Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Motylowe budowanie - KOMENTARZE


antolek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 726
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj!

Marzy mi sie działeczka w Wawrze - czy masz jeszcze jakieś namiary na osoby, które mają cos do zbycia w tej okolicy (działki do 1000m)?

Pozdrawiam,

 

Blanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no jak dak dalej pójdzie to prezenty będzie juz rozpakowywać w nowym miejscu. Fajnie patrzeć jak mury rosną...

Architekt wnętrz cenowo chyba standardowy na Warszawę. Tez mi ta koncepcja ciągle chodzi po głowie ale z racji ograniczeń budzetowych nie dla wszystkich pomieszczeń.

A jakie klimaty będziecie chcieli osiągnąc.. wklej proszę jakieś przykładowe wnętrza...

 

:D Maclarena polecam ...jest rewelacyjny. A mój Miłosz z 5 maja :D i... i też jeszcze nie chodzi. I wcale mu się nie spieszy nauczyć :wink:

 

Pzdr,

:D

E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Marzy mi sie działeczka w Wawrze - czy masz jeszcze jakieś namiary na osoby, które mają cos do zbycia w tej okolicy (działki do 1000m)?

Pozdrawiam,

 

Blanka

 

obawiam się, że nie. Osoby od ktorych kupiliśmy mieli jeszcze jedną po sąsiedzku, ale została sprzedana. Ma jeszcze sąsiad naprzeciwko, choć zarzeka sie, że narazie nie sprzedaje... ale kto wie, kto wie, jakby go finansowo zachęcić? :)

 

[No, no jak dak dalej pójdzie to prezenty będzie juz rozpakowywać w nowym miejscu. Fajnie patrzeć jak mury rosną...

Architekt wnętrz cenowo chyba standardowy na Warszawę. Tez mi ta koncepcja ciągle chodzi po głowie ale z racji ograniczeń budzetowych nie dla wszystkich pomieszczeń.

A jakie klimaty będziecie chcieli osiągnąc.. wklej proszę jakieś przykładowe wnętrza...

 

Maclarena polecam ...jest rewelacyjny. A mój Miłosz z 5 maja i... i też jeszcze nie chodzi. I wcale mu się nie spieszy nauczyć

 

Pzdr,

 

E.

 

Mamy nadzieje wprowadzić się w grudniu do końca maja będzie skończony dach - stan surowy. Od czerwca zaczynamy wykończeniówkę. Choć myślę, że pierwsze roboty glazurnicze będziemy robić od września.

 

Jak sobie ile mogłabym kupić rzeczy w tej cenie ile wyszłoby za cały dom, to mi się odechciewa architekta, ale z drugiej strony to inwestycja długofalowa i moze uda mi sie popełnić odrobinę mniej błędów, ktore to potem trzeba będzie porpawiać czy zmieniac - a to kosztuje jeszcze wiecej.

 

Te parasolki mają jedną wadę - strasznie w nich trzęsie, a wiadomo chodniki w Wawie są straszne. Nieźle tam małego wytrzęsie. Najgorzej jak zasypia, jakoś mi go tak szkoda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Fajny dziennik - szczególnie odkąd go przejęła julienx (sorry antolek, ale żona pisze z większą swadą :-) ).

 

Świetnie Wam idzie, tempo z kosmosu i cenowo się wyrabiacie. Ja też z Wawy więc to dla mnie miarodajne i pokrzepiające, że krakanie moich architektów (400 tyś za surowy zamknięty) to chyba lekka przesada. Bo metraż mamy chyba podobny.

 

Poza tym nie mogę opanować wrażenia, że juliena skądś znam... W sumie Wawa, wiek ten sam... mogliśmy się gdzieś zetknąć :-)

 

Pozdrawiam i oby tak dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow - wieeelgachne dzięki julienx!!!

 

Od dawna już nie byłem tak pozytywnie nastawiony do budowy! Jeśli Wam się udało za 210 tys. to jest to naprawde boska wiadomość!

 

Ja twardo postanowiłem, że na surowy zamknięty ani grosza więcej nie wydam, niż 250 tys. i dzięki Tobie jest już pewien, że mi się uda!

 

Dom właśnie kazaliśmy zmniejszyć z 260 do 230 (+garaż 40), więc myślę, że powinno być OK.

 

Tylko jedno mnie zastanawia:

 

Materiał na ściany nośne i działowe + klej + cement: 23 000 zł (z czego 7200 zł do odzyskania)

 

Jak udało się Wam tak mało zapłacić za ściany? Jakbym nie liczył, to mi wychodzi więcej - nawet przy keramzycie. O BK to nawet nie wspominam (15zł za sztukę??? :o )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow - wieeelgachne dzięki julienx!!!

 

Tylko jedno mnie zastanawia:

 

Materiał na ściany nośne i działowe + klej + cement: 23 000 zł (z czego 7200 zł do odzyskania)

 

Jak udało się Wam tak mało zapłacić za ściany? Jakbym nie liczył, to mi wychodzi więcej - nawet przy keramzycie. O BK to nawet nie wspominam (15zł za sztukę??? :o )

 

Pozdrawiam

 

Bardzo sie cieszę, ze wniosłam odrobinę otuchy w finansowym aspekcie budowania.

 

Ja płaciłam za bloczek z BK 7,5 zł/szt. zużyłam 30 palet x 48 bloczków na palecie, a miałam policzone na 50 palet pełnego i 9 palet połówek po 96 bloczków.

Muszę przyznać, ze sami jesteśmy zaskoczeni, że tak dużo zostało.

Zostało nam równiez troche stali - ale zostawimy ją do ogrodzenia, napewno sie przyda.

 

Te +10-12 % niedoszacowania wzieło się z cen "warsiawskich" :(

 

Wszystko to, na co jest czas, żeby poszukać - płaciliśmy w miarę taniej, ale wszystko to co potrzebne jest na już, czego szukamy na wczoraj - przeważnie przepłacamy - bo nie ma już czasu.

W jednym miejscu oszczędzamy - w drugim przepłacamy...

 

Depi - Ciebie pewnie cenowo "zabiją" okna - ja płacę dwa razy wiecej za te wszystkie łukowe okna. Za 3 sztuczki płacę dwa razy tyle niż za 10 na dole :)

 

 

W którym miejscu budujesz swój dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7,5 zł? Jak to załatwiłaś? Gdzie, co, jak? (w sensie - poprosze o namiar :-) ) Fakt, że te bez piuro-wpusta i uchwytów sa jednak nieco tańsze. Ja to byłem napalony na ten P+W, bo sam chcę trochę pomurować, żebym potem powiedzieć przy rodzinnym stole dzieciakom:

 

"O! Temi ręcami wasz ojciec zbudował ten dom!" ;-)

 

No ale chyba przyjdzie się wycofać z tych planów. Ew. niszczyć rączki takimi bloczkami bez ładniutkich uchwytów :lol:

 

Przeliczyłem sobie te Wasze bloczki i wyszło mi 21 000. Czyli : We're back in business! :D

 

Okna mamy obiecane od znajomego po jakiejś korzystnej cenie. I tak mnie zapewne zabiją, ale co tam. Psychicznie przygotowany jestem na wszystko, co nie przekracza 50 tys. Mamy ich faktyczne sporo, ale za to prostokątne, więć może tańsze (pocieszaj się dalej głupku ;-) ). Poza tym trochę ich jeszcze wykasuję przed budową (w bibliotece zniknie trochę, w sypialni coś może uszczknę).

 

A budujemy się w Powsinie - jakiś km przed skrętem do ogrodu bot.

 

Mam jeszcze takie pytanie - na wielu zdjeciach widać u Was jakby cienka spoinę (klej) stosowali jedynie na powierzchniach poziomych, a do pionowych już dawali zwykłą zaprawę. O co chodzi?

 

I te cena Wasza uwzględnia już te wykręcone (dosłownie i w przenośni) schody?

 

Jeszcze raz dzięki za podbudowanie psychiczne!

 

PS. Czy pytałem się już Was, czy Wasza ekipa ma po Was już zaklepane do końca roku? Jeśli nie, to się polecam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7,5 zł? Jak to załatwiłaś? Gdzie, co, jak? (w sensie - poprosze o namiar :-) ) Fakt, że te bez piuro-wpusta i uchwytów sa jednak nieco tańsze. Ja to byłem napalony na ten P+W, bo sam chcę trochę pomurować

 

Hmmm ... Powiem tak... Mysmy też chcieli pióro-wpust, ale jak przychodziliśmy z tym do składu, to nas wyśmiewali, byl problem z podstawowym materiałem, a o takim to juz dawno nikt nawet nie śnił. Fabryki nie wyrabiały sie ze zwykłym, więc nikt nie zawracał sobie głowy, żeby przestawiać maszyny na pióro-wpust.

 

Materiał załatwiałam przez znajomego stryja, który kiedyś prowadził skład, ale sie z tego wycował na rzecz kostki brukowej, ale jednak zgodził sie pomóc, bez własnego zarobku - z rodziną nie koniecznie jest tak źle, żeby tylko na zdjęcu...:)

 

 

Mam jeszcze takie pytanie - na wielu zdjeciach widać u Was jakby cienka spoinę (klej) stosowali jedynie na powierzchniach poziomych, a do pionowych już dawali zwykłą zaprawę. O co chodzi?

 

 

Na zaprawę szła tylko pierwsza warstwa, reszta na klej. Jeśli go za duzo nałozyli to wypływał. Klej Cekolu który kupiliśmy po zmieszaniu z wodą robił się szary, ale to nie ma najmiejszego znaczenia. Płaciłam 16,20 zł za worek. I tak wszystko pójdzie pod styropian.

 

I te cena Wasza uwzględnia już te wykręcone (dosłownie i w przenośni) schody?

 

Tak.

 

 

PS. Czy pytałem się już Was, czy Wasza ekipa ma po Was już zaklepane do końca roku? Jeśli nie, to się polecam :-)

 

Napewno jest zajęta do końca sierpnia. Jest tak dużo do nas zapytań o ekipę, że nawet jeśli mieli wolne, to już pewnie inni forumowicze ich zaklepali :)

Ale trzeba zapytać...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info - stałaś się moją kopalnią wiedzy i krynicą pozytywnej energii ;-)

 

Planujemy zacząć we wrześniu, więc byłobny akurat. Może jakąś licytację urządzimy? :-)

 

W kwestii BK to na targach dziś Ytong sprzedawali po dychu (80zł/m2). Jak na P+W z uchwytem to nawet nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

Powinnam nawet napisać: witam ponownie ;)

 

Z radością przeczytałam wąteczek budowlany, obejrzałam zdjęcia i jestem pod wrażeniem :)

Z przyjemnością będę tu zaglądać i obserwować postępy prac nad domkiem, którego Mieszkańców już poniekąd "znam" :)

 

Przy okazji pewnie sporo się dowiem i nauczę, bo ja z mą połówką jesteśmy mniej więcej na tym etapie, na którym byliście Wy w 2004 roku ;)

Może z takim wyjątkiem, że mamy już własną działkę - i... nic poza tym...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AniaS79 to to super, trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie.

 

 

Semir, Nasze schody mają 39 cm w najszerszym miejscu, w najwęższym 16 cm - 120 cm długości.

 

Planujemy je wykończyć ciemno drewnianymi trepami bez podstopnic. Na balustradę nie mam pomysłu jeszcze - ale raczej kuta.

my myslimy dac stopnie z drzewa a podstopnie albo jakis gres albo marmur

a balustrada chyba tez kuta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...