Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Motylowe budowanie - KOMENTARZE


antolek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 726
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej ! To znowu ja ;-)

 

 

Wreszcie widzę gdzie jest Twoja działka ;-) rzeczywiscie rzut kamieniem ;-)

 

Mam pytanko: Skad ściągnełes to zdjęcie satelitarne?

 

Ja oglądam na maps.google.com -ale tam nasza okolica jest sprzed kilku lat - a tu widac ze to wiosna zeszłego roku.

 

Niestety na boje z urzędami , papierami, bankami musisz się psychicznie przygotować ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ! To znowu ja ;-)

 

 

 

Mam pytanko: Skad ściągnełes to zdjęcie satelitarne?

 

Ja oglądam na maps.google.com -ale tam nasza okolica jest sprzed kilku lat - a tu widac ze to wiosna zeszłego roku.

 

Z naszej rodzimej strony Urzędu Mniasta Słonecznego Warszawy :)

 

http://mapa.warszawa.um.gov.pl/

 

Jest to wpraqwdzie 2005 rok i w naszej okolicy jescze pustki, ale i tak jest nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najchętniej to bym chociaż fundamencik sklecił w tym roku, ale czasu mało. Najgorzej jest z WZiZT bo w Wawrze jest totalna czkawka decyzyjna. Mam nadzieję, że nie będę musiał czekać jak niektórzy ponad rok - bo to będzie tragedia.

 

Projekt i pozwolenie na budowę to raczej szybko (o ile miesiąc lub dłużej można tak nazwać :) :x

 

Najbardziej takim terminem prawdopodobnym jest wiosna z ambicjami przeprowadzki na zimę.....zobaczymy...:)

 

A Wy planujecie zakończyć w tym roku i się sprowadzić ??

 

Wczoraj moja małżonka była na spacerku w okolicy i mówiła, że widziała waszą chatkę. Dało jej to miły dreszczyk że też chcemy jak najszybciej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z warunkami może być róznie... My czekaliśmy w sumie prawie 10 miesięcy. Przez to przegapiliśy jeden sezon budowlany... Na pozwolenie to już szybko tylko 2 miesiace ;-)

 

Z projektem to jest niezła zabawa -zwłaszcza jak robicie indywidualny - my się babralismy ze wszystkimi zmianami ponad miesiąc...

 

Co do naszych planów - myślę, że nie uda nam się na zime sprowadzić... Dlaczego? - bo nie będziemy mieli gazu. Gaz pewnie będzie na wiosnę - A wolelibyśmy nie wchodzić w żadne tymczasowe ogrzewanie. Chociaż z drugiej strony - jak się wszystko uda zrobic - to szkoda będzie nie przeprowadzic się ;-)

 

Powodzenia !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Hej :D witam sasiada, my bedziemy budowac dom w Miedzylesiu, okolice osiedla Borki znam, bo mam na nim rodzine. Wspolczuje oczekiwania na WZ...my wlasnie odebralismy swoje WZ, czekalismy 6m-cy :roll: masssakra. Teraz zabieramy sie za projekt, tez bedziemy miec indywidualny :) Mam nadzieje, ze cos sie ruszy w tym nieszczesnym urzedzie i troche przyspiesza, slyszalam cos o wymianie kady :wink: , wiec moze nie bedziecie czekac tyle co my.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie sąsiadkę

bardzo się Cieszę, bo już kilka osób planuje w przyszłym roku w okolicy więc będzie raźniej. Z zazdrością gratulują otrzymania WZiZT :) :D

6 miesięcy - szmat czasu :)

Macie może jakiegoś dobrego i niedrogiego projektanta z którym robicie projekt ??

 

Powodzenia życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

Witam sąsiada! Będziemy mieszkać w okolicach Borowieckiej. Natomiast ja z twojej mapki nie do końca mogę się zorientować, gdzie się budujesz. Ot, jak to baba! :)

 

Zdziwiona jestem narzekaniami w grupie nt. tego ile czasu trwa zalawtwianie formalnosci w gminie. Ja i mąż kupilismy działkę, uzyskaliśmy wziz oraz pozwolenie na budowe, dostaliśmy kredyt i postawiliśmy stan surowy otwarty - wszystko od wiosny tego roku. Ekipa budowlana opusciła dom 2 tygodnie temu. Co prawda pare razy odwiedzilismy urząd na Żegańskiej, aby dopilnować tematu i na pewno trwało to dłużej niż się spodziewaliśmy, ale nie trwało to miesiącami.

 

Tak czy inaczej gratuluje wyboru okolicy! Nie można bylo lepiej trafic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...

Hello Antolku !!

 

 

Coś mi Twoje posty umykały ;-)

 

Gratulacje z odbioru WZiZT ! Teraz masz sporo czasu do wiosny, aby z innymi formalnosciami zawalczyć. My też na kolejne warunki czekamy, ale złozylismy pod koniec października i dziś pani R powiedziała, zeby za miesiąc sie dowiadywać..

 

Wklejaj jak najszybciej ten projekt, to go troszkę skrytykujemy ;-) będzie czas na poprawki ;-) A jak ogólnie oprócz tych terminów układa Ci się praca z tym projektantem? Godny polecenia?

 

Sąsiadko Trusio - zastanawiam się który toTwój dom... W której przecznicy od Borowieckiej budujesz się? Jakie są tam inne charakterystyczne domy?? Antolek i ja jesteśmy na wysokości chałupy z bali, która była przeniesiona przy Borowieckiej. Tylko trochę głębiej...

 

Antolku, co do wykonawcy to ja bym nie czekała na gotowy projekt... My zaczynając w kwietniu ekipę mielismy umówioną już w lipcu.... Teraz moze być ciężko coś znaleźć... OK juz nie kraczę....

 

 

Pozdrowienia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie strasznie się boję z ekipą. Ale jestem dobrej myśli ;)

A projekt jest wstawiony w dzienniku budowy. Bardzo proszę o opinie ;)

 

Jeśli chodzi o projektanta to sam przyznał, że wziął troszkę za dużo roboty więc opóźnienia kilku dniowe przez pewien czas były normą (zresztą są do dzisiaj) - np umawiamy się że dostaniemy kolejną wersję wieczorem (to można sobie tylko wyobrazić jaki to stan ducha oczekiwanie :), Cały czas z częstotliwością 5 sekund ściągamy poczę - I NIC. Rano SMS, że projekt będzie o 13, potem email, że o 16 a potem już o 17 jest :) hahaha

Ale tak ogólnie to współpraca bardzo dobrze. Wspólnie dochodzimy do rozwiązań i znajdujemy nowe pomysły, które on wrysowywuje. Także, jeśli w tym roku, że będzie rozważny w ilości bieżącej roboty i poprawi się trochę terminowość to rewelacja :)

 

Dzisiaj pewnie będę miał warunki przyłączenia do STOEN więc papierki w komplecie i czekamy na projekt.

Zuzza - a tak przy okazji i ile czekaliście na PNB ??

 

No i jak tam stan ducha przed kolejnych przełomami życiowymi - powiększenie rodziny i pewnie jak najszybsza wprowadzka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !

 

Rozpisałam się, i przypadkiem zamknęłam stronę przed wysłaniem :evil:

 

No to jeszcze raz ;-)

 

Olbrzymia chałupka :D Robi wrażenie.

Czy Wasza działka jest na tyle szeroka, że zmieści Wam się taras z boku?

BArdzo podoba mi się parter - taki podobny do Naszego. Ja bym tylko zrobiła łazienkę z oknem... Wywaliłabym też to drugie boczne okno z gabinetu.

 

Co do góry - to zwróćcie uwagę na garderoby - tam są podwójne skosy i nie da się tam zamontować wieszkaów - tylko niskie półki.. Duzo też różnych załomów powstało, cięzko to będzie zagospodarować. A pozostałe okna na górze jakie mają kształty? Okrągłe są bardzo niewdzięczne...

 

Z tymi rzutami - mozesz spokojnie rozmawiać z wykonawcą. Tak naprawdę oni patrzą tylko na wielkość, ile kominów, jakie schody i na oko powiedzą Ci czy 20, 30 czy 40 tys ;-) W każdym razie ode mnie nikt nic więcej nie chciał. Ja też nie miałam jeszcze projektu... Chyba, że chcesz super ekipę, która Ci wszystko wylliczy co do cegiełki i metra - ale wtedy zedrą z Ciebie duzo więcej ;-)

 

Ja bym wszystko rzuciła i zaczęła casting wykonawcowy....

Muszę się przyznac, ze my planujemy rozpoczęcie kolejnej budowy, za płotem równiez wczesną wiosna (jak się z papierami wyrobimy) - wiec będziemy z Wami na bieżąco ;-)

 

My na Pnb czekaliśmy miesiąc - ale Ty się nie o papiery martw tylko o ekipę ;-)

 

U nas na pewno w tym roku będzie WIELKIE zamieszanie: jedna budowa, wyprowadzka pod most, druga budowa, drugie dziecko.... Całe szczęście, że jestem już na zwolnieniu - więc mam duuuuużo czasu, żeby to wszystko zaplanowac...

 

Ok starczy tej mojej paplaniny ;-)

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzza,

z tymi skosami to oczywiście prawda, ale jakoś musimy to zagospodarować. Nie będzie łatwo, szczególnie, że jak widać w projekcie każde pomieszczenie na poddaszu będzie znacznie zmniejszone przez skosy. No cóż ;)

jeśli chodzi o łazienkę to jest to łązienka dolna - taka dla gości i do bierzącej obsługi ;). Zastanawialiśmy się nad innym umieszczeniem jej - tak żeby było okno ale nijak to nie szło więc zrobiliśmy tak jak jest. W sumie jak się zastanowić to jeszcze nigdy nie mieszkałem w mieszkaniu, w którym łazienka miała okno więc może nie będzie mi przeszkadzać :) :lol:

 

A to dodatkowe okno w gabinecie - nie wiemy do końca jakie będzie finalne przeznaczenie tego pomieszczenia. Gabinet z całą pewnością - ale w przyszłości może to być pokój mieszkalny więc chcemy żeby był jasny.

 

Jeśli chodzi o taras to od strony, że tak powiem ogrodu mamy bodajże 12 metrów więc taras wejdzie.

 

Z tą ekipą to masz rację - pewnie w weekend objadę lokalne budowy i popytam ekipy, któych namiary mam zebrane.

 

Dzięki . jak by co to proszę o więcej uwag.

 

A przy okazji - jaki macie strop u siebie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiadko Trusio - zastanawiam się który toTwój dom... W której przecznicy od Borowieckiej budujesz się? Jakie są tam inne charakterystyczne domy?? Antolek i ja jesteśmy na wysokości chałupy z bali, która była przeniesiona przy Borowieckiej. Tylko trochę głębiej...

 

ok, juz sie mniej wiecej zorientowalam, gdzie jesteście

 

my budujemy bardziej przy trakcie kolo szkoły, tyle że w lesie, więc nie bardzo to od drogi widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiadko Trusio - zastanawiam się który toTwój dom... W której przecznicy od Borowieckiej budujesz się? Jakie są tam inne charakterystyczne domy?? Antolek i ja jesteśmy na wysokości chałupy z bali, która była przeniesiona przy Borowieckiej. Tylko trochę głębiej...

 

ok, juz sie mniej wiecej zorientowalam, gdzie jesteście

 

my budujemy bardziej przy trakcie kolo szkoły, tyle że w lesie, więc nie bardzo to od drogi widać.

 

no to witamy :)

przy szkole fajna okolica ;) gratuluję lokalizacji ;)

a na jakim etapie jesteście z pracami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...