Teraz tylko musi odleżeć swoje, a potem cyklinowanie i lakierowanie...

 

Z tymi oknami to porażka. Oświadczam, ze myje je pierwszy i ostani raz... wole dać komos na przyszłosc zarobic niz meczyc sie z nimi caly tydzien... brrr.. a potem jeszcze byc zmeczona, brudna i nieszcześliwa ;)

 

Maluje pokoj Dziedzica, musze dokupić farby, bo mi zbrakło na jedną ścianę. A jak pomaluje, to bedę kładła tapetę... jeszcze kupa roboty...

 

Malowanie w toku, ale to dopiero wierzchołek gory lodowej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...