Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SKRZAT - komentarze do dziennika Kasi i Łukasza


kasia w

Recommended Posts

Kasiu,

 

Zdaje się, że jako pierwsza w na FM robiłaś świadectwo energetyczne dla Skrzata. Napisz proszę jakie wartości uzyskałaś. Pewnie inni skrzatowcy też są ciekawi.

 

Pozdrawiam

 

Hej Bungo :)

 

Wyszło tak :)

 

Zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną EP (charakterystyka energetyczna budynku określana jest na podstawie porównania jednostkowej ilości nieodnawialnej energii pierwotnej EP niezbędnej dla zaspokojenia potrzeb energetycznych budynku w zakresie ogrzewania, chłodzenia, wentylacji i ciepłej wody użytkowej z odpowiednią wartością referencyjną)

- według wymagań WT 2008 - 153,8kWh/(m2rok)

- budynek oceniany - 150,1kWh/(m2rok)

 

Zapotrzebowanie na energię końcową EK - 131,3kWh/(m2rok)

 

To chyba najważniejsze wartości z tego całego świadectwa :roll:

 

pozdrawiam, kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kasiu dziekuje za odpowiedż co do drzwi.

Zły nastrój chyba wszystkich przygniata , chyba to za sprawa tej kiepskiej pogody . Miejmy nadzieje ,że to sie szybko zmieni i słońce polepszy nam nastrój. Dzieci tez bedą wolały przebywac na podwórku niz w domu.

Kasiu bedzie coraz lepiej , trzymaj głowe do góry. :lol:

Ja jak sobie przypomne , kiedy moje dzieci miały te latka co Twoje , tez nie było mi zbyt wesoło . Byłam wtedy sama ,bo mąz był poza krajem , wiec wszystkie obowiązki były na mnie. Teraz juz sie z tego śmieje , sa za to inne problemy powazniejsze . Oby było zdrowie i praca i zgoda w rodzinie , to bedzie super. tego sobie i Wam życze .całuski pa

 

Dzięki Marysiu za dobre słowo :lol:

Już mi trochę lepiej, bo podobno od przyszłego tygodnia WIOSNA!!!!!!!!!!

pozdrawiam, kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu,

 

Aby do wiosny!!! Z pierwszymi promieniami słońca zły nastrój uleci w dal... Siedzę teraz w domu z chorym Jasiem i też mi niewesoło, ale za to jak dobrze być bezrobotnym... mogę sama zająć się dzieckiem, a nie sciągać jedną bądź drugą babcię. Z mojego punktu widzenia fakt, iż zostaniesz z dziećmi, aż do przedszkola to prawdziwe dobrodziejstwo. Przynajmniej nie będziesz wyrzucać sobie, że coś przegapiłaś. A na rutynę domową pomagają tylko wyjazdy. Niestety nie mieliśmy wakacji zimowych i też już to odczuwamy. Teraz wydaje mi się, że co chwila sprzątam, gotuję, a zmywarka chodzi non stop. Oczywiście to tylko złudzenie, po prostu jak wpadałam po pracy to robiłam to szybko, nie zastanawiając się, który to raz w tym tygodniu :wink:

Czy można prosić jeszcze o nowe zdjęcia kuchni? Szczególnie przepięknego blatu tuż przy białej zabudowie. Zastanawiam się nad białą kuchnią z blatem podobnym do Twojego i chętnie zobaczę nowe ujęcia Twojej kuchni :D I jeszcze gdybyś mogła mi napisać co to za białe płytki nad blatem i jaki model zlewu - bo też bardzo mi się podoba. Czy otwór w blacie jest wycięty tylko pod komory czy też pod ociekacz? Jest jakieś zbrojenie tych wąskich elementów obok zlewu i płyty? Przepraszam, że tak cię męcze pytaniami, ale Twoja kuchnia to jedna z moich ulubionych :D

 

Hej Reniu :)

Zrobiłam kilka zdjęć wczoraj, więc zaraz postaram się je wkleić do dziennika :)

Nie pamiętam tych nazwy tych płytek, ale jakby Ci bardzo zależało to mogę poszukać w papierach :wink:

Otwór w blacie jest wycięty pod cały zlew z ociekaczem, poszukam jak nazywa się ten model, bo uciekło mi z głowy :oops:

Na tych wąskich elementach obok zlewu i płyty jest zbrojenie, bo inaczej mógłby blat popękać :roll:

Widziałam Reniu jak u Ciebie pięknie się robi, kominek cuudo, parapety też :lol:

Obiecuję w wolnej chwili nadrobić zaległości forumowe :lol:

pozdrawiam, kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kasiu,

 

Dalej nie podoba mi się idea wyrzucenia pieniędzy w błoto... tym bardziej, że jak widać budynek trzyma się w normie więc moim zdaniem wystarczyłoby ocenić projekt i zadeklarować, że zbudowało się zgodnie z nimi.

 

Wrzuć może te dane także do tematu Skrzatowców bo pewnie też są ciekawi.

 

Kiedy wrzucisz kolejne przed i po?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kasiu,

 

Dalej nie podoba mi się idea wyrzucenia pieniędzy w błoto... tym bardziej, że jak widać budynek trzyma się w normie więc moim zdaniem wystarczyłoby ocenić projekt i zadeklarować, że zbudowało się zgodnie z nimi.

 

Wrzuć może te dane także do tematu Skrzatowców bo pewnie też są ciekawi.

 

Kiedy wrzucisz kolejne przed i po?

 

hejka, wrzuciłam do wątku o Skrzacie nasze wartości ze ŚE :)

już nie mogę się doczekać kiedy będę mogła pokazać "before - after" naszego ogródka i całej reszty dookoła domu :wink:

 

pozdrawiam, kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu,

 

Bardzo dziękuję za zdjęcia specjalnie dla mnie :D :D :D Obejrzałam wszystko dokładnie i mogę tylko powtórzyć, że jest to jedna z najładniejszych oglądanych przeze mnie kuchni na forum - wszystko jest harmonijnie dopasowane, proste i wygodne. Granitowy blat jest przepiękny i nie wyobrażam sobie, ze mógłby być inny blat do Twojej kuchni. Na tych zdjęciach wyraźniej widać płytki nad blatem - są chyba trochę kremowe, prawda? Nie będę Cię męczyć szukaniem nazwy, chyba, że Ci się przypomni. Na razie nie robię płytek w kuchni. Musimy zrobić wszystko co konieczne do przeprowadzki, ozdobniki będą jak znajdę pracę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kasiu. Jestem nowym bywalcem na forach o Skrzatach. A po przeczytaniu twojego dziennika i obejrzeniu zdjęć zdecydowalam się na budowę skrzata. Twój dom jest zachwycający!!!!!!!! :D Mam pytanie, czy coś byś zmieniła w swoim domku? Czy co ci nie pasuje? Pytam, pod kątem mojego budowania, może warto coś zmienić odrazu, żeby się potem nie denerwować.

Pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu,

 

Bardzo dziękuję za zdjęcia specjalnie dla mnie :D :D :D Obejrzałam wszystko dokładnie i mogę tylko powtórzyć, że jest to jedna z najładniejszych oglądanych przeze mnie kuchni na forum - wszystko jest harmonijnie dopasowane, proste i wygodne. Granitowy blat jest przepiękny i nie wyobrażam sobie, ze mógłby być inny blat do Twojej kuchni. Na tych zdjęciach wyraźniej widać płytki nad blatem - są chyba trochę kremowe, prawda? Nie będę Cię męczyć szukaniem nazwy, chyba, że Ci się przypomni. Na razie nie robię płytek w kuchni. Musimy zrobić wszystko co konieczne do przeprowadzki, ozdobniki będą jak znajdę pracę :roll:

 

Reniu ślicznie dziękuję za bardzo miłe zdanie o naszej kuchni :lol: Masz rację kuchnia jest prosta i bardzo wygodna :lol: Największym plusem jest to, że sprząta się ją w mig :wink: Pewnie to zasługa układu no i koloru frontów. Uwielbiam gotować w mojej nowej kuchni - i w naszym przypadku jest ona sercem domu!!!!!

Płytki nad blatem są bardzo jasne, takie beżowo-kremowe :)

Trzymam kciuki żebyś znalazła jakąś fajną, ciekawą pracę :lol:

pozdróweczki, kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello wszystkim którzy tu zaglądają :)

uprzejmie wszystkim zainteresowanym donoszę, 8) że na własne oczy oglądałam wczoraj krecikową chatkę i to jest...szok!!!! :o :lol: :o :lol: :o :lol:

Muszę, Kasiu, wybacz, ale muszę to powiedzieć, :oops: bo coś potężnego od środka mnie rozpiera!!!! Słuchajcie, nie wiem jak ona to robi z tymi fotkami domu, ale po prostu mydli nam tu oczy i tyle. :x W realu człowiek na widok tego zajebistego cudeńka po prostu z klapek wyskakuje, z krzesła spada ( z wrażenia oczywiście :lol: ) i gały niemożliwie wytrzeszcza ( to z z zachwytu :lol: )Wszystko jest absolutnie piękne i cudowne. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Nie ma tu tyle miejsca aby wszystko wymienić, podam tylko pare przykładów:

-domek wcale nie jest domek tylko fajna duża hacjenda :)

-pomieszczenia są jasne i przestronne

- z zewnątrz domek jest zajebiście zgrabniutki i proporcjonalny

- kolory ścian są wysmakowane, ciekawe, nasycone - ani nie za mdłe ani nie za ostre

- łazienka rzuca na kolana, ale o tym kiedyś chyba już mówiłam

- kuchnia elegancka, czyściutka, funkcjonalna i ciepła

- pokoje na poddaszu są przestronne, ściana kolankowa ma 93 cm - idealna żeby postawić komódki, sprzęty, biurka i takie tam, a jednocześnie nadal, mieć skosy, które dają przestrzeń albo wiele możliwości zabudowy, jak kto woli :)

- drzwi wejściowe i wewnętrzne są CUDNE

- domek ma fajne oświetlenie, lampy sa piękne

- taras jest wielki i zapowiada się naprawdę obiecująco

- mebelki i szafy - wszystko jest super :)

Jedyne co wyglada tak ffajnie w realu jak na zdjęciach to schody. Dzieło sztuki. Chociaż... na zdjęciu nie widać bosko wyciętej balustrady. to trzeba poczuc pod dłonią :)

 

No, to tyle :) ja jestem zakochana w tym domku na amen i choćby to miała być ostatnia rzecz jaką w życiu zrobię :wink: to też podobny będę mieć :)

:) 8)

 

Kasia, Łukasz - dokonaliscie naprawdę rzeczy wielkiej: zbudowaliście i urzadziliscie przepiękny dom. Dziękuję bardzo za możliwość zobaczenia go, oraz za pomoc, wszystkie rady, wsparcie i życzliwość :D

 

Buziaki

Sopelkiewiczowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kasiu. Jestem nowym bywalcem na forach o Skrzatach. A po przeczytaniu twojego dziennika i obejrzeniu zdjęć zdecydowalam się na budowę skrzata. Twój dom jest zachwycający!!!!!!!! :D Mam pytanie, czy coś byś zmieniła w swoim domku? Czy co ci nie pasuje? Pytam, pod kątem mojego budowania, może warto coś zmienić odrazu, żeby się potem nie denerwować.

Pozdrawiam

Ania

 

Halo Kasiu, napisz jak ci się użytkuje nowe królestwo, czy coś byś zmieniła? czy wszysko jest idealnie?

Jeszcze raz j Ania :oops: [/u]

 

Witaj Aniu :D

Bardzo przepraszam, ale jak po południu dorwałam się do kompa to po napisaniu dwóch postów przyjechała babka od kostki i już nic nie zdążyłam naskrobać :roll:

Po poście Magduśki to normalnie aż się zarumieniłam z powodu tylu komplementów na temat naszego domku :oops:

Co bym zmieniła. Na pewno zrobiłabym prysznic na dole, a wannę na górze.

Jeśli budowałabym jeszcze raz to bardziej przemyślałabym sprawę piwnicy - fajnie byłoby mieć tyle przestrzeni "pod ziemią" :lol:

 

Pozdrawiam i życzę szybkiej budowy :)

kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello wszystkim którzy tu zaglądają :)

uprzejmie wszystkim zainteresowanym donoszę, 8) że na własne oczy oglądałam wczoraj krecikową chatkę i to jest...szok!!!! :o :lol: :o :lol: :o :lol:

Muszę, Kasiu, wybacz, ale muszę to powiedzieć, :oops: bo coś potężnego od środka mnie rozpiera!!!! Słuchajcie, nie wiem jak ona to robi z tymi fotkami domu, ale po prostu mydli nam tu oczy i tyle. :x W realu człowiek na widok tego zajebistego cudeńka po prostu z klapek wyskakuje, z krzesła spada ( z wrażenia oczywiście :lol: ) i gały niemożliwie wytrzeszcza ( to z z zachwytu :lol: )Wszystko jest absolutnie piękne i cudowne. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Nie ma tu tyle miejsca aby wszystko wymienić, podam tylko pare przykładów:

-domek wcale nie jest domek tylko fajna duża hacjenda :)

-pomieszczenia są jasne i przestronne

- z zewnątrz domek jest zajebiście zgrabniutki i proporcjonalny

- kolory ścian są wysmakowane, ciekawe, nasycone - ani nie za mdłe ani nie za ostre

- łazienka rzuca na kolana, ale o tym kiedyś chyba już mówiłam

- kuchnia elegancka, czyściutka, funkcjonalna i ciepła

- pokoje na poddaszu są przestronne, ściana kolankowa ma 93 cm - idealna żeby postawić komódki, sprzęty, biurka i takie tam, a jednocześnie nadal, mieć skosy, które dają przestrzeń albo wiele możliwości zabudowy, jak kto woli :)

- drzwi wejściowe i wewnętrzne są CUDNE

- domek ma fajne oświetlenie, lampy sa piękne

- taras jest wielki i zapowiada się naprawdę obiecująco

- mebelki i szafy - wszystko jest super :)

Jedyne co wyglada tak ffajnie w realu jak na zdjęciach to schody. Dzieło sztuki. Chociaż... na zdjęciu nie widać bosko wyciętej balustrady. to trzeba poczuc pod dłonią :)

 

No, to tyle :) ja jestem zakochana w tym domku na amen i choćby to miała być ostatnia rzecz jaką w życiu zrobię :wink: to też podobny będę mieć :)

:) 8)

 

Kasia, Łukasz - dokonaliscie naprawdę rzeczy wielkiej: zbudowaliście i urzadziliscie przepiękny dom. Dziękuję bardzo za możliwość zobaczenia go, oraz za pomoc, wszystkie rady, wsparcie i życzliwość :D

 

Buziaki

Sopelkiewiczowie

 

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

 

Bardzo dziękuję za te wszystkie komplementy....

Czuję się zaszczycona i naprawdę nigdy nie usłyszałam tylu miłych i ciepłych słów na temat naszej krecikowej chatki :roll:

Zapraszam znowu :D

Piotrek był niepocieszony, że Dominik nie został u niego dłużej :)

Buziaczki i jeszcze raz wielkie dzięki za miłe i bardzo budujące poniedziałkowe popołudnie

:lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...