Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Motylowe budowanie


Recommended Posts

Mieszkamy.... :D :D :D w jeden rok i 2 tygodnie od rozpoczęcia budowy...

 

Jest cudownie i choć możnaby tu napisać całe milion ale...

 

o czym wkrotce...

 

.... to i tak nic nie jest w stanie zaćmić tego cudownego uczucia, ze mieszkamy juz na swoim...

 

nawet Dziedzic spał dzis do 10! :o nie ma to jak zdrowe, wiejskie powietrze :D

 

p.s. wczoraj wstawili mi pierwsze 5 par drzwi... sa przepiekne - takie dokladnie jakie sobie wymarzylismy. Moze zbieralismy sie do tematu 5 miesiecy i wybrzydzalismy strasznie, ale ostatni strzał był super trafiony, drzwi sa po 3 tygodniach, sa piekne i o to chodziło... :D

 

 

wkrotce zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 441
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Troche obiecanych zdjec

 

Hokery do blatu - nie ma jeszcze blatu :( ale siedziec juz na czym jest :)

 

http://img444.imageshack.us/img444/2791/hokeryok8.jpg

 

drzwi

 

http://img261.imageshack.us/img261/5221/drzwieg0.jpg

 

Kamienna ściana

 

http://img261.imageshack.us/img261/5233/cianaft3.jpg

 

Hall gora/dół

http://img233.imageshack.us/img233/163/hallys8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro cyklinowanie dołu - start :D

 

Potem noski przy parkiecie na gorze.

 

Cyklinowanie parkietu na gorze

 

i schody w drugiej połowie maja...

 

cały miesiac prac przed nami, z krotka przerwa na wyjazd majowy do Kopenhagi.

 

Malujemy, malujemy, obsadzamy gniazdka, kontakty... i takie male drobne rzeczy.

 

Z dzisiejszych zakupów - rower dla Pani domu:) piekna czerwona damka z koszykiem na zakupy, jeszcze tylko fotelik dla Dziedzica i bedziemy sobie rowerować :)

 

Mamy juz zamonotawane przeszklowne drzwi do holu, bardzo nam sie podobają...

 

moze wkrotce zdjecia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledwie po 1,5 miesiaca spoznienia :( mam juz swoj blat (przynajmniej roboczą część). Tak sie prezentuje. Czesc drewniania (jadalna) ma byc we srode.

 

http://img508.imageshack.us/img508/5247/img0648tb6.jpg

 

 

http://img364.imageshack.us/img364/2160/img0651xh1.jpg

 

http://img364.imageshack.us/img364/4504/img0647ow7.jpg

 

Podłogi na dole wycyklinowane i polakierowane. Panowie piescili je przez 5 dni, ale efekt jest bardzo ładny. Teraz jeszcze kratka na grzejnik kanałowy i cokoły.

 

W przyszłym tygodniu robią noski na gorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam po dłuższej przerwie...

 

Jak sie nie ma w domu neta (ale pracujemy nad tym) to tak już jest...

 

Spiesze donieść, że w domu nic sie nie dzieje... a my urlopowaliśmy sie w przepięknej Kopenhadze...

 

No moze za wyjatkiem lekkiego ogarniecia terenu budowy - wywiezlismy kontener śmieci - ale jeszcze 2 razy tyle zostało... głownie w postaci desek i blatów ktore przydadza nam sie jeszcze do ogrodzenia. Z ktorym mamy nadzieje wystartować pod koniec miesiaca.... siatke na ten czyn już zakupilismy...

 

W domu bez wiekszych rewelacji... jakos wiosna w pełni... dostałam od meza rower... wiec ciagle gdzies z malym fruwamy ...

 

Dotarły sofy... a wczoraj zamowilismy stoliki kawowe w Almi. (Mają byc w piatek). Postanowilismy zestawic dwa takie same kolo siebie, bo standardowe mają około 120 cm długosci, a mysmy chcieli miec szerszy... wiec bedziemy mieli dwa razy po 80 cm - czyli 160 :)

 

Zaliczka na schody zapłacona. Zdecydowalismy sie na jesionowe schody. Mają byc montowane pod koniec maja...

 

Zakupilismy nowy mebel do jadalni (szafe chińską)... to znaczy ... mebel jest stary jak swiat... wypatrzylismy go w sklepie z jakim dodatkami do domu, wcale nie wygladał jakby byl na sprzedaz. Ale po rozmowie ze sprzedawca okazalo sie, ze skep chce sie go pozbyc, wiec dali nam na niego 75% rabatu i zamiast 3900 zapłacilismy za niego z transportem 1030 zł :D :D

 

Ale najfajniejsza wiadomością, ktorą mam dla Was jest to, że DZIEDZIC (wczoraj) SKOŃCZYŁ 2 LATKA :D :D :D :D

 

w sobote swietujemy.... a tu mi kuchnie na nowo rozkrecili... zabrali do ponownego przelakierwowania wszystkie fronty szafkowe... mam nadzieje, ze skonczą w piatek - jak obiecali...

 

kuchnia ładna.... jestem zadowolona... ale wykonawcy nikomu nie polecam... mecze sie z nimi jujz 2,5 miesiaca.... dramat !!! :( :( :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pojechałam do Otwocka w sprawie zagospodarowania przestrzeni szklanej - czyt. okien.

 

Umówiłam sie na wizyte u nas w domu - 21 maja. Panie maja naprawde fajne pomysły na zagospodarowanie moich trudnych łukowych okien..

 

zobaczymy jak bedzie wygladało to cenowo.

 

Dzis proba instalacji internetu. juuupi... bede mogła Was częściej odwiedzać.

 

Dalszych wieści z domu - brak :(

 

p.s. chyba spoczęlismy na laurach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Pojawił się nowy mebel w salonie

 

http://img156.imageshack.us/img156/2362/fotelqm5.jpg

 

Montaż schodów przesunięty na 9 czerwca :( :( :(

 

Dziś przyjezdza Pan zmierzyc sie z wyceną kutej barierki do schodów. Zobaczymy ile nam krzyknie... :o :o :o

 

Dziś przychodzi stolarz do wymiaru i wyceny szafy i szafki na buty w wiatrołapie...

 

Chciałabym biały przecierany dąb...a moze cos innego.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Udalo nam sie zamowic fajne swiatla do schodów: powerled z cieplym swiatlem i skupiona soczewka z mozliwoscia kierowania strumieniem swiatla. Dlugo czegos takiego szukalismy i w koncu sie udalo.

 

 

Zakupilismy lampe nad blat w kuchni.

 

Musimy pomyslec nad rozwiazaniem grzania cieplej wody w domu. Nie mamy gazu i z racji jakis tam perturbacji wyglada na to ze jeszcze dlugi czas tego gazu nie bedzie. Co trzeci dzien zeby miec ciepla wode na nastepne dwa.. pale w kominku wieczorem.

Przy temperaturze ktora jest obecnie za oknami palenie w kominku nie jest przyjemne. Doprowadza mnie to do szału...

 

Jak tylko przejdziemy z taryfy budowlanej na prad zwykły - to odrazu myslimy o termie, albo wracamy do systemu uruchomienia grzałki w baniaku...

 

Dzis zmusilam sie zeby umyc okna na dole... oj jest tego sporo... naprawde. Mozna sie przy nich uchetac, a poniewaz od dluzszego czasu nie spadła kropla deszczu, to okna beda za tydzien wygladac tak samo jak przed umyciem - caly kurz przesłoni mi slonce :(

 

Podpisalam umowe na dekoracje okna w naszej lazience i sypialni.

Mysle ze po urlopie podpisze umowe na plisy do okna wykuszowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalam sie na rolety rzymskie do salonu - systemy holenderskie Decoratum.

 

Mają byc gotowe po naszym urlopie.

 

Dzis montuja sie schody. Zaczyna fajnie to wygladac. Ostatni etap przykrywania betonu w domu wreszcie sie zmaterializuje i bede mogla dzialac dalej.

 

Nie ukrywam, ze chetnie zajelabym sie swoimi ugorami porosnietymi metrowymi chaszczami, ale o ogrodku nie mam co liczyc wczesniej niz przyszla wiosna.

 

Nastepny etap:

 

cyklinowanie, lakierowanie podłog na gorze. Obsadzanie futryn i drzwi na gorze, oraz malowanie i tapetowanie...

 

Po dwoch i pol miesiaca dotarl do nas Pan od reklamowanych baterii 3 otworoowych Cifial'a... chyba finalnie skonczy sie na zupelnym wymianie baterii na nowe. Jakis problem fabryczny z przelącznikiem. Mam nadzieje, tylko, ze nie rozwala przy tym połowy łazienki... brrr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...