Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Motylowe budowanie - KOMENTARZE


antolek

Recommended Posts

Wszystkiego najlepszego dla Dziedzica! Oby rósł na silnego i prawego obywatela i wydajnie pracował na nasze emerytury! :-)

 

 

PS. Z kominków z płaszczem to najfajniejsze ma chyba EdilKamin/Ulrich (to to samo). Szczególnie te w wersji z podnoszoną szybą. Tyle, że moce mają troche przesadzone (27kW? po co?).

 

A czemu boisz się kotłowni? Płaszcz to tylko dodatek - jak juz palisz rekreacyjnie, to przynajmniej nie puszczasz tych gigadżuli w kosmos, tylko się nimi grzejesz, ale nikt nie każe Ci palić w tym cały czas.

 

No chyba, ze Małżonek każe. Wtedy trzeba palić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 726
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ależ Wy macie tempo...Kiedy Ty nadążasz z szukaniem tego wszystkiego...

 

Dziedzicowi gratulujemy roczku! :D Czy przydeptwał go tradycyjnie?

Mój potoemk ciągle na czterech a o 1 dzień starszy :lol: :lol: :lol: :roll:

 

 

Bramy Normstahl- namiar polecany na grupie Białołęckiej ( zawsze można zadzwonić - podobno dobra oferta cenowa :

 

Zielonka, firma Serwis A.B. ul. Marecka 49 (tuz przy rondzie), tel 7610757.

 

 

Pzdr,

E.

PS. Wybraliście już drzwi wejściowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Wy macie tempo...Kiedy Ty nadążasz z szukaniem tego wszystkiego...

 

w tak zwanym wolnym czasie. Musimy przeprowadzić się w grudniu, wiec nie mozemy mieć większych przestojów. O wszystkim musimy myśleć ze sporym wyprzedzeniem.

 

Dziedzicowi gratulujemy roczku! :D Czy przydeptwał go tradycyjnie?

Mój potoemk ciągle na czterech a o 1 dzień starszy :lol: :lol: :lol: :roll:

 

Antoś jest bardzo ostrożny, zbiera się do tego chodzenia jak pies do jeża. Bardzo ładnie już mu idzie chodzenie za jedną rączkę, ale puścić sie za chiny pana nie da...

 

Bramy Normstahl- namiar polecany na grupie Białołęckiej ( zawsze można zadzwonić - podobno dobra oferta cenowa :

 

Zielonka, firma Serwis A.B. ul. Marecka 49 (tuz przy rondzie), tel 7610757.

 

Bardzo dziekuje za info. Świetnie, napewno skorzystamy

Pzdr,

E.

PS. Wybraliście już drzwi wejściowe?

Wizualnie tak i pod nie jest zrobiony otwór wejsciowy, ale jeszcze będziemy szukać, może coś podobnego a tańszego, bo drzwi prawie tyle co ta brama garażowa :o :o :o

 

Pozdrowienia i ucałowania dla rówieśniczego synka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale plama... :oops: :(

 

Przepraszaaam - tak mi się wcisnęło odruchowo... Ale wstyd...

 

Przeklejam tu:

 

julien - Jak duże te drzwi szklane? My coś takiego mamy mieć między "gabinetobiblioteką" a salonem. Szerokość - ok. 150cm. Czy Wasze mają jakieś bajery (np. są szczelne, mają zamek) za racji tego, że są do wiatrołapu, czy mam też psychicznie się przygotować na taki koszt.

 

I 1300 zł za ściankę z GK to chyba troche drogo. Może popytaj jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale plama... :oops: :(

 

Przepraszaaam - tak mi się wcisnęło odruchowo... Ale wstyd...

 

Przeklejam tu:

 

julien - Jak duże te drzwi szklane? My coś takiego mamy mieć między "gabinetobiblioteką" a salonem. Szerokość - ok. 150cm. Czy Wasze mają jakieś bajery (np. są szczelne, mają zamek) za racji tego, że są do wiatrołapu, czy mam też psychicznie się przygotować na taki koszt.

 

I 1300 zł za ściankę z GK to chyba troche drogo. Może popytaj jeszcze?

 

Drzwi będą dwuskrzydłowe 2x70cm czyli 140 cm otwór w ścianie

 

I tak:

 

jesli zdecydujemy sie je schować w scianę, to dochodzi koszt kasety dwuskrzydłowej - 1300 zł +obudowa gk i wtedy nie budujemy ścianek działowych

 

lub wieszamy drzwi na ozobnej szynie. Drzwi rozsuwają się na boki na wcześniej wybudowane juz ścianki działowe. Są widoczne od strony holu

 

Jakby nie liczyć tak czy siak 5-6 tys :( musisz sie na taki koszt przygotować. Szkło jest hartowane przeźroczyste z matowym wzorem na obu skrzydłach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez z zaciekawieniem przeczytalam o tych drzwiach.

Zdecydowalismy sie na drzwi szklane w calym domu. Te pomiedzy wiatrolapem a hollem wyceniono nam na ok. 4.000, ale szerokie sa na 1m a wysokie na 2,05 - czyli standard. Nie sa tez przesuwane.

Pozostale drzwi szklane to koszt ok. 3.500 za szt. bez udziwnien we wzorze szyby i ze standardowymi okuciami.

 

julinex, z jakiej firmy zamwiacie te drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez z zaciekawieniem przeczytalam o tych drzwiach.

Zdecydowalismy sie na drzwi szklane w calym domu. Te pomiedzy wiatrolapem a hollem wyceniono nam na ok. 4.000, ale szerokie sa na 1m a wysokie na 2,05 - czyli standard. Nie sa tez przesuwane.

Pozostale drzwi szklane to koszt ok. 3.500 za szt. bez udziwnien we wzorze szyby i ze standardowymi okuciami.

 

julinex, z jakiej firmy zamwiacie te drzwi?

 

AmberWind - całą cenę robi tu system przesuwny, bo albo koszt kasety trzeba dodać, albo bardzo drogiej szyny, okuć itd...

 

Mysmy zdecydowali sie na te jedne szklane drzwi. Reszta będzie w miarę tradycyjna. Już raz to testowałam (drzwi z duzym przeszkleniem) jeśli ktoś długo w nocy oglądał tv lub czytał ksiązkę paląc światło wybudzał ze snu innych domowników w innych sypialniach. Bardzo mi to przeszkadzało. Dlatego teraz tylko pełne drzwi..

 

p.s. choć swoją drogą są bardzo ładne (no i bardzo drogie)

 

Firma to Cavo.pl - z bartyckiej ze sżkłem artystycznym i takimi bajerami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też będziemy mieli pełne - przynajmniej wszędzie na górze - z powodów, a których pisze julienx. Ale te szklane w salonie to taki sztandarowy bajer, obok prostych schodów ze szklaną balustradą i szklanych balustrad na balkonie ma być takim "trademarkiem" czy lejtmotiwem stylistycznym domu.

 

No ale 6 kzł robi wrażenie. Toż to solary tyle kosztują wraz ze zbiornikiem biwalentnym i całą masą gratów! Nie rozumiem relacji cenowych na w dzisiejszym święcie. Przecież tafla prostego szkła nie może być droższa niż 2 (dwie!) tafle specjalnego szkła solarnego, wymiennik, pompy, sterowniki i reszta! Kupie jeden dodatkowy kolektor chyba i wymontuje z niego szybę i wstawie zamiast tych drzwi ;-)

 

Podobnie przeżywam cenę płyt OSB. Ludzie! Jak trociny (odpad!!!) sprawsowane z klejem i formaldehydem mogą kosztować 30zł/m2??? Tyle co płytki albo dachówka??? Więcej niż balchodachówka albo panele podłogowe?

 

Coś mi tu nie gra - trzeba się brać za produkcję szkła i płyt OSB. Któ wchodzi do spółki? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale 6 kzł robi wrażenie. Przecież tafla prostego szkła nie może być droższa niż 2 (dwie!) tafle specjalnego szkła solarnego, wymiennik, pompy, sterowniki i reszta! Kupie jeden dodatkowy kolektor chyba i wymontuje z niego szybę i wstawie zamiast tych drzwi ;-)

 

 

Dla jasności

 

szkło bezbarwne 8 mm hartowane (700s*2100h)mm 2* 708,00 zł brutto=1416,00 zł brutto

 

reszte ceny robią bajery: wzór na szkle, systemy z maskownicą, montaż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No ale 6 kzł robi wrażenie. Przecież tafla prostego szkła nie może być droższa niż 2 (dwie!) tafle specjalnego szkła solarnego, wymiennik, pompy, sterowniki i reszta! Kupie jeden dodatkowy kolektor chyba i wymontuje z niego szybę i wstawie zamiast tych drzwi ;-)

 

 

Dla jasności

 

szkło bezbarwne 8 mm hartowane (700s*2100h)mm 2* 708,00 zł brutto=1416,00 zł brutto

 

reszte ceny robią bajery: wzór na szkle, systemy z maskownicą, montaż...

e

A z jakiej firmy te drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e

A z jakiej firmy te drzwi?

 

W zasadzie to nie ma różnicy, chodzi o to, że system drzwi przesuwnych szklanych jest dość drogi ze względu na okucia i kasety...

 

teraz wymyśliłam drzwi dwuskrzydłowe szkło oprawione w grubą ościeżnicę ale otwierane, a nie przesuwne... powinno wyjść ciut taniej....

 

zobaczymy....

 

Moze ktoś mi poleci firmę gdzie powinnam to wycenić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę że idziecie do przodu jak F1 :D

jeśli chodzi o komin obmurowany klinkierem czy macie od komina 20 cm do krokwi,(miałem kominiarza na budowie który odbiera budowy i powiedział zeby wiezba niebyła blizej jak 20 cm od komina) i my musimy zastosowac płytki klinkierowe do obłozenia komina .Pozdrawiamy i życzymy dalszej dobrej i szybkiej ,bez wpadek budowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o komin obmurowany klinkierem czy macie od komina 20 cm do krokwi,(miałem kominiarza na budowie który odbiera budowy i powiedział zeby wiezba niebyła blizej jak 20 cm od komina) i my musimy zastosowac płytki klinkierowe do obłozenia komina

 

Nie wiem czy ta reguła dot. również kominów systemowych, bo jeśli tak, to jeden z kominów może być kilka centymetrów bliżej.

 

Jedyną rzeczą do której przyczepił się kierbud była - głębokość fug na kominie. Kazał poprawić i dofugować, choć wcześniej kominy prezentowały się naprawdę - pierwsza klasa. Ekipa trochę powierciła oczami, ale poprawiła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helloł sąsiedzi !

 

 

Muszę przyznać, że wprost ciężko mi uwierzyć jak sprawnie Wam idzie ta budowa... Tylko pozazdrościć...

 

A kierbud to przechodzi samego siebie ;-) U nas na spartolone kominy nawet nie mrugnął okiem... Chyba musicie go jakoś szczególnie przyjmować z honorami ? ;-)

 

Fajnie tak Waszą budowę podglądać z balkonu :-) Nic się na razie nie ukryje przed naszym wzrokiem ;-)

 

W każdym razie ponawiam zaproszenie - pewnie będziemy cały weekend na posterunku.

 

Pozdrowienia !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Nie wiem czy ta reguła dot. również kominów systemowych, bo jeśli tak, to jeden z kominów może być kilka centymetrów bliżej.

 

my tez mamy komin systemowy(i powiedział ze 20 cm od komina ma być krokwia) ,najlepiej jak bedziecie miec dojscie do kominiarza który wam bedzie odbierał dom to byłoby najlepiej,jak to u nas w kraju moze być tak że co inny powiat to inne przepisy :) :)

pozdrawiam i dalszego samozaparcia przy budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...