Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Motylowe budowanie - KOMENTARZE


antolek

Recommended Posts

julienx Wasz Pan Marek mnie spławił i jestem pogrążony w rozpaczy...

 

Jak sądzisz - nie da rady go przekupić? :-)

 

Witam Julinex w Waszym dziennku.

 

Depi chyba my bylismy pierwsi - dzięki namiarom od Julinex ekipa pana Marka wybuduje nam domek - jak to mówią "kto pierwszy ten lepszy" :wink: :lol:

 

Wasz domek prezentuje się wpaniale, duża przestrzeń to jest to, czego Wam zazdroszczę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 726
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ulala... a ja nie wiedziałam, że tu rozgożała taka dyskusja nt. P. Marka..

 

Jednym się udało - gratuluję ! (Glowac)

 

Z innymi mogę się tylko smucić (Depi), bo rozumiem co czują, sama w styczniu stałam przed dylematem - raaaaaaaaaaatunku nie mam ekipy...

a Pan Marek mówił, że moze przyjść dopiero w sierpniu... całe szczęście coś tam mu wypadło, z kimś tam się nie dogadał i myśmy wskoczyli na to miejsce, bo w przeciwnym wypadku jeszcze byśmy nie zaczęli...

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: czyżby Mozilla :lol: ?

 

Skąd ja to znam :roll:

 

Jadąc do nas klasycznie zrobiliśmy małe kółko i podziwialiśmy Wasz czekoladowy dach oraz okna Zuzzy - przyznam się, że nie gustuję w brązowych dachach ale Wasz wygląda naprawde ŁADNIE !!!

 

U nas nauka siadania na nocniczek (rozpoczęta w piątek) wzbudza w naszej glizdeczce napad głupawki - strasznie jej się ta nowa pozycja podoba - ale nie kuma laska o co kaman :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałam do twojego dziennika i przeczytałam o problemie z wysokością wylewek. Czy macie za wysoko wylany chudziak? Czy na podłogówkę daje sie inna grubość wylewki? My niedawno skuwalismy chudziak bo był za wysoko i wylewaliśmy nowy, a w przyszłym tygodniu rozkładaja podłogówkę i dlatego ciekawi mnie jaka jest różnica w wylewkach na podłogówkę.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałam do twojego dziennika i przeczytałam o problemie z wysokością wylewek. Czy macie za wysoko wylany chudziak?

 

chudziak jest wylany poprawnie i ma odpowiednią grubość.

 

Problem polega na to, że gdyby projektant uwzględnił nasze wskazówki poprawnie (dot. ogrzewania podłogowego), to wylewka z całym tym bałaganem miałaby ok. 18 cm a nie 13 a podłoga wciąż byłaby na właściwym poziomie czyli 90 cm od okna... a tak brakuje i trzeba albo odjąć styropianu, albo nadlać, albo skuć chudziak... :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że piszesz ile zapłaciliście za poszczególne etapy - inaczej myslałabym, że to tylko my tak upłynniamy kasę :o :o :o

Powodzenia w problemie wylewkowym :roll:

 

Renka rzeczywiście kasa upłynnia się błyskawicznie.. Boję się, że jeśli nadal będzie upłynniała się w takim tempie, a ceny nadal na wszystko tak rosły, to i ten gigantyczny kredyt będzie za mały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzę, że i klimaty podobne.

Ostatnio oglądaliśmy na Bartyckiej dąb wędzony olejowany w klasie rustikal i właśnie o nim myśleliśmy do salonu i na schody.

Mozaika Villeroya&Bocha czarno- biała - upatrzona w Jupiterze zapiera dech w piersiach.

Piękny jest także palisander - ale cena jednak zbyt wygurowana

:roll:

Kuta balustrada na schodach z pewnością będzie piękną ozdobą !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj napięty ten Wasz terminarz... My na to potrzebowaliśmy pół roku ;-) Ale Wasza organizacja jest duzo sprawniejsza...

 

Co do odkurzacza, to paskudna kwota.. Ale zastanówcie się czy nie położyć samemu tych rurek. To nie jest bardziej skomplikowane od elektryki. Albo hydraulik może to zrobić. Sam sprzęt mozna zamontowac później, a z rurami to już nie będzie tak łatwo...

 

Pozdrowienia !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale zastanówcie się czy nie położyć samemu tych rurek. To nie jest bardziej skomplikowane od elektryki. Albo hydraulik może to zrobić. Sam sprzęt mozna zamontowac później, a z rurami to już nie będzie tak łatwo...

 

Pozdrowienia !!!!

 

No Ty to masz głowę... musze powiedzieć o tym Arturowi... moze udałoby mu sie to zrobić.. czy moze wplatac w to hydraulika?

 

musze poczytac o instalacjach do ew. odkurzacza na przyszłość wiecej na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałam do twojego dziennika i przeczytałam o problemie z wysokością wylewek. Czy macie za wysoko wylany chudziak?

 

chudziak jest wylany poprawnie i ma odpowiednią grubość.

 

Problem polega na to, że gdyby projektant uwzględnił nasze wskazówki poprawnie (dot. ogrzewania podłogowego), to wylewka z całym tym bałaganem miałaby ok. 18 cm a nie 13 a podłoga wciąż byłaby na właściwym poziomie czyli 90 cm od okna... a tak brakuje i trzeba albo odjąć styropianu, albo nadlać, albo skuć chudziak... :evil: :evil: :evil:

 

zamiast styro można położyć Vaphoterm

10 cm Vaphotermu zastępuje 17 cm styro.

my dajemy na chudziaka własnie to

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zamiast styro można położyć Vaphoterm

10 cm Vaphotermu zastępuje 17 cm styro.

my dajemy na chudziaka własnie to

pozdrawiam

 

dziekuje za info. Trzeba sie w takim razie nad tym zastanowić, pogdadać z fachowcem i zobaczyc ile to kosztuje...

 

Renka okna to Goran. Udało nam sie zmieścić w budżecie, profil nam sie spodobał no i w tej cenie mamy wszystkie okna na dole antywłamaniowe (a nie tylko wybrane... jak to było u innych producentów)

 

Semir z tą ceną odkurzacza to dla nas przegięcie. Myśleliśmy bardziej o kwocie rzędu jakiego wymieniłeś... Poszukamy jeszcze u innych przedstawicieli, a jak nie zrobimy może tak jak podszepnęla Zuzza, instalacje zrobimy, a odkurzacz moze kiedyś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...